שתף קטע נבחר

הצמרת הפוליטית הגיעה לנחם את המרן של ש"ס על מות אשתו

בכירי המערכת הפוליטית הגיעו לביתו של הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, שישב שבעה על מות רעייתו יעל

הצמרת הפוליטית הגיעה לנחם את הרב שלום כהן, "המרן של ש"ס", שישב שבעה על מות רעייתו יעל. הרב, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הפציר בפוליטיקאים לשמור על עולם התורה ולחזור בהם ממתווה הכותל.

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט היה מראשוני המנחמים שהגיעו לבית האבלים בשכונת רמות בירושלים. לפני כשלוש שנים, בעיצומה של "ברית האחים" והדרת החרדים מהממשלה, תקף כהן את חובשי הכיפות הסרוגות. "אני אוהב כל יהודי", הבהיר השבוע הרב כהן לבנט. "וגם אם אני אומר דברים שנשמעים קשה - זה מגיע מאהבה". בהמשך שיבח הרב את בנט על התקציבים הנדיבים שהוא מעביר למוסדות התורה מאז נכנס לתפקיד שר החינוך.

כהן ונתניהו (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
כהן ונתניהו(צילום: יעקב כהן )

בנט בשבעה (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
בנט בשבעה(צילום: יעקב כהן )
שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע מלווה במקורבו, חבר מועצת העיר ירושלים משה ליאון. "נפלה בחלקך זכות גדולה להיות אחראי על הביטחון. תדע שהביטחון האמיתי זה לומדי התורה", אמר הרב. ליברמן השיב כי הוא פועל למען התורה אך זקוק גם לעזרה משמיים, וזכה לברכה.

 

שר האוצר משה כחלון קיבל שבחים. "שמענו שהענקת תקציב לאברכים. אין מעשה גדול מזה. הדברים האלו שאתה עושה למען התורה - זה האוצר שלך למעלה, בשמים". לזאב אלקין, היחיד מבין שרי הליכוד שהצביע בממשלה נגד הקצאת רחבת תפילה לזרמים הליברלים בכותל המערבי, אמר: "תדע שאני לא שונא את הרפורמים אבל הם מסכנים, מעוותים את התורה".

הנשיא ראובן ריבלין (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
הנשיא ראובן ריבלין(צילום: יעקב כהן )

אלי ישי בביתו של כהן (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
אלי ישי בביתו של כהן(צילום: יעקב כהן )

יו"ר הכנסת אדלשטיין והרב שלום כהן (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
יו"ר הכנסת אדלשטיין והרב שלום כהן(צילום: יעקב כהן )

כחלון אצל כהן (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
כחלון אצל כהן(צילום: יעקב כהן )

גם יעלון הגיע (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
גם יעלון הגיע(צילום: יעקב כהן )

ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לברכה מיוחדת מה"מרן". "אני מתפלל עליך יום-יום שתצליח", אמר לו הרב. לאחר הברכות באו הדרישות: "תמשיך לשמור על הכותל המערבי שיהיה מקום קדוש. שמור על קדושת השבת בפרהסיה".

 

יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי הגיע גם כן לנחם את כהן, שהוקיע אותו מאז שפרש מהתנועה. נכבדי העדה הדרוזית, שבאו במשלחת מהצפון, זכו למילים חמות. יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, בלט בהיעדרו. הבוקר, עם תום ימי השבעה, אמרו בש"ס כי כהן הוא "המנהיג הרוחני היחיד שהצליח לאחד את כל רובדי העם בשבוע ימים. מאז פטירתו של הרב עובדיה יוסף לא היה אדם שהצליח לאגד סביבו את כל הקהלים האלה - מה שמעיד על כוחו וגדלותו של האיש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב כהן
הרב שלום כהן ונתניהו
צילום: יעקב כהן
מומלצים