שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מרד בקול ישראל נגד "התאגיד"
  המאבק נגד תאגיד השידור הציבורי עולה מדרגה. עיתונאי רשת ב' מוחים: "הליכי המיון משפילים, דורשים שנעבוד הרבה יותר ומצד שני הצעות השכר מבזות"
  עיתונאי רשת ב' ייצאו הבוקר בקריאה למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי במחאה על "הליכים שמבזים את עיתונאי רשת ב'". הם מותחים ביקורת חריפה על הליכי מיון שהפכו את קליטתם בתאגיד למשפילה עבור רבים. לדבריהם, "בתאגיד עושים הכל כדי לגרום לנו להרגיש שאנחנו לא רצויים, ושהם היו מעדיפים להביא עיתונאים מבחוץ". הם מוחים על "הליכי מיון מעליבים" וטוענים כי התאגיד מעמיד עיתונאי עם ותק של 25 שנה למבחן כאילו היה טירון. "לחלק מהעיתונאים הבכירים הצמידו מדבקה עם שם בעודם יושבים בפרוזדור וממתינים להיכנס למבחן הקבלה".

   

  כרמלה מנשה ()
  כרמלה מנשה

  אחת מהעובדות, המתגוררת בשכונת הר חומה בירושלים, נשאלה "מה תעשי אם יפנו את הר חומה, איך תפעלי כעיתונאית?" לדבריהם, "שאלה כזו מתייחסת לעיתונאי שמתגורר מחוץ לקו הירוק כאילו היה עיתונאי סוג ב' נטול אתיקה עיתונאית". העיתונאים אף מדברים על הצעות שכר בלתי הולמות שחלקם קיבלו מהתאגיד. לדבריהם, בחלק מהמקרים הפחיתו ב־30% ויותר משכרם הנוכחי.

   

  "לא ייתכן שיתייחסו אלינו כאל סוג ג', בעוד התאגיד קולט כתבים צעירים מבחוץ בשכר גבוה ב־50% משלנו. לחלק מהעיתונאים אפילו לא טורחים להחזיר תשובה. ההצעות שהתאגיד מציע לא רק שמורידות לעיתונאים את השכר, אלא כעת דורשים מאיתנו שנעבוד גם לרדיו, גם לטלוויזיה וגם לזרוע האינטרנט החדשה. כלומר כל אחד יידרש לשלוש משרות בשלושה מדיומים".

   

  אריה גולן ()
  אריה גולן

  העיתונאים קוראים לממש את ההבטחות שניתנו להם בעת חקיקת החוק שהביא לסגירת רשות השידור, שבמסגרתן התחייבו לשמור על נכסי תחנת הרדיו החשובה והמצליחה: "אלה העיתונאים הוותיקים והמנוסים, בעלי מוטיבציה אדירה, שהביאו את רשת ב' למה שהיא היום. כולנו רוצים להשביח עוד יותר את השידור הציבורי. לא ייתכן שיפגעו במעמדנו בצורה כזו. דורשים מאיתנו לחתום על חוזה אחיד בלי שאומרים לנו איזה תחום כיסוי נכסה כעיתונאים או לאיזה מדיום נעבוד".

   

  העיתונאים מוחים גם על היעדר שקיפות בכל הקשור לסולמות השכר, בפרט להבאתם של כוכבים מכלי תקשורת מתחרים. "מדובר בכסף ציבורי. לא ייתכן שהכל

  ייעשה במחשכים, בלי שנחתם הסכם קיבוצי, עם אפס שקיפות". העיתונאים דורשים להפסיק מו"מ עם גורמי חוץ ולמצות בתום לב את המו"מ עם עיתונאי התחנה, ורק לאחר מכן לפנות אל עיתונאים מן החוץ. על הקריאה חתומים מרבית עיתונאי רשת ב' ובהם אריה גולן, אסתי פרז, קרן נויבך, כרמלה מנשה, יואב קרקובסקי, צ'יקו מנשה, גיא קוטב, גיל ליטמן, אמוץ שפירא, מירית הושמנד־מיטראני, רן בנימיני, ניקולא רוזנבאום, אסף פוזיילוב, אופיר ברק, לירן כוג'הינוף וערן סיקורל.

   

  מהתאגיד נמסר: "הליך קליטת עובדי רשות השידור נעשה באופן מכובד וראוי מתוך כוונה לקלוט בתאגיד את העיתונאים והעובדים המתאימים ביותר במסגרת הזמן הקצר שקבע המחוקק. בתאגיד מתקיימים מאות ראיונות בחודש, ובסופו של תהליך יציג התאגיד נבחרת מובילה ומקצועית שתכלול עיתונאים רבים ומוערכים מרשות השידור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד וינוקור
  מחאה
  צילום: דוד וינוקור
  צילום: יוסי מימוני
  קרן נויבך
  צילום: יוסי מימוני
  7 לילות
  מומלצים