שתף קטע נבחר

עובדי הניקיון בביה"ח נקלטים להעסקה ישירה

משרד הבריאות הודיע על קליטתם של 1,500 עובדי ניקיון להעסקה ישירה. זאת בעקבות הסכם עובדי הקבלן שנחתם בין ההסתדרות למשרד האוצר. יו"ר ההסתדרות: "צעד נוסף להגברת השוויון ולצמצום הפערים"

משרד הבריאות הודיע למשרד האוצר על היערכותו לקלוט 1,500 עובדי ניקיון להעסקה ישירה - כבר בחודש הקרוב. כל עובדי הניקיון, המועסקים על ידי קבלנים בבתי החולים הממשלתיים, צפויים להיקלט להעסקה ישירה כבר בחודש הקרוב. כך קבע מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, בעקבות הסכם עובדי הקבלן שהוביל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בשיתוף שר האוצר משה כחלון.

 

בין העובדים שייקלטו להעסקה ישירה, יכללו גם עובדי הבוקר בתאגידי הבריאות שעוסקים בפעילות הכלולה בסל הבריאות. נזכיר כי הסכם העקרונות שנחתם בין ההסתדרות לאוצר ביולי 2015, הושג לאחר מאבק ממושך, לרבות סכסוך עבודה כללי והפגנת אלפי עובדים בכיכר הבימה בת"א.

  

יישום ההסכם נקבע לשנת 2016. בהמשך צפויים להיקלט להעסקה ישירה גם כ-5,000 עובדי קרנות מחקרים במקצועות הפרא-רפואיים, מאות אחיות בתי הספר, כ-5,000 סייעות מתוקצבות וקרוב ל-2,000 עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות.

  

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר היום כי "מדובר בבשורה לא רק ל-1,500 משפחות העובדים, אלא לחברה הישראלית כולה. עובדי הניקיון בבתי החולים הם עובדי ליבה שממלאים תפקיד אינטגרלי. המעבר שלהם להעסקה ישירה הינו צעד נוסף להגברת השוויון ולצמצום הפערים. אני מודה לשר האוצר משה כחלון על השותפות שלו במחויבות לנושא ולמנכ"ל משרד הבריאות על ההיערכות היעילה ליישום ההסכם ולקליטת העובדים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות דוברות ההסתדרות
שר האוצר ויו"ר ההסתדרות
באדיבות דוברות ההסתדרות
מומלצים