שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

"הלל, זכיתי שהפכת אותי לאמא"

"איך מספידים ילדה בת 13 וחצי? מה המילים שאפשר להספיד פרח, נשמה טהורה? היו הרבה אתגרים וניסיונות עד שזכיתי ללדת אותך ומאז היה אור בחיי. אבא, נתת לי פיקדון. אני מחזירה לך אותו באהבה. אני את התפקיד שלי סיימתי". ההספד המלא של אמה של הלל אריאל ז"ל

 

הלל יפה אריאל, בת 13 בלבד, נרצחה בפיגוע בקריית ארבע בעת שישנה במיטתה. הערב (ה') היא הובאה למנוחות בבית העלמין העתיק בחברון. אמה רינה ספדה לה. זהו הספדה המרגש:

 

אבא, איך מספידים ילדה בת 13 וחצי? יש פה אבא, יש פה אמא, תגידו מה המילים שאפשר להספיד פרח, נשמה טהורה, ילדה עם עוצמה, ילדה יפה. החטא היחיד שלך, הלל, שהיית כמעט מושלמת. ילדה כמעט כמעט מושלמת. לא רצית כלום. לפני 13 שנים וחצי, אחרי הרבה אתגרים וניסיונות, זכיתי ללדת אותך.

 (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)

 (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)

האם רינה ממררת בבכי בהלוויה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
האם רינה ממררת בבכי בהלוויה(צילום: רויטרס)

 (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
(צילום: הלל מאיר/TPS)

מאז היה אור בחיי. היה לך כתר של אור הלל. הפכת אותי אמא ויש פה עוד אמהות, עוד אבות, זכיתי שאת הפכת אותי לאמא. 13 וחצי שנה אבא, נתת לי פיקדון, אני מחזירה לך את הפיקדון באהבה, באמונה. קח אבא, קח את הפיקדון שלי, אבל תדע לך הללי הגיעה עד כיסא הכבוד. אבל אבא, צפוף שם. אנשי קריית ארבע צופפו את המקום.

 

אין עוד מקום אבא. אין עוד מקום. אני מתחננת שהלל תהיה הקורבן האחרון. די! אשר למעלה, ויעקב למעלה, וכולם, והחבר'ה הטובים ועכשיו גם את. אבא קח אותה. שרה אמנו תחבקי אותה כי אני אמא ולעולם לא אוכל לגעת בה. ומרים קחי את התוף, תפני לה קצת מקום ליד כיסא הכבוד שהלל תוכל לרקוד. ורבקה ורחל ותמר ואסתר תחבקו את הלל, שם למעלה צפוף אבא, אבל קח אותה.

רינה ובתה הלל ז"ל ()
רינה ובתה הלל ז"ל

 (צילום: הלל מאיר / TPS) (צילום: הלל מאיר / TPS)
(צילום: הלל מאיר / TPS)

אני עשיתי כמיטב יכולתי. הלל זכתה באמא ואבא ושירה וכנה, ושום דבר לא היה ברור. ועכשיו היא זוכה בך ובאברהם וביצחק ויעקב, תדאג לה אבאל'ה, אני החזרתי לך, התפקיד שלי הסתיים, אבל אני לא יכולה להסתפק בזה.

 

אני עומדת כאן, בתוך הלב הכואב שלי, ואני פונה אלייך, האמא הערבייה המוסלמית ששלחת את הבן שלך לדקור. אני חינכתי את הבת שלי לאהבה, ואת והמחנכים שכמותכן, ערבים מוסלמים, חינכתם לשנאה. לכו. תעשו בדק בית. אנחנו חזקים. אנחנו כאן, נצח ישראל לא יישבר, אנחנו נעלה בקודש בעזרת השם.

 

אנחנו נמשיך הללי, חורבן הבית שלי נעשה מתוקה שלי, אבל אלוקים נתן לנו כוח להמשיך להתיישב בהר הזה, לשאוף לבנות את בית השם, כל האיסלאם לא ינצח. אני פה אומרת להללי להתראות מתוקה. קחי חיבוק אחרון של אמא. אבא המשלוח הגיע. אני את התפקיד סיימתי אבא. שמע ישראל, קח אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רינה אריאל בהלוויה
צילום: רויטרס
מומלצים