שתף קטע נבחר

הערכה: נתניהו יידרש בקרוב למסור גרסה

ראש הממשלה יזומן בימים הקרובים למסור את גרסתו בפני החוקרים במסגרת הבדיקה בעניינו. אתמול אמר בכנסת: "אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. אל תמהרו לתפור חליפות - עצרו את החייטים"

גורם המעורה בפרשה שעוסקת בענייניו של ראש הממשלה העריך אתמול (יום ב') כי בנימין נתניהו יזומן בימים הקרובים למסור את גרסתו בפני החוקרים.

 

לפני כשבועיים הודיע רשמית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי מתקיימת בדיקה בעניין נתניהו. אתמול דיבר נתניהו מעל במת הכנסת במסגרת "שעת שאלות" מהח"כים במליאה, ואמר כי "יש כל כך הרבה שיטפון של הבלים, של שטויות, של המצאות, של שקרים. עסקו בזה הרבה שנים ולא מצאו כלום מסיבה פשוטה - כי אין כלום. לא היה כלום. גם במקרה הזה - אין אש, אין עשן, יש אוויר חם. הרבה אוויר חם".

 

נתניהו הוסיף: "אני מבקש מכל השואלים, הייתי אומר אפילו גם מאלה שאולי יש תקווה בלבם - אל תמהרו לתפור חליפות. הייתי אומר - עצרו את החייטים". בתגובה לקריאות ביניים מחברי הכנסת במליאה, ענה ראש הממשלה: "אני רוצה לתת לכם אזהרת ספוילר ולכן מי שלא רוצה או שיאטום אוזניים או שייצא מהאולם. גם כאן לא יהיה כלום כי אין כלום, אין שום דבר".

 

עוד אתמול דיבר היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בוועדת החוקה, והתייחס למשמעות זהות האדם נשוא הבדיקה ואמר: "אדם בכיר שיש חשד נגדו, השלב השני מורכב ויש חשיבות במי מדובר. זה פועל לשני הכיוונים. לעתים באזרח מן המניין זה לא היה מגיע לחקירה, אולם לא ניתן להתעלם ממי שמחזיק במשרה משמעותית. מאידך, אנו צריכים להיות מאוד זהירים - יש לכך השלכות כבדות משקל כשמדובר בשר או בראש ממשלה. בעיניי, חשד סביר הוא המבחן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו אתמול בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים