שתף קטע נבחר

"אם זועבי תודח, הח"כים הערבים לא יישארו בכנסת"

סערה בעקבות דברי הח"כית, שטענה שתשלום פיצוי להרוגי המרמרה מהווה הודאה ברצח. חברה לסיעה באסל גטאס אמר באולפן ynet: "הפכתם אותה לשטן, אני אמרתי דברים יותר חריפים". על האפשרות שתודח מהכנסת: "זה לא עובד לטובתכם"

  

 

"ההתקפה על זועבי הייתה מבוימת ומתוכננת. ישבו להם בצד שני ח"כים מהימין שארבו ולפני שהתחילה לדבר התחילו להגיד לה טרוריסטית ומחבלת", כך אמר היום (ה') ח"כ באסל גטאס (הרשימה הערבית), בעקבות הסערה סביב חברת סיעתו חנין זועבי, שטענה שהפיצוי שתשלם ישראל למשפחות הרוגי המרמרה מהווה הודאה בכך שחיילי צה"ל רצחו אותם. בראיון לאולפן ynet הוסיף גטאס: "אני לא מבין את המהומה סביבה".

 

לטענתו, זועבי לא כינתה את כל חיילי צה"ל רוצחים: "תחזרו ותשמעו את הקלטת. היא אמרה שמי שמשלם פיצויים ומי שמתנצל בפני הטורקים, הוא זה שאחראי על הרצח של הפעילים הטורקים. היא לא אמרה באופן כללי וגורף על כל חיילי צה"ל בכל הזמנים שהם רוצחים.

 

"אני אמרתי אותם דברים, אפילו יותר חריפים, יום לפני. ובגלל שאני לא חנין זועבי, אני לא הסדין האדום בפני כמה מהצעקנים והגזענים ביותר. מי שקורא את ההסכם בין ישראל לטורקיה יש לו שתי משמעויות. א', הודאה ישראלית בתוקפנות כלפי המרמרה והודאה שהמרמרה לא הייתה משט טרור. ב', אחריות על ההרג של תשעת הפעילים הטורקים. מי ששילם את המחיר כאן של מה שקרה זו חנין זועבי, שחמש-שש שנים הייתה קורבן להסתה פרועה, הפכו אותה לשטן".

 (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
(צילום: ערוץ הכנסת)

 

- הכוונה היא להדיח אותה באופן פרסונלי מהכנסת, וגם יש את חוק ההשעיה. זה לא עובד לטובתכם, ההתנהלות הזאת.

"זה לא עובד לטובתכם אתם. טועה מי שחושב שהוא עושה לנו טובה שאנחנו פה. אתם יורים לדמוקרטיה בלב. הנכס היחיד שנשאר להתהדר בו שישראל היא דמוקרטית. מהר מאוד יגלה העולם שגם השוליים של הדמוקרטיה. אם אתם חושבים שאחרי הדחת ח"כ ערבי אחד, לא חשוב מי, יישארו ח"כים ערבים - אז אתם טועים".

 

- מה אתם מתכננים נגד היוזמות האלה? כיצד תגיבו?

"אני מקווה שחוק ההשעיה לא יעבור, אבל אם זה עובר - לדעתי זה קורע את המסכה האחרונה מעל הפנים של הדמוקרטיה הישראלית. אם משתמשים בחוק הזה אז הערבים לא ילכו להצביע יותר. לא תהיה נוכחות ייצוגית ערבית בכנסת, ואז זה הופך את ישראל לדמוקרטיה אתנית. אתנוקרטיה של היהודים בלבד. אנחנו עד עכשיו קיבלנו את חוקי המשחק הדמוקרטי. אם משנים את החוקים - לא נשחק יותר. נמצא לעצמנו את צורות המאבק והפעילות הפוליטית מחוץ לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים