שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביהמ"ש הכריע: היוצאת בשאלה תיקבר כבקשתה
  אסתי וינשטיין, החרדית לשעבר ששמה קץ לחייה, תיקבר לפי החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה בהלוויה רגילה בבית העלמין ירקון. הבת היחידה שנותרה עמה בקשר: "אני שמחה שזה ייעשה כמו שאימא רצתה עם פרחים ושירים"

   

   

  בתה של וינשטיין: "שמחה בשביל אימא"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  היוצאת בשאלה לא תיקבר בהלוויה חרדית: שופטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב הורתה הערב (יום ב') כי אסתי וינשטיין, היוצאת בשאלה ששמה קץ לחייה, תיקבר לפי בקשתה האחרונה בהלוויה במרכז הארץ עם פרחים ושירים. וינשטיין, בת 50 במותה, תובא למנוחות מחר בשעה 17:00 אחר הצהריים בבית העלמין ירקון.

   

  בכך תגיע לסיומה הדרמה העצובה של האישה שלא יכולה הייתה לעמוד בניתוק היחסים עם שש משבע בנותיה. וינשטיין הותירה בשבוע שעבר מכתב שבו נפרדה מיקיריה והסבירה כי החליטה לסיים את חייה בעקבות הנתק שנוצר לאחר החלטתה לעזוב את חסידות גור ולחזור בשאלה.

   

  הקרב על פינוי גופתה של היוצאת בשאלה    (צילום: איתי בלומנטל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קרוביה החרדים של המנוחה ביקשו הבוקר לקחת את הגופה לקבורה בירושלים, אולם בני משפחתה ובכללם הבת תמי מונטג שחזרה עמה בשאלה, נלחמו על זכותה להיקבר לפי צוואתה במרכז הארץ ובטקס הכולל שירים ופרחים. הבת והקרובים התרכזו מחוץ למכון לרפואה משפטית באבו כביר בניסיון למנוע את העברת הגופה לבני המשפחה החרדים שהתכחשו למנוחה מאז שיצאה בשאלה.

   

  לאחר שהוציאה צו מניעה זמני, קבעה הערב השופטת שפרה גליק כי וינשטיין תיקבר לפי הנחיות בתה שהייתה היחידה שנותרה עמה בקשר. "השופטת נעתרה לבקשה שאני בתה ואחראית לכל מה שקשור לסידורי ההלוויה ואיפה שאני רוצה", אמרה מונטג.

  אסתי וינשטיין
  אסתי וינשטיין

  הבת אמרה עוד כי "היא רשמה מילים יפות שהמנוחה תקבל מה שהיא רוצה ואני מאוד שמחה בשביל אימא שלי שזה ייעשה בדרך שהיא רצתה. אני שמחה שנלחמתי על זה. מחר בחמש יהיה אירוע כפי שאימא שלי ביקשה עם פרחים ושירים ובשעה שש יהיה טקס דתי כפי שסבא שלי רוצה. אנחנו מבקשים מחילונים ודתיים לכבד אחד את השני".

   

  עו"ד חוי אדמקר, שייצגה את מונטג ועתרה בשמה לבית המשפט, בירכה על ההחלטה: "לכל אחד יש זכות, גם בחייו וגם במותו. המנוחה אסתי רצתה להיקבר בדרך מסוימת והצלחנו למלא אחר בקשתה. צר לי שבשל גורמים בעלי אינטרס נאלצה המשפחה להתעכב עם הלוויה אך יחד עם זאת מברכת את בית המשפט על ההחלטה שמגלה רגישות עם בני המשפחה בשעה קשה זו".

   

  במכתב ההתאבדות שהותירה וינשטיין היא ציינה: "אני מבינה שאני חולה ותלותית ואני לא רוצה להמשיך ולהיות למעמסה עליכם. אל תשקיעו הרבה בטקס, משהו צנוע עם המון פרחים, ותזכרו שזה מה שבחרתי שהכי טוב בשבילי. גם אם תגידו שאני אנוכית, אני מקבלת בהבנה את חוסר ההבנה שלכם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ביהמ"ש הכריע: היוצאת בשאלה תיקבר כבקשתה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים