שתף קטע נבחר

בנט התגאה בהעברת בתי"ס מקצועיים לאחריותו - ונבלם

אחרי ששר החינוך התפאר בהעברת בתי הספר המקצועיים למשרדו, התנגדותו של השר חיים כץ מנעה הצבעה בממשלה. ראש הממשלה גיבה את כץ, ובנט תקף: "שיקולים פוליטיים על גב התלמידים"

 

בנט ונתניהו (צילום: גיל יוחנן,  עמית שאבי) (צילום: גיל יוחנן,  עמית שאבי)
בנט ונתניהו(צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי)

הקרב על המכללות הטכנולוגיות: ברגע האחרון הוסר מסדר יומה של הממשלה סעיף המאשר את העברת בתי ספר מקצועיים לתחום אחריותו של משרד החינוך, בשל התנגדותו של שר הרווחה, חיים כץ, שזכה לגיבוי מראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

אחרי שכבר התגאה במהלך בפומבי, שר החינוך נפתלי בנט, שנודע לו רק הבוקר (א') שהסעיף לא עובר, אמר במהלך הישיבה לראש הממשלה נתניהו: "חבל לי שאלפי תלמידים לא יזכו לחינוך איכותי בגלל שיקולים פוליטיים צרים".  

 

סלע המחלוקת הוא 120 בתי ספר, שבשנת הלימודים הקרובה אמור לחול המעבר על 60 מהם, שבהם לומדים כ-10,000 תלמידים. כמאה תלמידים, אנשי הוראה והורים מבתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ הפגינו מחוץ לישיבת הממשלה בירושלים נגד ההחלטה להעביר את בתי הספר המקצועיים מאחריות משרד הכלכלה לאחריות משרד החינוך. המפגינים טוענים כי אישור המעבר יביא לפיטוריהם של אלפי תלמידים, המגיעים ממצב סוציו-אקונומי נמוך, ממקומות שבהם עובדים במקביל ללימודים.

 

בזירה הפוליטית, בנט המשיך ואמר: "חודשים אנחנו כבר עובדים על זה בהובלה שלכם על המהלך הזה. מה קרה היום בבוקר ולמה על גב התלמידים?". נתניהו השיב לו: "פנו אליי ממשרד הכלכלה וביקשו להשמיע את עמדתם". 

 

ברקע דחיית הסעיף הייתה התנגדותו של השר חיים כץ, שלפי ההערכה אמור לקבל לתחום אחריותו את התעשייה שתופרד ממשרד הכלכלה. במסגרת הזאת הוא לא מוכן לוותר על המכללות הטכנולוגיות.

 

לאחר דחיית הסעיף אמר בנט: "אסור שתלמידי החינוך המקצועי בישראל ישלמו את מחירם של שיקולים פוליטיים קטנים. יש תמימות דעים בקרב אנשי החינוך והתעשייה שהמהלך חיוני לילדים. למה אלפי תלמידים לא יזכו לבחינות מגן, מסעות לפולין, סטנדרטים של איכות הוראה פדגוגית, מורים מוסמכים ועוד?"

 

עוד אמר שר החינוך: "המשרד ערוך להעניק להם חינוך מקצועי ואיכותי ולעטוף אותם בכל מה שנדרש. במשך חודשים קידמנו את המהלך החברתי הזה, ולא ברור למה לפתע דוחים זאת. איחוד עשרת אלפים התלמידים מבתי הספר המקצועיים עם תלמידי משרד החינוך הוא צעד חברתי שכל כולו נועד לצמצום פערים בחברה הישראלית. אני קורא לשר הכלכלה וראש הממשלה להתעלות מעל שיקולים פוליטיים צרים ולהביא לאישור מיידי בממשלה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי
עוד עימות
צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי
מומלצים