שתף קטע נבחר

הירי בטביב: סעיף ניסיון הרצח עשוי להתבטל

בעקבות קשיים ראיתיים: מסתמנת עסקת טיעון בין הפרקליטות לשלושת הנאשמים בירי על הבעלים של בית"ר ירושלים. סעיף ניסיון הרצח בכתב האישום עשוי להתבטל או להשתנות

מגעים להסדר טיעון בין הפרקליטות לנאשמים בניסיון רצח אלי טביב. מסתמן כי סעיף נסיון הרצח עלול להיות מבוטל או להשתנות עקב קשיים ראיתיים בתיק בו מתקשה התביעה לבסס הרשעה. היום עלה עד מטעם התביעה, מומחה בתחומו, להעיד לטובת התביעה אך הסתבר שעדותו לא מחזקת את התביעה בהקשר לזיהוי האופנוע. התביעה אף הגישה דרישה להכריז עליו כעד עוין אך השופטת דחתה את הבקשה.

 

ביולי 2015 הגישה פרקליטות מחוז ת"א פלילי כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד ישראל חיים (קדושים) (24), שירן דהרי (קסטרו) (28) ודימיטרי רובינסקי (24). מיוחס להם ניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע - רצח, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיות ועבירות נוספות, לאחר שניסו לרצוח את טביב ב-1 במרץ 2015. את הנאשם דימיטרי רובינסקי מייצגים עורכי הדין ניר זנו וזהבה קרן.

 

 

טביב לאחר תקרית הירי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
טביב לאחר תקרית הירי(צילום: ראובן שוורץ)

מייצג את הנאשם דימיטרי רובינסקי. עו"ד ניר זנו (צילום: פרטי)
מייצג את הנאשם דימיטרי רובינסקי. עו"ד ניר זנו(צילום: פרטי)

 

כתבי האישום, שהוגשו על ידי הפרקליט, עו"ד צחי הבדלי, מתארים כיצד השלושה החליטו לחסלו כשארגנו קטנוע שהיה שייך לחיים, קסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. הם סיכמו כי רובינסקי ודהרי

ירכבו על הקטנוע כשדהרי נושא עליו את האקדח וכאשר יגיעו לבית יירו בטביב למוות.

 

סמוך לחצות הגיע טביב לביתו. הוא החנה את הרכב ואז הגיעו השניים רכובים על הקטנוע. טביב הבחין בקטנוע וחשד כי השניים עלולים לפגוע בו. בעקבות זאת הוא היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, עצר רובינסקי את הקטנוע סמוך לרכב.

 

דהרי ירד מהקטנוע,התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון. הוא עלה על הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. בסופו של דבר, טביב רק נפגע פגיעה קלה בזרועו. לאחר מכן, השניים רכבו למקום מפגש שנקבע עם חיים ופגשו אותו שם. הנאשמים הסירו מדבקות מהקטנוע והסירו את בגדיהם, הכפפות והקסדות שלהם, שרפו והשמידו אותם, אבל משטרת ימ"ר תל אביב הצליחה לעלות על עקבותיהם ועצרה אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים