שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אסד ביקר חיילים בחזית: "הארוחה הטובה בחיי"
  על רקע שפיכות הדמים בסוריה נפגש הנשיא עם חיילים בפרברי דמשק. הוא דיווח מצדו על "הארוחה הטובה שאכלתי בחיי" אחרי שתועד עם חייליו בארוחת שבירת צום הרמדאן. באופוזיציה מיהרו להשמיץ: "זנב הכלב יוצא מהקומקום"

   

   

  עם חיילים בפרברי דמשק ()
  עם חיילים בפרברי דמשק
  כלי התקשורת של המשטר הסורי לא מפספסים הזדמנויות לסקר את פגישותיו של נשיא סוריה, בשאר אסד. יציאה שלו לחזית הופכת לחגיגה תקשורתית של ממש. כך אירע אתמול (א') כאשר אסד הגיע לבקר את חיילי הצבא הסורי בשדה התעופה בעיירה מרג' א-סולטאן באזור א-רוטה בפרברי הבירה, אזור שעד לפני כמה חודשים היה בשליטת המורדים.

   

  "זו הארוחה הטובה ביותר שאכלתי בחיי", צוטט אל-אסד גם בחשבון הרשמי בטוויטר של לשכת הנשיאות וגם בכלי התקשורת הממסדיים, ששידרו בתחילה תמונות מחויכות שלו מארוחת ה"איפטאר", של שבירת צום הרמדאן. התמונות פורסמו בתקשורת הסורית בהדרגה כדי למצות את האייטם והפכו במהרה לשיחת השעה ברשתות החברתיות. לאחר מכן פורסמו תמונות רבות שלו מסייר עם החיילים באזור, נכנס לעמדות, מביט במפות ו"מסתחבק".  



  "גזרה חטובה בצורה מבהילה". אסד עם חייליו בחזית ()
  "גזרה חטובה בצורה מבהילה". אסד עם חייליו בחזית
  "חמש שנים של מלחמה ואסד שומר על גזרה חטובה בצורה מבהילה", צייץ הכתב במצרים של הערוץ הרוסי בשפה הערבית "רוסיה אל-יום". עיתונאי המזוהה עם האופוזיציה הסורית צייץ: "זנב הכלב יוצא מהקומקום ואוכל את ארוחת שבירת הצום (שיהיה רעל קטלני) בשדה התעופה מרג' א-סולטאן בא-רוטה המזרחית". לאחר מכן טען כי משהו לא תקין בידו השמאלית של נשיא סוריה, שנראית חולה, מה שעורר גיחוך בקרב תומכי המשטר ברשתות החברתיות. בשעות האחרונות פרסמו כלי התקשורת של המשטר סרטון ארוך בליווי מוזיקה דרמטית, שמתעדת את ביקורו של אסד. גם בעבר הוא הופיע לנגב חומוס עם חיילים באזור דמשק, לכבוד השנה החדשה, אך הוא לא נוהג לעשות זאת לעתים קרובות.




  בשדה התעופה במרג' א-סולטאן ()
  בשדה התעופה במרג' א-סולטאן

  במקביל נמשכת ההתכתשות ושפיכות הדמים בסוריה בחסות המשטר. החזית המרכזית היא בצפון המדינה ובמזרחה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח ביומיים האחרונים כי מספר ההרוגים בהפצצות הרוסיות באזור דיר א-זור במזרח סוריה, שארגון המדינה האיסלאמית שולט בחלק ממנו, עלה ל-82, בהם 58 אזרחים וילדים.

   

  גם ההתכתשות באזור העיר האסטרטגית חלב נמצאת בשיאה. בשבועות האחרונים ספגו חיזבאללה והמשטר הסורי אבידות קשות בפרבר הדרומי של חלב. אלו אבידות שנסראללה הודה בהן בקולו. ביממה האחרונה דווח על התקדמות של הצבא הסורי באזור אל-מלאח בפרבר הצפוני של העיר.

   

  גורמי אופוזיציה סוריים משמיעים בימים האחרונים טענות חוזרות ונשנות כי מטוסי חיל האוויר הרוסי משתמשים בזרחן ובפצצות מצרר בהפצצותיהם באזור חלב ואף תיעדו אותן. בשבת מסר אחד מגופי האו"ם כי אין ביכולתם לאשר זאת. גם בגזרות אחרות הלחימה נמשכת, כמו למשל באזור מנביג' בפרבר הצפוני של חלב, שנחשב למעוז של דאעש. בימים האחרונים הצליחו הכוחות הסוריים הדמוקרטיים הנתמכים על ידי ארה"ב להיכנס לעיר, אך טרם הושגה שם הכרעה. מי שממשיך לשלם את המחיר הם מן הסתם האזרחים הבלתי מעורבים, שעוד נותרו ברחבי סוריה גם אחרי חמש שנות לחימה עקובה מדם. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים