שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחפש "כלב תקיפה": המועמדים לסגן של טראמפ
  המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב הודיע שהוא מחפש "לוחם מיומן" ויכריז בשישי מי יהיה סגנו במרוץ. במועמדים: היריב המיתולוגי של ביל קלינטון, המושל שהסתבך בשערורייה וסנאטורית שלחמה בעיראק

  המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, דונלד טראמפ, יכריז ביום שישי מי יהיה סגנו אם ייבחר לנשיאות. טראמפ יגיע עם הסגן המיועד לכינוס הוועידה הרפובליקנית ב-18 ביולי, ואז מועמדותם כנציגי המפלגה תאושר באופן רשמי.

   

  טראמפ אמר בראיון ל"וושינגטון פוסט" כי הוא מחפש "כלב תקיפה ולוחם שמיומן בקרב פנים אל פנים". הוא ציין כי הוא צמצם את רשימת המועמדים לחמישה, אך לא פירט אותה במלואה. להלן שבעה מועמדים שסביר שטראמפ לוקח בחשבון, בהם גנרל בדימוס, מושלי מדינות ומחוקקים בעבר ובהווה.

  "מחפש לוחם שמיומן בקרב פנים מול פנים" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "מחפש לוחם שמיומן בקרב פנים מול פנים"(צילום: רויטרס)
   

  ניוט גינגריץ'

  כיושב ראש לשעבר של בית הנבחרים, הקריירה הארוכה של גינגריץ' בממשל האמריקני יכולה להוות נכס עבור טראמפ, איש העסקים חסר הניסיון הפוליטי. בשנת 1994, בהיותו מספר 2 במפלגה הרפובליקנית, גינגריץ' היה האדריכל הראשי של הניצחון בבחירות האמצע ב-1994, שהעניק למפלגתו שליטה בקונגרס בפעם הראשונה זה עשרות שנים.

  נכשל ב-2012. יעזור לטראמפ ב-2016? גינגריץ' (צילום: AP) (צילום: AP)
  נכשל ב-2012. יעזור לטראמפ ב-2016? גינגריץ'(צילום: AP)
   

  לאחר שהפך ליו"ר בית הנבחרים בשנת 1995 ניהל גינגריץ' עימות תקציבי עם הנשיא ביל קלינטון, שהסתיים בהשבתה חלקית של הממשל. הוא גם יזם את הליך ההדחה של קלינטון, בעקבות הרומן שניהל עם מוניקה לווינסקי, שהייתה מתמחה בבית הלבן. אך מפלגתו של גינגריץ' ספגה תבוסה צורבת בבחירות אמצע הקדנציה שנערכו ב-1998.

   

  גינגריץ' נכשל במרוץ למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות בשנת 2012. אם טראמפ ימנה אותו וינצח בבחירות, גינגריץ' יהיה האדם המבוגר ביותר שהחל כהונה כסגן נשיא. במהלך עצרת בחירות שהתקיימה לפני שבוע באוהיו, ובה גינגריץ' השתתף, אמר טראמפ כי אם הוא ייבחר לנשיא, יו"ר בית הנבחרים לשעבר יהיה מעורב בממשלתו "בצורה זו או אחרת".

   

  גינגריץ' (73), נשוי בפעם השלישית, ואמר בעבר שהוא "עשה טעויות בחייו האישיים", שכללו בגידות בשתי נשותיו הראשונות. לאחר מכן הוא הפך לקתולי, וסיפר שביקש את סליחתו של אלוהים.

   

  כריס כריסטי

  כריסטי, שמכהן בשש השנים האחרונות כמושל ניו ג'רזי, הביע תמיכה בטראמפ לאחר שפרש מהמרוץ מולו בפריימריז. כריסטי צבר ניסיון בעבודה מול הרשות המחוקקת במדינה, שבאופן מסורתי היא מעוז של הדמוקרטים, דבר אשר יכול להתברר כבעל ערך עבור טראמפ.

  כריסטי וטראמפ במהלך הקמפיין (צילום: AP) (צילום: AP)
  כריסטי וטראמפ במהלך הקמפיין(צילום: AP)

  כריסטי תוקף את מרקו רוביו כשהשניים עוד היו במרוץ    (צילום: רויטרס)

  כריסטי תוקף את מרקו רוביו כשהשניים עוד היו במרוץ    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כריסטי (53) ספג ביקורת ציבורית בשל מעורבותו בשערורייה המכונה "ברידג'-גייט", לאחר שלפי הטענות ידע כי מקורביו הורו בחודש ספטמבר 2015 לסגור את הנתיבים בכניסה לגשר ג'ורג' וושינגטון, העמוס ביותר בארצות הברית, כחלק מנקמה ביריב פוליטי. כריסטי נסע עם טראמפ מעת לעת במהלך הקמפיין. הוא היה אמור להופיע איתו במיאמי בשבוע שעבר, אך האירוע בוטל לאחר רצח השוטרים בדאלאס.

    

  מייק פנס

  מושל אינדיאנה, שכיהן בעבר כחבר קונגרס, יוכל לעזור לטראמפ בקרב רפובליקנים שספקנים באשר למועמדותו. פנס תמך בטד קרוז, יריבו של טראמפ בפריימריז של המפלגה הרפובליקנית, אך התבטא באופן חיובי כלפי טראמפ.

  תמך בטד קרוז, אבל לא תקף את טראמפ. פנס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  תמך בטד קרוז, אבל לא תקף את טראמפ. פנס(צילום: רויטרס)
   

  פנס (57) שקל לרוץ בעצמו לנשיאות, אך לבסוף העדיף להתמודד לכהונה נוספת כמושל אינדיאנה בבחירות שיתקיימו בנובמבר. הוא מוכר בעיקר בזכות הסערה שנוצרה סביב "חוק חופש הדת" באינדיאנה, שמבקריו טוענים שיגרום לאפליה נגד הומוסקסואלים. פנס הגן על החוק לפני שנסוג וביקש לבצע בו שינויים. לשכתו של פנס אישרה כי הוא נפגש עם טראמפ לפני כשבוע.

   

  מייקל פלין

  פלין, לוטננט גנרל בדימוס בצבא ארה"ב, שכיהן כראש סוכנות הביון הצבאית, יוסיף לטראמפ אמינות בנושאי מדיניות חוץ. טראמפ עצמו אמר כמה פעמים כי הוא אוהב את הרעיון של בחירה בגנרל.

  טראמפ "אוהב את הרעיון של בחירה בגנרל". פלין (צילום: AP) (צילום: AP)
  טראמפ "אוהב את הרעיון של בחירה בגנרל". פלין(צילום: AP)
   

  פלין, מבקר חריף של מדיניות החוץ של אובמה, טוען כי ארצות הברית צריכה לעבוד בשיתוף פעולה רב יותר עם רוסיה בסוגיות ביטחון בינלאומיות. טראמפ, מצדו, שיבח בעבר כמה פעמים את המנהיגות ברוסיה, ובראשה את הנשיא ולדימיר פוטין.

   

  הבחירה בפלין תהיה בלתי שגרתית, מכיוון שמדובר באדם שרשום כמתפקד למפלגה הדמוקרטית, שאמר השבוע כי הוא תומך במתן נגישות להפלות - עמדה שעלולה להרגיז בוחרים אוונגליסטים, שמהווים מרכיב חשוב בבסיס הפוליטי הרפובליקני.

   

  מרי פאלין

  פאלין, האישה הראשונה שמכהנת כמושלת מדינת אוקלהומה, גם הייתה חברת קונגרס במשך שתי קדנציות, והיא נחשבת דמות בעלת משקל בקרב השמרנים במפלגה. היא מתנגדת עיקשת לרפורמות בהגירה, עמדה חביבה על טראמפ.

  יכולה לעזור לשפר את התדמית השלילית בקרב נשים. פאלין (צילום: AP) (צילום: AP)
  יכולה לעזור לשפר את התדמית השלילית בקרב נשים. פאלין(צילום: AP)
   

  בחירת פאלין (61) תוכל לעזור לטראמפ לשפר את תדמיתו השלילית בכל הנוגע ליחס לנשים. כהונתה כמושלת הוכתמה בעקבות מקרה של אסיר שבשל ביצוע כושל של הוצאתו להורג - סבל במשך 43 דקות לפני שמת מהתקף לב. האירוע זכה לתהודה ברמה הלאומית. טראמפ ופאלין נפגשו בניו יורק לפני כחודש, אך השבוע היא ציינה שטראמפ לא ביקש ממנה שום מסמכים לצורך עריכת בדיקת רקע על אודותיה.

   

  ג'ף סשנס

  סשנס, סנאטור מאלבמה, הוא אחד ממבקריה החריפים ביותר של ההגירה, עובדה שהפכה אותו לבעל ברית של טראמפ. סשנס היה הסנאטור הראשון שהביע תמיכה בטראמפ. בחירתו של סשנס (69) יכולה לפגוע בטראמפ בקרב הקהל ההיספני, קבוצה שטראמפ טוען שתתמוך בו בשל הניסיון שיש לו ביצירת מקומות עבודה.

  מבקר חריף של ההגירה. סשנס (צילום: AP) (צילום: AP)
  מבקר חריף של ההגירה. סשנס(צילום: AP)
   

  סשנס נבחר להיות שופט בשנת 1986 אך מינויו בוטל, בעקבות האשמות בהתבטאויות גזעניות בעת שהיה עורך דין. סשנס הפך אדם משמעותי בקמפיין, וכמה מאנשי הצוות שלו בסנאט הצטרפו לצוותו של טראמפ.

   

  ג'וני ארנסט

  ארנסט, שזו לה קדנציה ראשונה כסנאטורית מטעם מדינת איווה, יכולה לסייע לטראמפ בקרב הנשים הרפובליקניות, כמו גם בקרב השמרנים. היא שירתה בצבא במסגרת המשמר הלאומי של איווה והשתתפה גם במלחמה בעיראק, דבר אשר יכול לקסום לטראמפ, שלא שירת בצבא.

  הודיעה שהיא מחויבת לאיווה ולסנאט. ארנסט (צילום: AP) (צילום: AP)
  הודיעה שהיא מחויבת לאיווה ולסנאט. ארנסט(צילום: AP)
   

  ארנסט (46) נפגשה עם טראמפ, אבל אמרה לאחר מכן שהיא מחויבת לאיווה ולסנאט, התבטאות שפורשה על ידי רבים כדרך לומר שהיא אינה מעוניינת לכהן כסגניתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים