שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מח"ש בודקת אם שוטר הסית לפגיעה בערבים

  כמה שבועות לאחר הפרסום הראשון ב-ynet שלפיו סוכן סמוי פעל בקרב הימין הקיצוני, החלה המחלקה לחקירות שוטרים לבדוק את הטענות. ארגון "חננו" התלונן כי השוטר הסית נערים יהודים לפגוע בערבים "בנוסח שמפניה"

  המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) החלה לבדוק את הטענות שלפיהן שוטר פעל באופן סמוי בקרב פעילים בימין הקיצוני. בחודש שעבר פורסם ב-ynet לראשונה כי כמה פעילי ימין הצליחו לחשוף את השוטר הסמוי שפעל בקרבם. בתלונה שהגיש ארגון "חננו" בנושא נטען כי הסוכן הסמוי הסית נערים יהודים לפגוע בערבים "בנוסח שמפניה".

   

  השוטר טרם זומן לחקירה במשרדי מח"ש, וכעת הסבירו במחלקה שפועלת במשרד המשפטים כי אם הבדיקה תעלה חשד לכאורה לביצוע עבירות פליליות מצדו של השוטר - הוא יזומן לחקירה תחת אזהרה.

   

  מתוך דף הפייסבוק של "מירו אמזלג" ()
  מתוך דף הפייסבוק של "מירו אמזלג"

  בדיווח הראשון בנושא צוין כי פעילי הימין עלו על עקבותיו של הסוכן לאחר שהוא התקשר לתושב יצהר, וביקש ממנו שישתף פעולה עם המשטרה. האיש סירב, אך שמר את מספר הטלפון של הסוכן. לאחר מכן זיהה התושב את מספרו של איש המשטרה בקבוצת וואטסאפ של נערי הגבעות, והבין שהשוטר הצליח לחדור אליה.

   

  התושב יצר קשר עם מנהל הקבוצה ודיווח לו על "חפרפרת". המנהל הסיר את איש המשטרה מהקבוצה, וכשהשוטר שאל "מדוע?", הטיח בו המנהל כי הוא איש משטרה. בתגובה לכך הציג את עצמו איש המשטרה כ"מירו אמזלג, פעיל ארגון להב"ה".

   

  בהמשך הבינו פעילי הימין כי בפייסבוק קיים פרופיל משתמש תחת השם "מירו אמזלג", שמציג את עצמו כפעיל של ארגון להב"ה. בין חבריו של "אמזלג" בפייסבוק כמה עצורים מנהליים וגם אחד מנאשמי רצח בני משפחת דוואבשה בכפר הפלסטיני דומא. לטענת פעילי הימין, איש מעולם לא פגש את "אמזלג".

  השיחה עם "מירו אמזלג" בוואטסאפ ()
  השיחה עם "מירו אמזלג" בוואטסאפ

   

   

  לאחר מעצרם של כמה פעילי להב"ה כתב "אמזלג": "גאה בחברים שלי שנעצרו אתמול, הלב איתכם". במקרה אחר הוא ניהל שיחה עם שלומי טוויטו, אחד ממורשעי ההצתה בבית הספר הדו-לשוני בירושלים, כחודש לפני המקרה. בשיחה, שהתקיימה יום אחרי הפיגוע בירושלים שבו נרצחה התינוקת חיה זיסל ברון ז"ל, שאל "אמזלג": "מה קורה? יש משהו באזור של הפיגוע אתמול?", וטוויטו השיב לו: "היום יש הפגנה, נקווה באמת יהיה זעם". על כך כתב "אמזלג": "אני בא לזעום בכל הכוח".

   

  אנשי הימין טוענים בתלונה שהגיש עו"ד מנשה יאדו כי הסוכן הסמוי הופעל שלא כדין וביצע עבירות פליליות של הסתה. לכן הם דורשים כאמור לפתוח בחקירה בנושא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים