שתף קטע נבחר

עוד לחץ על נתניהו: כחלון דורש בנייה בירושלים

שר האוצר מצטרף לקולות שנשמעו מצד שרים בממשלה, ואמר בישיבת הסיעה כי פנה לראש הממשלה בסוף השבוע לאחר אירועי הטרור ותבע ממנו להפסיק את הקפאת הבנייה: "אנחנו מקפיאים והם מסיתים ורוצחים", אמר כחלון. "אין לנו ברירה אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה"

 

הדרישה של שר האוצר: בפתח ישיבת סיעת כולנו בכנסת אמר היום (ב') יו"ר המפלגה ושר האוצר משה כחלון כי הוא פנה בסוף השבוע לראש הממשלה בנימין נתניהו ודרש את המשך הבנייה בירושלים. "אין לנו ברירה אלא לבנות עכשיו ולבנות הרבה", אמר כחלון.

 

שר האוצר מצטרף בכך ללחץ שמופעל על נתניהו מצד שרים בממשלה. השר זאב אלקין השמיע היום ביקורת נגד בניית 600 דירות לתושבי השכונה הערבית בית צפאפא בירושלים. "אני קורא לראש הממשלה לאשר גם את הבנייה בשכונת גבעת המטוס ליהודים. ירושלים זקוקה לשכונה הזו וליותר מ-2,000 יחידות דיור באופן דחוף. שכונת גבעת המטוס היא בעלת חשיבות אסטרטגית לפיתוחה של ירושלים, בדומה לשכונת הר חומה בזמנו", אמר אלקין לאולפן ynet.

 

 

גם שר החינוך נפתלי בנט התייחס לנושא: "בנייה ערבית ללא בנייה יהודית תייצר רצף פלסטיני מבית לחם עד מלחה. היא תחלק את ירושלים ותפריד בין חלקיה", אמר, והוסיף: "גבעת המטוס זו נקודה אסטרטגית לעתיד של ירושלים, בגבעת המטוס תוכרע שלמות ירושלים. המטרה של העולם היא לייצר רצף פלסטיני מבית לחם, דרך בית ג'אלה דרך גבעת המטוס, בית צפאפא ועד קניון מלחה. אני קורא לראש הממשלה: תאשר גם ליהודים לבנות בירושלים, תמנע את חלוקת ירושלים. אני משוכנע שראש הממשלה יאשר את זה ולא ייתן יד להקמת חיץ פלסטיני בלב ירושלים".

 

כחלון, כאמור, הצטרף לגל הקריאות. "רצח ילדה בשנתה וירי על רכבים חולפים מטרתם אחת - לזרוע טרור ופחד ולגרום לאנשים לעזוב את בתיהם. חשוב להבהיר לרוצחים: עתיד ההתיישבות ביהודה ושומרון ייקבע במו"מ ולא באלימות", אמר שר האוצר.

 

כחלון הוסיף כי "צריך להגיד את האמת: ירושלים סובלת בשנים האחרונות מ'הקפאה שקטה'. העיר ירושלים נפלה שבי בתיאוריה שהקפאת בנייה תואמת את האינטרסים הישראליים - זו תיאוריה שגויה. אנחנו מקפיאים והם מסיתים. אנחנו מקפיאים והם רוצחים. אני מברך על החלטת ראש הממשלה לבנות במעלה אדומים ואני מקווה שזה יקרה. יש לשנות דיסקט ולהתחיל לבנות בירושלים לטובת כל אזרחיה – ויפה שעה אחת קודם".

 

אחרי ההודעה על מכרז ממוחזר לבניית 42 יחידות דיור בקריית ארבע, והביקורת שעורר הצעד בקרב חברי הבית היהודי, אישרו אמש נתניהו ושר הביטחון ליברמן תוכניות לבנייה של 800 יחידות דיור במעלה אדומים ובירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
משה כחלון
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים