שתף קטע נבחר

ניסו לנקום ב"בזק" - וחויבו לשלם 40 אלף שקל

חברת הטכנולוגיה "טיפ-טיפה" נקלעה לסכסוך עסקי עם בזק, ובתגובה הגישה קובלנה פלילית נגד עובדיה. ביהמ"ש קבע: "עשיתם שימוש לרעה בזכות"

סכסוך עסקי הידרדר לניסיונות נקמה באמצעות הליכים משפטיים: בית המשפט המחוזי בחיפה קבע לאחרונה כי חברת הטכנולוגיה "טיפ טיפה" תשלם 40 אלף שקל לשני עובדי "בזק", שעליהם ניסתה להלך אימים באמצעות הגשת קובלנה פלילית.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

הפרשה החלה ב-2007, כש"טיפ-טיפה" הזמינה מבזק שירות אחסון שרתים. כעבור שנתיים, בעקבות בעיות בתשלומים, הודיעה בזק על ביטול ההסכם. יומיים לאחר מכן הגישה טיפ-טיפה קובלנה פלילית (הליך בו גורם פרטי ולא המדינה הגיש את כתב האישום) נגד בזק ונגד כמה מנהלים בכירים בה, שלהם ייחסה עבירות של איומים.

 

בתגובה הגישו שניים מהנאשמים – שבאותה תקופה שימשו כמנהלי פרויקטים בבזק – בקשה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה לעיכוב הליכי הקובלנה, ובה פירטו את המחלוקת העסקית בין החברות. היועמ"ש נענה לבקשה וההליכים הפליליים נגדם הופסקו. שטיפ-טיפה לא ויתרה, ועתרה נגד החלטת היועמ"ש לבג"ץ, אך חזרה בה לאחר שהשופט יצחק עמית התרשם שמדובר בדוגמה מובהקת לשימוש לרעה בהליכים משפטיים.

 

ב-2012 פנו שני עובדי בזק ומנהלה לבית משפט השלום בחיפה, ותבעו את טיפ-טיפה בטענה ששמם שורבב לקובלנה בזדון, בחוסר תום לב ובכוונה לפגוע בשמם הטוב. תביעתם התקבלה ונקבע שטיפ-טיפה ומנהלה פעלו בצורה זדונית, כחלק מהמלחמה בבזק. החברה ומנהלה חויבו לשלם לכל אחד מהתובעים פיצוי של 30 אלף שקל.

 

ואולם, הפרשה לא הגיעה לסיומה: הפעם היה זה תורם של טיפ-טיפה ומנהלה לערער למחוזי. הם טענו שלא הוכח שהקובלנה הוגשה בזדון, או שלעובדי בזק נגרם נזק. כמו כן נטען שאין מקום לחייב באחריות אישית את המנהל בעקבות הליכים משפטיים שנקטה החברה.

 

נקמנות גרידא

השופטים יגאל גריל, כמאל סעב ובטינה טאובר עיינו בקובלנה הפלילית, והגיעו למסקנה שמוטב היה לו לא הייתה מוגשת מלכתחילה. הם קבעו כי היא לא העלתה, ולו ברמז, תשתית עובדתית המעידה על ביצוע איזושהי עבירה פלילית של איומים מצד שני עובדי בזק.

 

בפסק הדין נכתב כי "המערערים (טיפ-טיפה) עשו שימוש לרעה בזכות להגשת קובלנה פרטית, תוך שביקשו בדרך זו לנקום ולהלך אימים על המשיבים, שהיו בזמנים הרלבנטיים עובדים שכירים של בזק".

 

בנוסף הבהירו השופטים שבית משפט השלום צדק בהחלטתו להטיל אחריות אישית על מנהל החברה, שהיה "הרוח החיה" מאחורי הגשת הקובלנה המיותרת ונעדרת תום הלב.

 

עם זאת התקבלה טענת טיפ-טיפה שלפיה עובדי בזק לא הוכיחו את הנזקים שנגרמו להם, ולכן הוחלט להפחית את סכום הפיצויים ל-20 אלף שקל לכל עובד. בסך הכול חויבו חברת "טיפ-טיפה" ובעליה ב-40 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המערערים: עו"ד רון לוינטל
  • ב"כ המשיבים: עו"ד אסף הדני
  • עו"ד יוסף דיאמנט עוסק במשפט אזרחי מסחרי ובייצוג בבתי משפט
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים