שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: מנכ"ל אדמה ייפרד מהלנד רובר

ביהמ"ש המחוזי בת"א קיבל את בקשת המפרק הזמני של חברת שיווק הקרקעות החקלאיות אדמה, לממש את הג'יפ של אורן קובי. לטענת המפרק, עו"ד חגי אולמן, קובי משך מקופת החברה 700 אלף שקל לקניית הרכב, אך רשם אותו על שמו. למרות שהחברה נשאה בעלות הרכישה והביטוח, קובי שיעבד אותו לטובת בנק לאומי להבטחת חוב אישי בסך 1.36 מיליון שקל

גם הוא איבד את הג'יפ : נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט איתן אורנשטיין, קיבל היום (א') את בקשתו של עו"ד חגי אולמן ממשרד עוה"ד יהודה רוה, המשמש בתור המפרק הזמני של חברת שיווק הקרקעות החקלאיות אדמה, לממש את רכב הלנד רובר בו עושה אורן קובי, בעלי החברה, שימוש בימים אלה. מדובר בג'יפ מסוג ריינג' רובר מודל 2014, עליו קובי נוהג, המשועבד לבנק לאומי להבטחות חוב אישי של קובי לבנק, שנאמד בסכום של 1.36 מיליון שקל. בעקבות ההחלטה, ממשרד עוה"ד של המפרק הזמני נמסר כי בקרוב יימכר הרכב במסגרת מכירה פומבית "למרבה במחיר ולטובת קופת נושי החברה".

 

כתבות נוספות על חברת אדמה בערוץ הנדל"ן :

ביהמ"ש הוציא צו לכינוס נכסי מנכ"ל אדמה

מכירת חיסול באדמה: "תצוגה של מיליונים"

מחר: מכירת חיסול לנכסי חברת אדמה

 

"במסגרת הבדיקות והחקירות אותן ביצע המפרק הזמני עד כה, נתברר, בין היתר, כי המשיב מוסיף להחזיק ברכב נשוא בקשה זו אשר נרכש בכספי החברה", נכתב בבקשה שהגיש המפרק הזמני לבית המשפט, "בהתאם לטופס יא' של החברה, הוציאה החברה סך של 700 אלף שקלים לשם רכישתו של הרכב, אך זה נרשם ע"ש המשיב (אורן קובי - ה.צ)".

מנכ"ל ובעלי חברת אדמה, אורן קובי, בבית המשפט (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
מנכ"ל ובעלי חברת אדמה, אורן קובי, בבית המשפט(צילום: צביקה טישלר)

עוד נכתב בבקשה כי "החברה, בהתאם להוראתו של המשיב, אף שילמה את תשלומי ביטוח הרכב עבור הרכב שבנדון, אותו רכש המשיב מכספה של החברה... המשיב הצהיר בפני רשויות המס כי הרכב שבנדון משמש אך ורק לצרכי החברה כאשר לאחר תום העבודה, נשאר הרכב בשטח פעילותה של החברה".

 

עוד נטען כי "יתרה מכך, המשיב שיעבד את הרכב לזכות בנק לאומי, להבטחת פירעונות חובות של המשיב, לבנק לאומי". לפיכך ביקש עו"ד אולמן מהשופט אורנשטיין "להורות למשיב... להשיב לאלתר את רכב החברה מסוג ריינג' רובר. כן מתבקש בית המשפט הנכבד להורות למפרק הזמני לפעול יחד עם בא כוחו של בנק לאומי, למימוש הרכב לטובת פירעון החוב המובטח לבנק".

 

אורן הגיש התנגדות לבקשה של המפרק הזמני, בטענה כי הבנק אינו מעמיד את חובו לפירעון, וביכולתו להסדיר את התחייבויותיו לבנק. "אני מנהל חשבון פרטי בבנק, בו גם מופקדים צ'קים.. משוכרי דירות שלי בסכום כולל של כ-250 אלף שקלים. צ'קים אלה נפרעים כסדרם", כתב קובי.

 

צפו: מכירת חיסול במשרדי חברת אדמה

בתצהיר שצורף לבקשת ההתנגדות הוסיף כי "עקב קיום ההליכים הנ"ל (פירוק החברה בבעלותו - ה.צ), הקפיא הבנק דה פקטו את אפשרותי לפעול בו, אולם כאמור לא נתקבלה אצלי דרישה בכתב להעמדת חובות לפירעון".

 

למרות ההתנגדות, קבע בית המשפט כי כלי הרכב שייך, לפי "אסמתכאות רבות", לחברה ולא לבעל השליטה בה. "נוכח גובה החוב לבנק המובטח, ובהינתן מסמכי השיעבוד והתקיימות התנאים למימוש השיעבוד ובהיעדר תשלומים לבנק, זכאי הבנק למנות כונס נכסים למימוש הרכב", כתב השופט אורנשטיין בהחלטתו.

 

נזכיר כי הבקשה של המפרק הזמני הוגשה לאחר שנודע בעקבות התכתבויות מייל עם עורכי דינו של קובי ממשרד גולדבלט-גינדס-יניב, כי חברת אדמה הפחיתה את עלות הג'יפ בהתאם לתקנות מס הכנסה, ואף שילמה את הביטוחים עליו. על פי מסמכים שצירף עו"ד אולמן לבקשה, קובי הצהיר בפני רשות המסים כי הרכב משמש אך ורק לצרכי החברה, כאשר לאחר תום העבודה הוא נשאר בשטח פעילותה של החברה. אולמן טען שהרכב נרכש בכספי החברה והוא שייך לה, ועל כן דרש מקובי להשיבו.

 

צפו: הסיכונים בקניית קרקע חקלאית

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי, מנכ"ל ובעלי חברת אדמה, בבית המשפט
צילום: צביקה טישלר
מומלצים