שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  התאגיד מגיב לדחייה: "מוכנים לשידור ב-30 בספטמבר"

  כיממה לאחר החלטת ההסתדרות ומשרד התקשורת לדחות את סגירת רשות השידור ל-2018, בתאגיד השידור הציבורי החדש משדרים עסקים כרגיל ומתכוננים לעלייה לאוויר, שתוכננה לראשית אוקטובר הקרוב. "התאגיד דוחה ניסיונות החלשת השידור הציבורי בישראל ויקלוט את מיטב עובדי הרשות כפי שהתחייב", מסרו בתגובה

   

  "נהיה מוכנים לשידור ב-30 בספטמבר", הודיעה היום (ג') מועצת תאגיד השידור הישראלי, בתגובה להחלטת ראש הממשלה ויושב ראש ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לדחות את תחילת שידורי התאגיד ל-2018. עוד הוסיפו כי הם "דוחים את הנסיונות להפעלת לחצים מתוך אינטרנסים שמטרתם החלשת השידור הציבורי בישראל".

   

  הודעה זו הינה למעשה תגובת תאגיד השידור הציבורי להחלטה המשותפת של ההסתדרות ומשרד התקשורת על דחיית סגירת רשות השידור והקמת השידור הציבורי החלופי בתאגיד החדש ביותר משנה מתאריך היעד, שנקבע לאוקטובר הקרוב.

   

  "גוף השידור שקם בימים אלה הינו גוף עצמאי, איכותי, מקצועי ומגוון שיביא לידי ביטוי את כלל הקולות של הציבור בישראל, יפעל למענו ויחליף את הנורמות שהיו מקובלות עד כה בשידור הציבורי", נכתב בהודעה לתקשורת ששיגרו גורמים בתאגיד, "אנו ממשיכים לפעול באינטנסיביות להקמת שידור ציבורי נקי כפיים תוך שמירה קפדנית על כספי ציבור. התאגיד גייס 220 עיתונאים ועובדים כמחציתם מרשות השידור ויקלוט את מיטב עובדי הרשות כפי שהתחייב. התאגיד יפעל בהתאם להחלטות בג"צ בנוגע למיקום השידורים ביום התחילה".

   

  כזכור, אמש (ב') הודיעו במשרד התקשורת על דחיית פתיחת שידורי התאגיד, שנומק בטענה כי "השידור הציבורי החלופי בתאגיד החדש עדין לא ערוך". המהלך גרר ביקורת ציבורית רבה ועורר סימני שאלה גדולים בדבר המשך דרכו של התאגיד.

   

  "דחיית עלייתו לאוויר של התאגיד היא חפוזה". נפתלי בנט (צילום: עפר מאיר ) (צילום: עפר מאיר )
  "דחיית עלייתו לאוויר של התאגיד היא חפוזה". נפתלי בנט (צילום: עפר מאיר )

  למבקרים ולתוהים מצטרף הערב שר החינוך, נפתלי בנט, עם ציוץ תגובה בחשבון הטוויטר שלו: ‏"ההחלטה החפוזה לדחות את עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי למועד לא ידוע, ללא נימוקים ותוך פגיעה בעובדים, היא תמוהה. בטרם ההתקדמות עלינו להבין מהי תכלית ההחלטה ומהן השלכותיה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דודי ועקנין
  רשות השידור. התאגיד מוכנים לעלייה לאוויר
  צילום: דודי ועקנין
  לאתר ההטבות
  מומלצים