שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סופית: מגה עברה לבעלות נחום ביתן
  חצי שנה לאחר שהחל הליך מכירת רשת הסופרמרקטים הושלמה עסקת הענק ומגה עברה לביתן בתמורה ל-455 מיליון שקל. הכנ"ר דוד האן שהגיע לטקס: "באתי להגיד שהחיינו על הצלת עסק בישראל"

  בתום מו"מ שנמשך עד הצהריים, הושלמה מכירת רשת מגה לנחום ביתן בתמורה ל-455 מיליון שקל. בטקס החתימה שהתקיים בצהריים במטה מגה בראש העין, הודה ביתן על מה שהגדיר כזכות לרכוש את מגה. "אני רוצה להודות לבורא עולם שזימן לי את העסקה הזו", אמר ביתן עם קבלת מפתח מגה מרו"ח גבי טרבלסי, נאמן מגה.

   

  השלמת העסקה התאפשרה לאחר שעמד ביתן בתנאי המקדים של רשות ההגבלים לפרק את השותפות בתחום סיטונאות הפירות והירקות "ביכורי ביתן". בהמשך יידרש ביתן למכור 10 סניפים ב-8 אזורים בהם מצאה רשות ההגבלים כי יש לו ריכוזיות יתר.

   

  עו"ד אמיר בר טוב, אחד מ-3 נאמני מגה, מסר בטקס העברת הבעלות כי הנאמנים שותפים לתחושה של אמביוולנטיות ביחס למגה. "אנחנו שמחים שהגענו לרגע הזה ומעבירים המושכות לידיים טובות של ביתן שנהנו לעבוד איתם על העסקה. ראינו את הנחישות, הרצון והאמונה בכך שיצעידו את מגה לעתיד טוב.

   

  "מצד שני אנחנו נפרדים מחברה שהיינו בה יום יום במשך חצי שנה מאד אינטנסיבית וראינו כמה זה מורכב. הצלחנו להשאיר את מגה על רגליה ולמכור אותה כמקשה אחת עם הסכם קיבוצי. נקשרנו לחברה בחצי שנה האחרונה ונלווה את המהלך חודשים ושנים קדימה".

   

  הכנ"ר, דוד האן, הגיע אף הוא לטקס והסביר את נוכחותו באירוע העסקי: "על פניו אפשר לשאול למה שרשות מנהלית תגיע לאירוע עסקי, אבל זה אתגר קשה ביותר להציל חברה תפעולית, והקושי הגדול בעיקר הוא בתחילת הדרך כשכולם במשבר ויש חוסר אמון.

   

  "היה פה צורך לגייס אמון ונכונות להציל מקומות עבודה, קשרי מסחר עם ספקים ואמון לקוחות. תפקידנו ככונס היה לפקח מלמעלה על תקינות התהליכים בדרך. הנאמנים הצליחו להוביל את הספינה לחוף מבטחים. באתי להכיר בטוב. הנאמנים עשו עבודה יוצאת מהכלל וידעו להתגבר על המהמורות בדרך. באתי להגיד שהחיינו על הצלת עסק בישראל". 

   

  אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, מסר כי היום הגיעו לקיצם חודשים ארוכים של דאגה וחוסר ודאות. "קיבלנו החלטות קשות בדרך ואני מרגיש שמעביר את השרביט לנחום ששמו הולך לפניו", אמר.

   

  אייל אלי, יו"ר ועד עובדי מגה, מסר כי ביתן התחייב בפניו לקלוט עוד 500-400 עובדים, ועובדי מגה יסייעו לו להוביל את מגה להתחלה". הערב יסגרו סניפי מגה בשמונה בערב לצורך ספירת הכספים בקופות ובכספות, והחל ממחר יעבור ניהול מגה על 127 סניפיה וכ-3,500 העובדים לידי ביתן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים