שתף קטע נבחר

בנט: "החוקים להגבלת התקשורת מעוררים דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי"

יו"ר הבית היהודי מתח ביקורת: "תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה"

יו"ר הבית היהודי שר החינוך נפתלי בנט מתח אמש (יום ג') ביקורת בנושא הצעות חוק בענייני התקשורת הישראלית. "בשעות האחרונות הולכת ומתחוורת לי התמונה", צייץ בנט בטוויטר. "צבר החוקים להגבלת התקשורת מעורר דאגה עמוקה לעתיד חופש הביטוי. תקשורת חופשית היא הבסיס לדמוקרטיה".

 

שלשום החליטו נתניהו, שמשמש גם שר התקשורת, ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לדחות את פתיחת תאגיד השידור הציבורי החדש לינואר 2018. בהודעה משותפת של ההסתדרות ומשרד התקשורת, נמסר כי "השידור הציבורי החלופי בתאגיד החדש עדיין לא ערוך. מתוך חשיבות שלא לייצר שום נתק בשידור הציבורי ולייצר שידור ציבורי רציף ומלא, על דעת יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל משרד התקשורת, תידחה סגירת רשות השידור לתחילת 2018. יש עוד לוודא שהשידור הציבורי יהיה כפי שגם ציין ראש הממשלה, שידור מירושלים, כבר מיום השידורים הראשון".

השר נפתלי בנט (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
השר נפתלי בנט(צילום: שאול גולן)
 

בהחלטה זו של משרד התקשורת, נדחית גם סגירת רשות השידור הנוכחית ומאות העובדים שעדיין מחכים לתשובה לגבי גורלם - ייאלצו להמתין עוד תקופה. בנוסף, בתאגיד השידור הציבורי גייסו כבר מאתיים עובדים שיצטרכו גם הם להמתין עד לתחילת עבודתם.

 

מועצת תאגיד השידור הישראלי הודיעה אמש כי תהיה מוכנה לשידור ב-30 בספטמבר. המועצה הודיעה עוד כי היא "דוחה את הניסיונות להפעלת לחצים מתוך אינטרסים שמטרתם החלשת השידור הציבורי בישראל".

 

עוד נמסר: "אנו ממשיכים לפעול באינטנסיביות להקמת שידור ציבורי נקי כפיים תוך שמירה קפדנית על כספי ציבור. התאגיד גייס 220 עיתונאים ועובדים כמחציתם מרשות השידור ויקלוט את מיטב עובדי הרשות כפי שהתחייב. התאגיד יפעל בהתאם להחלטות בג"צ בנוגע למיקום השידורים ביום התחילה".

פורסם לראשונה 19/07/2016 22:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
השר נפתלי בנט
צילום: עפר מאיר
מומלצים