שתף קטע נבחר

מסתמן: עבודות שירות לסגן המפכ"ל לשעבר

ניסים מור פוטר על-ידי המפכ"ל לשעבר, יוחנן דנינו, לאחר שנחשד כי הטריד מינית כמה שוטרות. במסגרת הסדר טיעון כתב האישום נגדו יכלול הטרדה מינית והפרת אמונים. עורך דינו: "הוא לוקח אחריות ומוכן להתייצב בפני בית המשפט ולקבל את העונש הראוי"

 

הסמפכ"ל לשעבר, ניסים מור. "מתנצל בפני כל מי שנפגע ממעשיו" (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
הסמפכ"ל לשעבר, ניסים מור. "מתנצל בפני כל מי שנפגע ממעשיו"(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")
 

 

מסתמן שסגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור יועמד לדין על הטרדה מינית מכוח יחסי מרות והפרת אמונים - ולא ייגזר עליו עונש חמור מעבודות שירות. אלה פרטי הסדר הטיעון המתגבש בין מור למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), לאחר שבמסגרת שימוע שנערך למור הושגה הסכמה עקרונית בין מח"ש לעורך דינו, מיכה גבאי.  

 

מור נחקר לפני יותר משנה בחשד לעבירות של מעשה מגונה, הטרדות מיניות והפרות אמונים כלפי שוטרות רבות. בעקבות החקירה מפכ"ל המשטרה דאז, יוחנן דנינו הודיע למור על כוונה לפטרו בכפוף לשימוע.

 

בנובמבר האחרון הודיעה מח"ש כי מור יועמד לדין בשל שורה של עבירות, בכפוף לשימוע. בכתב החשדות הופיעו כמה עבירות של הטרדה מינית, מעשה מגונה והפרת אמונים, אולם לאחר השימוע ועריכת משא ומתן התגבש הסדר שבמסגרתו מור יועמד לדין בשל שתי עבירות בלבד. האחת מתייחסת למקרה שבו ביצע מעשים בהסכמה כלפי שוטרת מהדרום, המהווים הטרדה מינית מכוח יחסי מרות. מדובר במרות עקיפה ולא ישירה. העבירה השנייה היא הפרת אמונים.

 

במח"ש לא התייחסו לדברים בנימוק שפרטי ההסדר טרם אושרו סופית. יש לציין כי מור לא יועמד לדין משמעתי בשל העובדה שחלפה יותר מחצי שנה מאז עזב את המשטרה.

 

עו"ד גבאי מסר בתגובה: "מלכתחילה הוגש כתב חשדות המייחס למור עבירות של מעשה מגונה, הטרדות מיניות והפרות אמונים כלפי שוטרות רבות. לאחר עריכת שימוע וניהול משא ומתן ארוך ומייגע, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה יוגש כתב אישום מוסכם בעבירה אחת של הטרדה מינית מכוח יחסי מרות (עקיפה ולא ישירה) ועבירה אחת של הפרת אמונים. מבלי להקל ראש במעשים המיוחסים, אפשר בהחלט לומר שבסופו של יום מדובר בכתב אישום מינורי. עוד הוסכם שמח"ש יגבילו עצמם לעונש של עבודות שירות וההגנה תעתור לאי הרשעה".

 

עו"ד גבאי אמר כי ההסדר בהחלט הוגן ומשקף את רצון הצדדים. "מור יכול היה לנהל משפט במשך שנים ולהוכיח כי אין יחסי מרות וממילא אין עבירה, אבל הוא בחר להודות שכן. הוא מבין שנפל פגם בהתנהלותו גם אם היא נעשתה בהסכמה. הוא לוקח אחריות, מבין שטעה ומוכן להתייצב בפני בית המשפט ולקבל את העונש הראוי. הוא אף מתנצל בפני כל מי שנפגע ממעשיו. זו בהחלט שעה לא קלה עבורו ועבור משפחתו, אך הוא מאמין שתקופה קשה זו תחלוף ותהיה נחלת העבר. ניסים מור נהג באחריות וכך אכן צריך להתנהג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
ניסים מור
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים