שתף קטע נבחר

נתניהו על הבדיקה: "אין אש, אין עשן, יש אוויר חם"

רה"מ ענה לשאלות ח"כים בכנסת והתייחס לבדיקה בעניינו: "יש שיטפון של הבלים, שטויות, המצאות. הייתי אומר למי שיש תקווה בלבם - אל תמהרו לתפור חליפות, עצרו את החייטים". הרצוג תקף: "ממשלתך היא ממשלת שנאה"

"אין אש, אין עשן, יש אוויר חם". כך ענה היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו לשאלת ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני בנוגע לבדיקה הנערכת בעניינו. נתניהו ענה לשאלה כחלק מ"שעת שאלות" במליאה.

 

לפני כשבוע הודיע רשמית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי מתקיימת בדיקה בעניין ראש הממשלה נתניהו. בתגובה לשאלת ח"כ כהן פארן, שבה העלתה שמועות ברשת הנוגעות לבדיקה, אמר נתניהו: "יש כל כך הרבה שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. עסקו בזה הרבה שנים ולא מצאו כלום מסיבה פשוטה - כי אין כלום. לא היה כלום. גם במקרה הזה - אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. הרבה אוויר חם".

 

 

נתניהו, היום במליאה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו, היום במליאה(צילום: גיל יוחנן)

נתניהו הוסיף: "מבקש מכל השואלים, הייתי אומר אפילו גם מאלה שאולי יש תקווה בלבם - אל תמהרו לתפור חליפות. הייתי אומר - עצרו את החייטים". בתגובה לקריאות ביניים מחברי הכנסת במליאה, ענה ראש הממשלה: "אני רוצה לתת לכם אזהרת ספוילר ולכן מי שלא רוצה או שיאטום אוזניים או שייצא מהאולם. גם כאן, לא יהיה כלום כי אין כלום, אין שום דבר".

 

הוא הזכיר את מועד נסיעתו הקרובה: "בתחילת ספטמבר אני יוצא להולנד ואחר כך אני ממשיך לעצרת הכללית של האו"ם. מכיוון ששמתי לב שהגיבובים האלה בדרך כלל מגיעים בסמיכות מסויימת לנסיעות שלי למסע מדיני, הנה אני נותן לכם את הזמן להמציא את הדברים החדשים וגם כאן אני אומר לכם - לא יהיה כלום כי אין כלום".

 

בתשובה לשאלה אחרת אמר נתניהו כי "בשבועות הקרובים" ישראל תחתום על הסכם ביטחוני עם ארצות הברית.

 

"שעת שאלות" היא כלי פרלמנטרי חדש שהוכנס לתקנון במושב החורף, ולפיו ועדת הכנסת קובעת מראש לכל מושב עשרה מועדים שאליהם יוזמן ראש הממשלה או שר אחר לשעה של שאלות ותשובות מול המליאה.

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אמר לנתניהו: "לא יכול להיות שאתה פשוט שותק מול הדברים האיומים של הרב יגאל לווינשטיין. אתה מממן אותו. ממשלתך מממנת אותו. זה על אחריותך. ממשלתך היא ממשלת שנאה. אתם זורקים את הערבים, זורקים את הגאים, מפרידים וקורעים את העם. אתם אוהבים לשסות קבוצות זו בזו - יש להוקיע את השנאה ולהקיא אותה מתוכנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנימין נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים