שתף קטע נבחר

השר כץ: "מה שקורה מגדיל את הסיכוי למבצע בעזה"

בראיון לאולפן ynet אמר השר כץ: "ראינו טיל שפוגע במעון ילדים. אנחנו לא יכולים לאפשר דבר כזה. הטיל מזכיר את ערב 'צוק איתן'". לגבי החמרת העונשים למשפחות מחבלים, השר אמר שהוא בעד גירוש המשפחות

 

 

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנסים הערב (שבת) כדי לדון במצב הביטחוני על רקע הפיגועים הרצחניים באזור חברון וירי הרקטה לעבר שדרות בליל שבת. שר התחבורה ישראל כץ לא פוסל אפשרות של מבצע צבאי בדרום. בראיון לאולפן ynet הערב (שבת) הוא אמר: "אנחנו לא נשלים עם טילים על גני ילדים. מה שקורה מגדיל את הסיכוי למבצע בעזה".

 

השר כץ הוסיף לגבי הפגיעה השדרות: "ראינו טיל שפוגע במעון ילדים. אנחנו לא יכולים לאפשר דבר כזה. הטיל מזכיר את ערב מבצע 'צוק איתן'. אנחנו לא רוצים להכנס למערכה אם אנחנו לא חייבים, אבל אנחנו לא נשלים עם טילים על גני ילדים ובכלל".

 

השר כץ אומר שעל ישראל להתנתק סופית מהקשר האזרחי עם רצועת עזה: "צריך לטפל ביהודה ושומרון ולקבל החלטות לגבי עזה, לשחרר אותנו מאותה אחריות מעיקה על המצב ההומניטרי והכלכלי של עזה. אני מקדם את הדבר הזה. כלי ה

תקשורת המובילים בעולם הודיעו שהם תומכים בהצעה זו וקיבלנו לראשונה תקשורת חיוביות.  טורקיה רוצה להעביר סיוע הומניטרי, ואני הצעתי להקים אי מול עזה ועליו נמל. אי אפשר להשאיר את המצב הקיים שאנחנו אחראים למשבר הומניטרי, אנחנו חייבים לנתק את הקשר האזרחי, זה משחרר אותנו מאותה אחריות".

 

לגבי החמרת העונשים על משפחות מחבלים אמר השר כץ: "אנחנו חייבים להמשיך את מה שעשינו אבל להרחיב את זה על מנת להרתיע. אני מציע את החוק של גירוש משפחות מחבלים - אותן משפחות שחינכו הן חלק מהדבר הזה. יש לזה צידוק ביטחוני ומוסרי וצריך למצוא את הדרך המשפטית גם בתוך יהודה ושומרון. צריך להיות כאן מסר מאוד ברור של חיזוק ההרתעה. מעבר לזה צריך לנקוט בפעולה של איתור המפגעים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים