שתף קטע נבחר

אבו מאזן חוזר בו: "רבנים לא ביקשו להרעיל פלסטינים"

הנשיא הפלסטיני טען מעל בימת הפרלמנט האירופי כי רבנים בישראל קראו להרעיל מים כדי להרוג פלסטינים. בישראל זעמו והיום אומר אבו מאזן: "הובהר כי האמירה שיוחסה לרב הינה חסרת בסיס. לא התכוונתי לפגוע ביהדות"

 

אבו מאזן נואם ביום חמישי בפרלמנט האירופי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אבו מאזן נואם ביום חמישי בפרלמנט האירופי(צילום: AFP)

הנשיא הפלסטיני כבר לא חושב שרבנים ביקשו להרעיל פלסטינים: אבו מאזן חזר בו היום (שבת) מההאשמה שהשמיע בנאום שנשא שלשום בפרלמנט האירופי, שלפיה רבנים בישראל קראו להרעיל את בארות המים של פלסטינים כדי להרוג אותם.

 

בהודעה שפרסמה הלילה לשכתו נכתב: "אחרי שהובהר כי האמירה לכאורה שיוחסה לרב בנוגע להרעלת בארות המים הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלסטיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי וזאת בהתאם לכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות ובכללן ליהדות".

 

במקביל, דחה אבו מאזן בהודעתו את ההאשמות הישראליות שהוטחו בו על פגיעה ביהדות או על היותו אנטישמי וגינה במקביל את הצעדים הלא חוקיים שהשלטונות בישראל והמתנחלים מבצעים נגד העם הפלסטיני ואת ההסתה נגדו ונגד זכויותיו.

 

בנאום בפרלמנט האירופי בבלגיה מתח אבו מאזן ביקורת חריפה על ישראל, אך הדגיש כי ידיו מושטות לשלום. לדבריו, ישראל עדה בימים אלה לקיצוניות הולכת וגוברת הן מצד המתנחלים והן מצד צה"ל, שלדבריו מבצע "הרג לא חוקי". עוד אמר אבו מאזן כי "הקיצוניות הזו הביאה פוליטיקאים בישראל כמו הרצוג, יעלון וברק ועוד אנשי תקשורת למתוח ביקורת על הממשלה". הוא ציטט דברים שהם אמרו, שלפיהם ישראל מתנהגת באופן פשיסטי.

 

אבו מאזן, שזכה בסיום דבריו לתשואות, אמר כי "אי-קיומה של מדינה פלסטינית ואי-יישומו של פתרון שתי המדינות מאריכים את הסכסוך ומפיצים קיצוניות. אנחנו נגד הטרור הבינלאומי, וכדי שהטרור נגדכם יבוא לקצו עליכם להביא לסיום את הכיבוש הישראלי".

 

למרות מאמציו של נשיא הפרלמנט האירופי מרטין שולץ להפגיש בין אבו מאזן לנשיא המדינה ראובן ריבלין, שגם הוא הגיע לבריסל ונאם בפני הפרלמנט, אבו מאזן סירב לפגישה.

 

על כך הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אבו מאזן הראה בבריסל את פרצופו האמיתי. מי שמסרב לפגוש את נשיא המדינה ואת ראש הממשלה למשא ומתן ישיר, ומי שמפיץ עלילת דם מול הפרלמנט האירופי, טוען בשקר כי ידו מושטת לשלום. ישראל מחכה ליום שאבו מאזן יפסיק להפיץ שקרים ולעסוק בהסתה. עד אז, תמשיך ישראל להגן על עצמה מפני ההסתה הפלסטינית, שמניעה מעשי טרור".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אבו מאזן בפרלמנט האירופי
צילום: EPA
מומלצים