שתף קטע נבחר

לפיד: בנט גוזל מילדי ישראל לימודי מתמטיקה ואנגלית

יו"ר יש עתיד דיבר נגד שר החינוך והממשלה, שביטלה את התניית תקצוב למוסדות חינוך חרדיים בלימוד מקצועות ליבה. "למה גוזלים מהם את האפשרות להתפרנס?"

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מתח היום (ב') ביקורת חריפה על הממשלה ובמיוחד על שר החינוך נפתלי בנט, על רקע תזכיר החוק שמבטל למעשה את חובת לימודי הליבה במוסדות חרדיים. "ממשלת ישראל מבטלת את לימודי המתמטיקה והאנגלית בחינוך החרדי - ישראל הולכת אחורה. לוקחים מדור שלם את האפשרות לפרנס את עצמו. לא תהיה להם פרנסה. בלי מתמטיקה ואנגלית אין פרנסה", הוא אמר בישיבת סיעתו בכנסת.

 

לא נותר דבר: כך נעלמו החוקים של לפיד

 

"ואם הם לא יפרנסו את עצמם, מי יפרנס אותם? על מי זה ייפול? כל אדם חמישי בישראל לא יעבוד? שר החינוך עושה מסיבות עיתונאים - מדבר על חמש יחידות מתמטיקה, חמש יחידות אנגלית - ואז גוזל מילדי ישראל את היכולת ללמוד מתמטיקה וללמוד אנגלית", תקף לפיד את בנט.

 

לימודי הליבה כוללים בין השאר מיומנויות למידה וידע בשפות, ספרות, מתמטיקה, טבע, מדע וטכנולוגיה. תזכיר החוק שהופץ אתמול מבוסס על אחד הסעיפים המרכזיים שנחתמו בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לבין יהדות התורה. כשהוא פורסם לראשונה מיהר השר בנט להגיד: "לא יקום ולא יהיה". בסיעות החרדיות הסכימו לדחות את הפצת תזכיר החוק אולם לא הסכימו לוותר עליו.

 

הרפורמה המתוכננת - מימי לפיד באוצר ושי פירון כשר חינוך - שלפיה תקצוב מוסדות החינוך החרדיים ייעשה בהתאם ללמידת מקצועות הליבה, תבוטל למעשה. היא הייתה אמורה להיכנס לתוקף בעוד שנה וחצי.

 

בסביבת בנט סירבו אתמול להתייחס לדברים, אולם גורמים במשרד החינוך הבהירו כי זה אינו תזכיר מטעם השר, אלא כזה שהופץ על ידי המחלקה המשפטית של משרד החינוך וכמתחייב מההסכמים הקואליציוניים. 

 

"מישהו שאל את הציבור החרדי אם זה מה שהוא רוצה?", תהה היום לפיד. "כי אפילו הם לא מבינים. אפילו אנשים שנלחמו והפגינו נגדנו, נגד חובת הגיוס, לא מבינים את הצעד הזה - למה גוזלים מהם את האפשרות להתפרנס?"

 

לפיד הוסיף: "הממשלה הזו איבדה עניין במדינה. היא איבדה עניין בעתיד של הילדים שלנו. הכול פוליטיקה. זה לא שהם שקלו ובדקו והחליטו שזה הצעד הנכון. פשוט לא אכפת להם. אם 'יש עתיד' עשתה את זה - הם יבטלו את זה. המאבק הזה הוא לא בין חרדים לחילונים. יש לא מעט חרדים שתומכים בלימודי מתמטיקה ואנגלית. זה מאבק בין פוליטיקה מושחתת לבין אנשים שאכפת להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
יאיר לפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים