שתף קטע נבחר

צילום: הצלה יו"ש

בסביבת בנט תוקפים: "בקבינט ממחזרים החלטות ישנות"

לקראת כינוס הקבינט, אמרו בסביבתו של שר החינוך: "יש כאן טרור ויראלי מסוג חדש הדורש פעולות חדשות. המשך בפעולות המיושנות לא יבלום את הטרור"

 

 

הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הערב (מוצאי שבת) כדי לדון בהסלמה האחרונה. לפני כינוס הקבינט אמרו בסביבתו של שר החינוך, נפתלי בנט, כי "הפעולות כרגע הן מעטות מדי ומאוחרות מדי ולא יעצרו את הטרור הוויראלי".

 

ביום שישי, לאחר הפיגוע שבו נרצח מיכאל (מיכי) מרק הוחלט לכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני במוצאי שבת. בנט דרש לכנס את הקבינט ביום שישי. "המחבלים אינם שומרים שבת", הוא אמר. לדבריו, כבר אמש ביקש פעמיים מנתניהו לכנס את הקבינט. "אי מענה חמור אחרי פיגוע גורר אחריו פיגוע נוסף", גורס שר החינוך, יו"ר הבית היהודי.

בנט בהלווייתה של הלל אריאל (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
בנט בהלווייתה של הלל אריאל(צילום: יואב דודקביץ')
 

מיכאל מרק, שנרצח בפיגוע בשישי ()
מיכאל מרק, שנרצח בפיגוע בשישי

בסביבתו של השר אמרו הערב לקראת הדיון בקבינט: "מדובר במיחזור החלטות ישנות מלפני שנה וחצי. ניכר שהמחבלים אינם מורתעים ואינם פוחדים מאיתנו. בעוד אנו אבלים, משפחות הרוצחים חוגגות ועתידות לקבל משכורת חודשית גדולה. יש כאן טרור ויראלי מסוג חדש הדורש פעולות חדשות. המשך בפעולות המיושנות לא יבלום את הטרור. הגיע הזמן לשינוי כיוון רדיקלי. השר בנט לא יסתפק בתגובה רפה ומיושנת והוא יציג בקבינט את תוכניתו המקיפה לבלימת גל הטרור הוויראלי".

 

מוקדם יותר היום ביקר שר הביטחון אביגדור ליברמן במקום הפיגוע. יחד עם השר ביקרו במקום סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן ומפקדים בכירים באזור. השר ליברמן הדגיש כי כרגע המשימה העיקרית היא לתפוס את חברי החולייה שביצעה את הפיגוע אתמול. לדבריו, ביומיים האחרונים ננקטו צעדים קשים שלא ננקטו כבר זמן רב על-מנת להרתיע ולמנוע פיגועים נוספים, כשחלק מהצעדים הם צעדים צבאיים הכוללים כתר על 700 אלף איש באזור חברון, גלי מעצרים, הריסת בתי המחבלים והכנה להריסת בנייה בלתי חוקית ביהודה ושומרון. בנוסף אמר השר כי הבנייה של 42 יחידות דיור בקרית ארבע - במכרז שהוקפא והופשר כעת - יהווה מסר חשוב שכל פיגוע רק יחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

 

עוד לפני כינוס הקבינט, נתניהו הורה ביום שישי לקזז מיידית את מלוא הסכום שהרשות הפלסטינית מעבירה למחבלים ולבני משפחותיהם מכספי המסים שישראל מעבירה לרשות מדי חודש, בתגובה לפיגועי הטרור האחרונים. "ישראל סבורה שעידוד הטרור על ידי ההנהגה הפלסטינית הן בדברי הסתה והן בתשלומים למחבלים ולבני משפחותיהם מהווים תמריץ לרצח", נמסר ממשרד ראש הממשלה. לא נמסר באיזה סכום מדובר 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
השר בנט ביום חמישי
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים