שתף קטע נבחר

השרה רגב נגד תאגיד השידור הציבורי: "גלגלצ 2"

שרת התרבות מתכוונת לדרוש מחר בישיבת הממשלה לחשוף לציבור את שורת המינויים ברדיו של תאגיד השידור החדש שיוקם במקום רשות השידור: "לא נחזור לשנים שבהן רשת ג' הדירה את המוזיקה המזרחית, לא חוזרים על טעות פעמיים"

 

"לא יקום ולא יהיה". השרה רגב תדרוש מראש הממשלה להתערב (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"לא יקום ולא יהיה". השרה רגב תדרוש מראש הממשלה להתערב(צילום: אוהד צויגנברג)

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תעלה מחר (יום א') בישיבת הממשלה דרישה לחשוף לציבור את שורת המינויים ברדיו של התאגיד הציבורי החדש. רגב טוענת כי מתלונות ומידע שהגיעו באחרונה לידיה, המינויים הנעשים בתחנה "אינם מייצגים את כלל הציבור בישראל בלשון המעטה".

 

היא תדרוש מראש הממשלה בנימין נתניהו המחזיק גם בתיק התקשורת לקיים דיון ציבורי בסוגיה ולבחון את המינויים בטרם יכנסו לתוקף.

 

"בשקט בשקט מקימים פה גלגלצ 2. לא יקום ולא יהיה. לא נחזור לשנים שבהן רשת ג' הדירה את המוזיקה המזרחית", אמרה רגב, "לא חוזרים על טעות פעמיים. התאגיד הציבורי הוא לא עסק פרטי של אף אחד".

 

רגב הוסיפה: "לא אתן שכספי הציבור יממנו שוב תחנה אליטיסטית, מתנשאת ומנוכרת שמייצגת מחנה פוליטי אחד, עיר אחת ומוצא אחד. התאגיד הציבורי שייך לציבור כולו ואני אוודא שכלל הציבור יבוא בו לידי ביטוי - שמאל וימין, מזרחיים ואשכנזים, חרדים, דתיים וחילוניים, נשים וגברים, יהודים וערבים".

 

מתאגיד השידור נמסר בתגובה: "תאגיד השידור הישראלי, המוקם על-פי חוק, יהיה פלורליסטי וייצג את מגוון הדעות והזרמים בחברה הישראלית". במסגרת המינויים בתאגיד השידור הציבורי הוחלט ששמעון אלקבץ ישמש כסמנכ"ל הרדיו של התאגיד. עומר בן רובי מונה למנהל רשת ב', יובל גנור למנהל רשת ג', אלגרה אמדו בן-יצחק תהיה מנהלת רדיו רק"ע ומשה מורד מנהל 88 FM.

 

השרה רגב החלה את מאבקה בתחנת גלגלצ לפני פחות משנה. במוקד הקרב המתוקשר עמדה הטענה לקיפוח הזמר המזרחי. הנושא אף הגיע לדיון בוועדת החינוך של הכנסת שבו סיפרה כי אמנים ויוצרים פנו אליה בתלונות - אך חששו להיחשף "מאימת גלגלצ". היא הוסיפה שהחליטה לפעול בתחום בעקבות תלונותיהם, ונפגשה עם אנשי גל"צ, שם הציעו, לדבריה, להקים תחנה נוספת כדי לפתור את הבעיה, הצעה שפורסמה לראשונה ב-ynet.

 

רגב ביקשה בדיון שבחירות ועדת הפלייליסט של התחנה ייעשו באופן שקוף ויאפשרו לערער על החלטותיהן. "יש לה רשימה של חברים שהיא לא ידועה - זה מקור לשחיתות", אמרה, "כל ועדה ציבורית צריכה לתת תשובה לכל אמן". כדי להסדיר את הנושא ולאפשר את שקיפות הפלייליסט הציעה רגב שתאגיד התשדיר החדש, שיחליף את מקומה של רשות השידור, יסדיר את הפיקוח על התחנה הצבאית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים