שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בני מצווה יוזמים תרומה גדולה ודודו פישר מגיע להופעה מיוחדת

  הקהל מוזמן להקהל 

  'שים שלושה יהודים בחדר אחד, ותקבל 4 דעות' אומרים בהלצה אך בכוונה מלאה על בני העם המזוהים "יהודים". כל אחד מושך לצד שלו, וכל אחד בטוח שהוא הכי צודק. כמו בכל חברה, גם לעם היהודי קצוות קיצוניים, וכולם בטוחים שזכותם על צדקת דרכם בידיהם. עם ישראל יצא כולו מגרעין אחד "אותה האמא ואותו האבא" והילדים שונים ומשונים הם לעיתים. אבל דבר אחד בטוח הוא, שלכולם מכנה משותף אחד, הם כולם יהודים.

   

  עם ישראל קיבל על עצמו את היהדות במעמד הר סיני. סיפורים רבים נכתבו על משה רבינו שראה את הארץ מרחוק, אך לא זכה להיקבר בה. הוא העביר את

  המסרים עד האחרון בהם, והלך לעולמו. המסר האחרון שהוא מעביר קשור באחדות העם שעבר מסע ארוך מאז יצא את מצרים. בתום ספר דברים, החומש החמישי והאחרון של התורה מצווה משה: …"הַקְהֵל אֶת-הָעָם, הָאֲנָשִׁים וְהַנָּשִׁים וְהַטַּף וְגֵרְךָ אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ, לְמַעַן יִשְׁמְעוּ וּלְמַעַן יִלְמְדוּ וְיָרְאוּ…" (דברים ל"א). ניתנו מצוות שבין אדם לעצמו, אדם לחברו, אדם למקום. מצוות 'הקהל' עוסקת בכלל עם ישראל על כל גווניו ובבקשה של משה להתאחד אחת לשבע שנים במקום אחד, ירושלים. נקבע כי שנת הקהל תתקיים אחת לשבע שנים, בשנה שאחרי שנת השמיטה, היא השנה בה לוקחים החקלאים חופש, ונותנים גם לאדמה לנוח ולחדש את עצמה.

   

   

  פישר. צילום: הולומגי פטר ()
  פישר. צילום: הולומגי פטר

   

  השנה הנוכחית היא שנת הקהל. בתי חב"ד של מחוז ברגן בניו ג'רזי החליטו ליישם את המצווה, ולהפגין אחדות בתוככי הקהילה, למרות שבדרך כלל הם עובדים כגופים טריטוריאליים בתוך קהילתם. הם בחרו את יום לכתו של הרבי מליובאַוויטש, ג' בתמוז, ליום בו יקראו לעם ישראל היושב במחוז ברגן להתקהלות וחגיגה גדולה בניצוחו של הזמר, השחקן והחזן דודו פישר.

   

  דודו פישר יגיע לברגן-פק באנגלווד עם בנו הטרי ואשתו הצעירה לכבד את הקהילה היהודית כאן. הוא יביא ערב גדוש מתוך התוכנית החדשה שלו 'ג'רוזלם' שנוצרה במלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים. שירים ממחזות זמר, בינהם כנר על הגג ועלובי החיים שם שיחק על בימות ברואדווי בעבר, שירי ירושלים, ניגוני חב"ד וכמובן הסיפורים המרתקים שהוא מביא לקהל השומעים.

   

  הרב יצחק גרשוביץ: "אלף אנשים צפויים להשתתף בארוע שמתקיים כאן בפעם הראשונה. ישנם גופים שאנחנו עובדים איתם ולא מאמינים שזה קורה כאן. אנחנו מתנהלים ברוח טובה ורצון לאחדות ולשיתוף פעולה מלא, גם היכן שהדעות חלוקות. הדברים עובדים כמו בבדיחה על שני היהודים שנפגשים ולא מסכימים האחד עם השני. והאחד משכנע את השני להסכים איתו כדי שיסכימו על הכל. אנחנו מגשרים על חילוקי הדעות והמוצאים כדי להפגין אהבת ישראל וכדי שנוכל לשבת יחד ולהנות ממופע משמעותי ומיוחד". נראה כי אין להם ספק בהצלחה, והמטרה היא חיובית. "אנחנו מחכים לערב עוצמתי וגדול, ולא נותנים לאף אחד להטיל ספק" הוא מסיים "אין כאן מטרה להרים רווחים, אנחנו למען העם".

   

  הארוע יתקיים ביום רביעי, ה-6 ליולי בשעה 7:30 בערב באולם ה-BERGEN PAC באנגלווד. כרטיסים במחיר של $25 ומעלה ניתן לרכוש ב-201-227-1030

   

  בר מצוה עם תרומה גדולה

  ארבעה נערים חגגו בר מצוה לפני כשבוע. אופק שבירו, רון פרבר, אביב ביטון ועומר אבידן. החגיגה עם הילדים נערכה על יאכטה ששטה על ההאדסון. הילדים חשבו על מקום בו יוכלו לתרום את מתנות היומולדת ויש לו משמעות קהילתית רחבה. ארבעת הנערים למדו לקראת הבר מצוה עם רב. אופק שבירו כבר חגג עם המשפחה בישראל, והשלושה הנוספים יחגגו בקיץ הקרוב.

   

  משמאל: אופק שבירו, עומר אבידן, רון פרבר ואביב ביטון ()
  משמאל: אופק שבירו, עומר אבידן, רון פרבר ואביב ביטון

   

  מחלקת הילדים בבית החולים באנגלווד נבחרה למקום בו יתרמו את ההכנסות והם התקבלו בזרועות פתוחות ע"י מישל בראונטוש, מנהלת במחלקת הילדים. המנהלת ציינה בהתפעלות את גילם הצעיר והבגרות שהם מפגינים והזמינה אותם להתנדב במחלקה, הם מצידם שמחו להזמנה. מזל טוב!


  פורסם לראשונה 24/06/2016 04:28

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים