שתף קטע נבחר

ח"כ מש"ס: "נתניהו, מינוי ברץ - רמיסת כבוד הרב עובדיה"

ח"כ יגאל גואטה מש"ס תקף בחריפות את החלטת ראש הממשלה למנות את רן ברץ לתפקיד יועץ הסברה בלשכתו, אחרי שורת התבטאויות מעוררות מחלוקת, בין היתר נגד מרן. "כנראה שכשמרן אמר עליך 'עיזה עיוורת שכולם הולכים אחריה' הוא ניסה ללמד עליך זכות שאתה לא רואה לאן אתה הולך", כתב לרה"מ

רן ברץ. הסערה לא נגמרת ()
רן ברץ. הסערה לא נגמרת

חבר הכנסת יגאל גואטה (ש"ס) תוקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו על החלטתו למנות את רן ברץ ליועץ בכיר שיעסוק בהסברה בלשכתו. הסיבה: דברים שאמר ברץ בעבר על הרב עובדיה יוסף, שלדברי גואטה רמסו את כבודו. "איך לא רעדו לך הידיים כשחתמת על המינוי? כל מילותיך היפות על הערכתך למרן הן שקר וכזב, תעתועי מילים שלא עולים בקנה אחד עם מעשיך, כהרגלך בקודש", כתב גואטה בדף הפייסבוק שלו.

 

ברץ אמור היה להתמנות לראש מערך ההסברה של ישראל, ונתניהו אף הודיע על כך בחודש נובמבר 2015, אולם מיד צפה שורה של התבטאויות עבר שלו בפייסבוק, ובהן תקיפה של נשיא ארצות הברית ברק אובמה ("זרק את ישראל מתחת לגלגלי האוטובוס"), נשיא המדינה ראובן ריבלין ("דמות שולית שאפשר לשלוח במצנח רחיפה לסוריה"), מזכיר המדינה ג'ון קרי, ועוד שרים ויריבים פוליטיים של נתניהו.

 

הפסוט של גואטה ()
הפסוט של גואטה

 

בהתייחסו לעובדיה יוסף כתב בעבר ברץ: "הרב עובדיה נתן תחושת כבוד ושייכות לרבים, ובכל זאת דעתי הכללית על המפעל שלו שלילית מאוד. הוא הזיק לא רק למדינת ישראל, אלא גם במידה רבה לאותם אנשים שלהם בא לעזור".

 

ח"כ גואטה, ששמע על המינוי של ברץ כיועץ בלשכה, שאינו מחייב אישור של הממשלה, החליט לא לעבור על זה לסדר היום. "אפשר לרמוס חלק מהאנשים כל הזמן, אפשר לזלזל בכולם חלק מהזמן, אי-אפשר לרמוס ולזלזל בכולם כל הזמן, אף שאנו סולדים מדרך זו. בוודאי לא לעשות זאת

 למפלגה אחראית ונאמנה כמו ש"ס", כתב בחשבון הפייסבוק שלו נגד ראש הממשלה. "כעת הלכת צעד אחד יותר מדי. זה כבר לא רמי סדן ולא לסדר תפקידים בתאגיד השידור הציבורי, וזה גם לא הגיבוי המופרז שאתה נותן לדרישותיהם של הרפורמים על מנת לכסות על יחסיך העכורים שהצלחת בכישרון רב לבנות עם הממשל בארה"ב, זה כבודו של מרן, פאר הדור הרב עובדיה יוסף זצ"ל".

 

גואטה הזכיר לנתניהו התבטאויות עבר שאמר עליו הרב עובדיה ("עיזה עיוורת שכולם הולכים אחריה") וקרא לו להתעורר. "איך לא רעדו לך הידיים כשחתמת על המינוי של רן ברץ שדיבר על מרן בצורה מחפירה שכזו? בושה וכלימה. כנראה כשמרן אמר עליך 'עיזה עיוורת שכולם הולכים אחריה' הוא ניסה ללמד עליך זכות שאתה לא רואה לאן אתה הולך", תקף גואטה. "לאן אתה רוצה להגיע? רמיסת כבודו של מרן וכבודם של מיליון האנשים שליוו אותו למנוחת עולמים לא יסולח לך, וכל אשר תעשה לא יצלח. היום החלה הספירה לאחור. תתעורר!"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל ברדוגו
הרב עובדיה יוסף
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים