שתף קטע נבחר

תוספת של עד 30% בשכר לעובדי הרשויות המקומיות

80 אלף עובדים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ ייהנו מתוספת משמעותית לשכר במסגרת הסכמות בין ההסתדרות לאוצר

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס חתמו על הסכם שיביא לשיפור בשכרם של כ-80 אלף עובדים מהרשויות המקומיות ברחבי המדינה. ההסכם נחתם בהמשך וכחלק מההסכמות שעוגנו בהסכם המסגרת בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון.

 

לפי ההסכם, העובדים יקבלו תוספת שכר בגובה 6.3%. כמחצית מהתוספת תהיה שקלית והיתרה תינתן כתוספת אחוזית. התוספת תינתן בפעימות, בהתאם למועדים אשר נקבעו בהסכם המסגרת. בנוסף לתוספת האמורה, כ-90% מהעובדים יקבלו גם תוספת שכר מיוחדת שתגיע עד ל-600 שקל בהתאם לדרגתם, באופן שיעניק לעובדים בדרגות הנמוכות יותר את התוספת הגבוהה יותר. על פי ההסכם, אוכלוסיות "ייחודיות" כגון מזכירוֹת בתי ספר, אבות בית/שרתים, פקחי חנייה וחשבי שכר יקבלו תוספת שכר נוספת של 10%. תוספת זו תיכנס לתוקף מינואר 2017.

 

לצד זאת, כל העובדים החדשים (שהחלו עבודתם משנת 1999 ואילך) ונמצאים בתפקידי ניהול, יקבלו תוספת שכר של 2.5% נוספים. כל התוספות ישפרו את שכרם של עובדים מסוימים בכ-30%.

בר-דוד וביבס חותמים על ההסכם ()
בר-דוד וביבס חותמים על ההסכם

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר עם חתימת ההסכם: "הסכם זה הוא הוכחה שהסכם המסגרת הביא עמו בשורה של צמצום פערים. חרטתי על דגלי ועל פועלי את מטרת הגברת השוויון בכל סקטור וסקטור, ולראייה ההישגים אליהם הגענו עבור עובדי הרשויות המקומיות. אני מברך את יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד על דרכו ופועלו ועשייתו לצמצום פערים ומודה לשר האוצר משה כחלון על העבודה החברתית המשותפת וליו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס על השותפות וההבנה שיש לצמצם את הפערים בחברה הישראלית".

 

שר האוצר משה כחלון: "ההסכם משנה את השיטה שמנציחה את הרחבת הפערים החברתיים בחברה שלנו. במשך יותר מדי שנים העובדים שמשתכרים פחות קיבלו פחות ונשארו מאחור והחזקים הלכו והתחזקו. נושא צמצום הפערים החברתיים בישראל נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו וזה יתבטא בתקציב הקרוב".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס: "מזכירות, עובדים סוציאליים, שרתים, פקחים עובדי ניקיון ושאר עובדי עירייה מסורים, הדואגים מדי יום לרווחת התושבים, יזכו סוף סוף לשכר הגון וראוי, כפי שמגיע להם. שיתוף הפעולה בין האוצר, ההסתדרות והשלטון המקומי הוביל לרפורמה חברתית חשובה במעלה שתיטיב עם עובדי הרשויות המקומיות הזוטרים ותאפשר להם לקבל תמורה הולמת ותגמול אמיתי לשירותים אותם הם מעניקים לכלל תושבי מדינת ישראל".

 

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד: "שקדנו על ההסכם במשך חודשים רבים ואני מברך על התוצאה הסופית. התוספת לבעלי השכר הנמוך משקפת את הסולידריות החברתית שמובילה הסתדרות המעו"ף בקרב 120 אלף עובדי הרשויות החברים בה ומהווה עוד צעד בדרך לעשיית צדק בסוגיית פערי השכר ברשויות המקומיות ובכלל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חורחה נובומינסקי
חיים ביבס וארנון בר-דוד
צילום: חורחה נובומינסקי
מומלצים