שתף קטע נבחר

עצור "תג מחיר": "קראו לי בחקירה "ילד מושתן"". שב"כ: טענות חסרות שחר

3 נערים שחשודים בשריפת כלי רכב ביפיע כנקמה על הפיגוע בשרונה טענו בפני עורכי דינם כי התעללו בהם: "תפסו לי את הראש וירקו עליי". השב"כ: "חסרת שחר"

 

נערים שנחקרו בשב"כ בחשד לפעולת "תג מחיר" טוענים שעברו התעללות פיזית ונפשית במהלך ימי החקירה. "אחד החוקרים אמר לי - 'אני אחנך אותך, אתה תצא מכאן נורמלי ולא מחבל'", סיפר אחד הנערים לעורך דינם עדי קידר. "ילד מושתן, מה אתה שווה?", סיפר נער אחר על הדברים שלטענתו שמע מהחוקר.

 

בנוסף טוענים הנערים כי נאמרו להם שקרים על מנת להפעיל עליהם לחץ שיודו במעשים. "אתה יודע שבגללך סגרו את הישיבה. למשפחה לא אכפת ממך", נאמר לאחד מהם. על האלימות הפיזית סיפר אחד הנערים: "החוקר תפס לי את הראש וירק עליי. חייתי בתחושת פחד שכל רגע יבוא ויתנו לי מכות". עורך הדין קידר מארגון "חננו" שלח מכתב תלונה למשטרת מחוז ש"י.

מכוניות שהוצתו ביפיע (צילום: אתר אלערב) (צילום: אתר אלערב)
מכוניות שהוצתו ביפיע(צילום: אתר אלערב)

 (צילום: אתר אלערב) (צילום: אתר אלערב)
(צילום: אתר אלערב)

שלושת הנערים נעצרו לפני שבוע וחצי ולאחר כמה ימי חקירה הודו בביצוע עבירות "תג מחיר" בכפר יפיע בצפון. לפי החשד שניים מהם נכנסו למגרש מכוניות בכפר, הציתו רכבים וריססו כתובות נאצה. לפי השב"כ והמשטרה הם עשו זאת כנקמה על הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב.

 

מהשב"כ נמסר בתגובה כי חקירתם של החשודים בהצתה ביפיע התנהלה על פי דין ותחת ביקורת שיפוטית קפדנית של בתי המשפט. "כל טענה בדבר יחס בלתי הולם כלפי העצורים הנה חסרת שחר ומשוללת כל יסוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר אלערב
במגרש המכוניות ביפיע
צילום: אתר אלערב
מומלצים