שתף קטע נבחר

כחלון נגד יו"ר הקואליציה: "חברות עסקיות לא יתרמו לח"כים"

דוד ביטן העלה בשבוע שעבר יוזמה שלפיה תאגידים יוכלו לתרום לח"כים בזמן פריימריז. ל-ynet נודע על כוונה של סיעת כולנו לסכל את המהלך: "החברות רוצות להיכנס בדלת האחורית ולהשפיע עם תרומות"

 

יו"ר כולנו, השר משה כחלון, בכינוס הסיעה אתמול (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
יו"ר כולנו, השר משה כחלון, בכינוס הסיעה אתמול(צילום: אלי מנדלבאום)

 

בשבוע שעבר העלה יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, יוזמה שהוא ביקש לבחון לפני חקיקה, ולפיה גם תאגידים יוכלו לתרום לחברי הכנסת בפריימריז – ולא רק אנשים פרטיים. היוזמה עוררה כבר בתחילת דרכה סערה וביקורת קשה, ול-ynet נודע כי סיעתו של משה כחלון כולנו החברה בקואליציה מתכוונת לפעול לסיכול ההצעה. אמש (יום ב') הבהירו בכולנו: "נתנגד לחקיקה שתאפשר לחברות עסקיות לתרום לחברי כנסת".

 

בישיבת הסיעה אתמול עלה הנושא לדיון וגרר התנגדות בקרב כל חברי הסיעה, לרבות יו"ר כולנו, שר האוצר משה כחלון, שהביע את אי-הסכמתו הנחרצת ליוזמה. "אנחנו נאבקים כל יום במונופולים כדי להוריד את יוקר המחיה, והחברות רוצות להיכנס מהדלת האחורית ולהשפיע על ח"כים באמצעות תרומות", אמר כחלון במהלך ישיבת הסיעה הסגורה.

 

 

"סיעת כולנו רואה בכנסת את בית הנבחרים של העם, שנבחריו אמורים לייצג את הציבור ולא חברות עסקיות", הוסיפו חברים בסיעה. "המשמעות של כניסת חברות עסקיות לתוך הכנסת היא ההפך המוחלט מהדרך של צדק חברתי וצדק חלוקתי שלמענו נבחרנו".

 

בסיעה הבהירו במהלך הישיבה כי אחת הסיבות העיקריות להתנגדות הנחרצת ליוזמה היא שבעוד הסיעה מבצעת רפורמות בנושאי יוקר המחיה, הדיור, פתיחת חסמים ופירוק מונופולים, התאגידים במדינה עדיין מנסים להשפיע על ח"כים באמצעות תרומות.

 

"סיעת כולנו לא תוכל לתת יד לחוק כזה שפוגע בחלשים ומחזק את החזקים", אמר כחלון לח"כים, והבהיר שחוק כזה לא יעבור. הוא הבהיר כי "החוק מהווה פגיעה בציבור, פגיעה בדמוקרטיה, ומפלגת כולנו לא תיתן לחוק כזה או לחוקים דומים לעבור".

 

ביטן העלה את היוזמה בשבוע שעבר בדיון בוועדת הכנסת, והסביר כי יש לתקן את המצב הנוכחי שלפיו תאגידים ממילא תורמים היום באמצעות עובדיהם והדבר לא נחשף. הוא הוסיף שיש לנסות לתקן זאת בחקיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
השר כחלון בישיבת סיעת כולנו, אתמול
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים