שתף קטע נבחר

לא נתנו לישון: ירה על שכניו באקדח וברוגטקה

במשך שנים טען תושב יישוב ביהודה ושומרון בן 60 ששכניו מקימים רעש ומפריעים את מנוחתו. בשבוע שעבר העימות הסלים ונגמר בירי. השכן העיד: "הוא ביקש שקט, ופתאום התחילו לעוף עלינו ברגים ואומים. פתאום שלף אקדח וירה". זה נגמר בכתב אישום

סכסוך השכנים הידרדר לעימות מזוין: בן 60 מהתנחלות שבשומרון מואשם שירה באקדח באוויר והשתמש ברוגטקה לעבר שכניו שלטענתו הפריעו לו לישון. כתב האישום נגדו הוגש היום (ד') לבית משפט השלום בפתח תקווה ואיתו בקשה למעצר בית עד תום ההליכים.

 

על פי הפרקליטות, בין הנאשם לשכניו קיים סכסוך בין כמה שנים על רקע טענות שלו שלפיהן הם מקימים רעש ומפרים את מנוחתו לעיתים קרובות.

 

האירוע המדובר התרחש ביום חמישי שעבר. בעקבות עימות נוסף בין הצדדים צעק הנאשם לעבר שכניו ששהו עם אורחים בחצר ביתם: "מי אמר לי בן זונה? כלבים. עשר שנים אתם לא נותנים לי לישון, אתם לא מבינים מילים".

 

בהמשך, נטען, הוא ירה לעברם מסמרים וברגים באמצעות רוגטקה. השכנים ואורחיהם הסתתרו מתחת לצילייה ולא נפגעו. לאחר מכן הוא ירה שני כדורים באוויר באמצעות אקדח שהוא מחזיק ברישיון. בכתב האישום מיוחסים לו ניסיון חבלה, איומים וירי מנשק חם באזור מגורים.

 

בחקירתו במשטרה הודה הנאשם במיוחס לו. בבקשה לשחרורו למעצר בית בבית בנו המתגורר ביישוב אחר נכתב: "נסיבות העבירות המיוחסות לנאשם ומהותן יוצרות חשש סביר ששחרור או אי-מעצרו יביא לסיכון ביטחון הציבור בכלל וביטחון המתלוננים בפרט".

 

שכנו של הנאשם סיפר: "ישבנו בחצר, אני ועוד כמה חברים, וכמעט לא דיברנו. הוא ביקש שקט, ופתאום התחילו לעוף עלינו ברגים ואומים. מיד קפצנו כדי שלא יפגע בנו. כמה שניות אחרי זה הוא פשוט שלף אקדח והתחיל לירות באוויר. צעקנו לו שיירגע. כל השכנים יצאו והיו בטוחים שמדובר במחבל. גם הרבש"ץ הגיע והמשטרה".

 

עו"ד רועי לנג, שמייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, הגיב: "מדובר באדם בן 60 ללא עבר פלילי. הוא ובני משפחתו סובלים במשך שנים רבות מהתנכלויות והטרדות מצד שכניהם. כל פניותיהם לגורמים השונים לא נענו ולא טופלו. חשוב לציין שהנאשם שוחרר כבר בשלב מוקדם של ההליך המשפטי וגם ערר שהמשטרה הגישה נדחה על ידי בית המשפט המחוזי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חטיבת דובר המשטרה
ארכיון
צילום: חטיבת דובר המשטרה
מומלצים