שתף קטע נבחר

מזכירה הרימה כיבוד ונפצעה - העירייה תפצה

עובדת בעיריית ראשל"צ, שנשלחה להביא אוכל וציוד משרדי, נפגעה בגבה ונקבעה לה נכות. היא תפוצה ב-275 אלף שקל, מתוכם 60 אלף תשלם העירייה

בית משפט השלום בראשון לציון קבע לאחרונה שמזכירה שהועסקה בעירייה תפוצה ב-275 אלף שקל, לאחר שנפצעה בגבה כשסחבה כיבוד וציוד משרדי במסגרת עבודתה. השופטת איריס סורוקר קבעה שאחרי התגמולים מהביטוח הלאומי והאשם התורם של העובדת, חלקה של העירייה בפיצוי יהיה 60 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע שהוביל להגשת התביעה התרחש לפני שמונה שנים. התובעת (49), שעבדה כמזכירה באגף מעמד האישה של העירייה, התבקשה לגשת לבניין העירייה כדי לקחת משם ארגז עם כיבוד ודפי צילום במשקל של 10 קילוגרם. לדבריה, אדם שהיה במקום הציע לה את עזרתו והכניס את הציוד למכוניתה. כאשר החלה לפרוק את הציוד היא הרגישה כאב חד בגבה, אולם נטלה כדור והמשיכה לעבוד.

 

אלא שהכאבים לא פסקו, וכעבור שבועיים היא פנתה לטיפול רפואי, שבמהלכו התברר שהיא סובלת מפריצת דיסק. מצבה לא השתפר, וב-2010 היא עברה ניתוח, אך לטענתה המשיכה לסבול מכאבים שהקשו עליה לתפקד, וכעבור שנה יצאה לפנסיה מוקדמת.

 

זמן קצר לאחר מכן היא תבעה את העירייה בטענה שהנהיגה שיטת עבודה לא בטוחה, ושלא פעם התבקשה לסחוב ציוד כבד לאירועים שונים. לדבריה היא ממשיכה לסבול מכאבים עזים ומנכות כללית, ולכן היא זכאית לפיצוי על הפסדי שכר, כאב וסבל, והוצאות רפואיות נלוות.

 

העירייה הכחישה את התרחשות התאונה, אלא שעדות מטעם מי שהייתה המנהלת הישירה של התובעת דווקא חיזקה את גרסתה.

 

לא נתנו לה עגלה

ואכן, השופטת ד"ר איריס סורוקר התרשמה מעדותה העקבית של התובעת, מהמסמכים הרפואיים ומכך שביטוח לאומי הכיר בה כנפגעת עבודה ושילם לה תגמולים. לאחר שקבעה כי התאונה התרחשה, היא ניגשה לבחון את מידת האחריות של העירייה.

 

השופטת סורוקר הסבירה כי אין כל פסול בכך שעובד יידרש לשנע ציוד משרדי כל עוד מספקים לו את אמצעי הבטיחות המתאימים. אבל במקרה הנוכחי העירייה הפרה את חובתה לשמור על בטיחות התובעת כי לא סיפקה לה מתקן הובלה או עגלה, ולא הדריכה אותה כיצד להרים את הארגז באופן בטיחותי.

 

נקבע כי התובעת, שסובלת מנכות בשיעור 28.5%, זכאית לפיצוי של כ-275 אלף שקל עבור הפסדי שכר, כאב וסבל, הוצאות רפואיות ועזרת צד שלישי.

 

מסכום זה הורתה השופטת לנכות 20% בשל "אשם תורם" מצד התובעת – שיכולה הייתה לבקש עזרה בפריקת הארגז אך בחרה שלא לעשות זאת, וכן את תגמולי ביטוח לאומי. לבסוף חויבה העירייה לפצות את התובעת ב-60 אלף שקל, בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור 23.4% מסכום הפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד דר מיש
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד איתי קרינסקי
  • עו"ד דותן לינדנברג עוסק בנזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים