שתף קטע נבחר

אורי יוגב, החשדות ואי שיתוף הפעולה עם מבקר המדינה

מבקר המדינה פנה לפני קרוב לארבעה חודשים ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שישקול פתיחה בחקירה נגד ראש רשות החברות, אורי יוגב. מאז לא קיבל מנדלבליט החלטה בנושא, ובינתיים טוען מבקר המדינה שיוגב לא משתף פעולה עם בדיקה אחרת נגדו. וגם: למה לא מתפרסם מכרז לתפקיד יועמ"ש רשות החברות?

אורי יוגב (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
אורי יוגב(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

מבקר המדינה יוסף שפירא פנה בתחילת חודש מרץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה שישקול לפתוח בחקירה נגד ראש רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב מחשש לעבירות פליליות מצד יוגב. למרות הדברים החמורים של המבקר, עד לרגע זה, לא התקבלה החלטה בעניין ע"י היועץ המשפטי לממשלה ויוגב ממשיך לכהן בתפקידו הרגיש כרגיל.

 

בנוסף לכך, אמש חשף פרשן ערוץ 2 אמנון אברמוביץ' כי מבקר המדינה פנה לאחרונה ליוגב, בנוגע למינוי רואי חשבון מבקרים לחברות ממשלתיות, וטען בפניו כי צוות משרד המבקר לא קיבל את כל המידע שדרש. בכיר במשרד המבקר כתב: "הרשות לא מסרה לצוות הביקורת את כל תכתובת הדואר האלקטרוני הנוגעות לעבודת הוועדה על אף דרישה מפורשת למסרם. הצוות אף לא קיבל גישה למערכת המחשוב של הרשות".

 

הוא הוסיף: "צוות הביקורת קיים פגישות עם נציגי הרשות והוועדה ודן עמם על ליקויים מהותיים לכאורה, בתהליך מינוי רו"ח בכמה חברות ממשתיות. ליקויים אלה מעלים סימן שאלה בנוגע לתקינות מינוי רו"ח באותן חברות". 

  

היועמ"ש, אביחי מנדלבליט (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
היועמ"ש, אביחי מנדלבליט(צילום: עמית שאבי)

 

יש לציין כי מ"מ היועמ"ש ברשות החברות בראשה עומד יוגב היא עו"ד דלית זמיר-קמיניץ, רעייתו של ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. עו"ד זמיר-קמיניץ הועסקה בעבר במחלקתו של משנה אחר למנדלבליט, עו"ד אבי ליכט. יש לציין כי עו"ד זמיר-קמיניץ מכהנת כבר תקופה לא קצרה בתפקידה ולא מתקיים מכרז לתפקיד יועמ"ש קבוע ברשות.

 

מדוברות משרד המשפטים נמסר בתגובה: "הטענות המובאות בפנייה מופרכות לחלוטין, הן עובדתית והן משפטית. עם כניסתה של עו"ד זמיר לתפקידה, נערך למשנה ליועמ"ש לעניינים אזרחיים ארז קמיניץ הסדר ניגוד עניינים, שלפיו ככלל אין הוא עוסק בענייני רשות החברות, למעט שני נושאים שהרשות נדרשה להם והמשנה סיים טיפול שהחל בו לפני כניסתה של עו"ד זמיר לתפקידה. העובדה שעו"ד דלית זמיר הועסקה בעבר במחלקתו של המשנה ליועץ (כלכלי-פיסקאלי), אבי ליכט, אינה יוצרת כל מניעה לעבודה של ליכט מול רשות החברות. לעניין המכרז לתפקיד שבו מכהנת עו"ד זמיר – סמכות הפרסום נתונה לנציבות שירות המדינה. עו"ד ליכט שב ופנה בעניין זה לנציבות שירות המדינה וביקש לקדם את פרסום המכרז אולם עד כה טרם פורסם המכרז ולכן אנו מציעים לפנות בעניין לנציבות לשם קבלת עמדתם. החומרים שהועברו ממשרד המבקר מטופלים בפרקליטות, כמקובל, ואין שחר לטענות שהובאו בפנייה בהקשר זה".

 

אשר לטיפול בפניית המבקר בנוגע לחשדות נגד יוגב נמסר כי "הנושא מטופל בפרקליטות".

 

יוגב העדיף שלא להגיב. גורמים ברשות החברות מסרו: "אצל המבקר, בהקשרים שלנו, ההתחלה מעוררת מהומה וזה תמיד מסתיימים בקול ענות חלושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
יוגב
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים