שתף קטע נבחר

חנין זועבי נאמה במליאה, הח"כים החרימו. צפו

בעקבות טענתה שהפיצוי למשפחות פעילי המרמרה מהווה הודאה ישראלית ברצח, ח"כים נטשו את המליאה בנאום זועבי. מספר ח"כים מהמחנה הציוני וממרצ נותרו במליאה גם בעת נאומה

 

 

על רקע הקריאות להחרמתה בכנסת, נאמה אחר הצהריים (ב') ח"כ חנין זועבי (הרשימה הערבית) במליאה, במסגרת דיון בהצעות אי אמון בממשלה שהגישו סיעות האופוזיציה. היא לא התייחסה ליוזמה נגדה, אבל ח"כים רבים החרימו את נאומה. עם זאת, חברי כנסת לא מעטים מהמחנה הציוני וממרצ נשארו באולם המליאה גם בעת נאומה

 

הסערה האחרונה שעוררה ח"כ זועבי הגיעה בדיון בכנסת אחרי חתימת הסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה. מעל הדוכן במליאה היא אמרה שהפיצוי שישראל משלמת למשפחות קורבנות משט המרמרה מהווה הודאה בכך שחיילי צה"ל רצחו אותם.

זועבי נואמת, והמליאה מתרוקנת (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת) (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)
זועבי נואמת, והמליאה מתרוקנת(צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)
 

אחרי המהומה בכנסת, שכמעט הידרדרה לאלימות, עלו קולות שקראו להרחקתה של ח"כ זועבי מהכנסת. אחרי שאלה לא צלחו, עלתה יוזמה חלופית: חרם על זועבי.

 

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) החל בשבוע שעבר להחתים חברי כנסת על מכתב שבו הם מתחייבים לעזוב את המליאה ברגע שבו היא תתחיל לדבר: "מצאתי לנכון לפנות אליכם, כל חברות וחברי הכנסת המתנגדים לאמירותיה המקוממות והמתריסות, בבקשה - לצאת מאולם המליאה בכל פעם שהיא תעלה לדבר".

 

ליוזמה של כבל הצטרפו כל הח"כים של יש עתיד, רבים מחברי הכנסת של הליכוד ובהם שרים וסגני שרים, כמה מחבריו לסיעת המחנה הציוני וכן ח"כים מהבית היהודי, מכולנו ומש"ס. גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג חתם על המכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
המליאה הריקה, בנאום זועבי
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים