שתף קטע נבחר

רודן זימבבואה למנהיג המחאה: רע לך? לך מכאן

רוברט מוגאבה תקף את הכומר אוון מווארירה, שמוביל מחאה עממית נדירה במדינה האפריקנית נגד השחיתות השלטונית, אלימות המשטרה והמצב הכלכלי הקשה: "מדינות מערביות תומכות בו ובאנשיו. שיעברו לגור שם"

 

 

נשיא זימבבואה רוברט מוגאבה תקף אתמול (יום ג') את הכומר שמנהיג מחאה עממית נרחבת נגד הממשלה, ואמר שאם הוא לא מאושר עם המצב במדינה אז שיעבור למדינה אחרת. הייתה זו הפעם הראשונה שמוגאבה בן ה-92 מזכיר בפומבי את שמו של איש הדת אוון מווארירה.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

בשבוע שעבר נעצר הכומר המוחה למשך זמן קצר והואשם בניסיון להפיל את הממשלה. אלא שבית המשפט בבירה הרארה שחרר אותו בנימוק שהתביעה הציגה אישומים שונים מאלה שהוקראו למווארירה בעת מעצרו.

 

"היזהרו מהאנשים האלה בגלימות הכומר". מוגאבה (מימין) ומווארירה (צילום: רויטרס AP) (צילום: רויטרס AP)
"היזהרו מהאנשים האלה בגלימות הכומר". מוגאבה (מימין) ומווארירה(צילום: רויטרס AP)
הכומר מזימבבואה פרסם בתחילת החודש סרטון ברשת החברתית שבו הביע את זעמו על התנאים החברתיים והכלכליים הקשים במדינה האפריקנית, וקרא לאזרחי המדינה לדרוש מהמדינה לשאת באחריות למצב.  

 

מוגאבה הטיל ספק באמונתו הדתית של הכומר

מוגאבה האשים את הכומר בן ה-39 בהסתה לאלימות והטיל ספק באמונתו הדתית. "היזהרו מהאנשים האלה בגלימות הכומר, לא כולם מטיפים אמיתיים של התנ"ך. אני לא יודע אם הם משרתים את האל", אמר הנשיא האפריקני.  


"אינך יכול לקרוא לאנשים לאמץ אלימות כדרך חיים" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אינך יכול לקרוא לאנשים לאמץ אלימות כדרך חיים"(צילום: רויטרס)

מוגאבה גם האשים מדינות במערב בתמיכה במחאות האחרונות בזימבבואה נגד הממשלה. הוא קרא למווארירה ולתומכיו לעבור לגור באחת ממדינות אלה. "אינך יכול לקרוא לאנשים לאמץ אלימות והפגנות אלימות כדרך חיים או כדרך לפתור בעיות, לא. אנשים מסוגו של מווארירה ואלה שמאמינים בדרך חיים זו במדינה שלנו, ובכן, הם אינם שותפים למחשבה שלנו. הם לא חלק מאיתנו בשעה שאנו מנסים לחיות ביחד", אמר מוגאבה מול קהל תומכים גדול. "אם הם לא אוהבים לחיות איתנו, תנו להם ללכת למי שתומכים בהם, למדינות שתומכות בהם".

 

הכומר שמנהיג את תנועת המחאה העממית בזימבבואה "הדגל הזה" (#ThisFlag) עזב בשבוע שעבר את ארצו לדרום אפריקה, אולם הכחיש את הדיווחים שהוא ברח וביקש מקלט מדיני במדינה אחרת. הוא טען שהמחאה שהוא מוביל איננה אלימה ושהיא נגד השחיתות הממשלתית, אלימות המשטרה, העיכובים בתשלומי השכר לעובדי מדינה והמחסור במזומן.

 

הזעם הציבורי בזימבבואה נמצא במגמת עלייה זה תקופה ארוכה בשל האבטלה הגבוהה, השחיתות הממשלתית והמחסור בכסף מזומן במדינה, מצב שהביא אנשים לעמוד שעות בתור בבנק כדי למשוך מזומנים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים