שתף קטע נבחר

מונה מפרק לבי"ס לנהיגה "איציק אברהם"

עו"ד איתי פריימן ינסה לאתר את נכסי החברה בין היתר כדי לשלם לעובדים שלא קיבלו משכורות מאפריל. כך קבע בית המשפט המחוזי בנצרת. בבקשת הפירוק טענו עובדים בבית הספר לנהיגה שקרס כי הם חוששים מביזת ציוד על ידי נושים שלא מיוצגים בבקשה

עו"ד איתי פריימן מונה למפרק זמני של חברת אם.בי.אס נהיגה בע"מ של איציק אברהם בעקבות בקשת הפירוק שהגישו 30 מעובדי החברה באמצעות עו"ד נדב מאיוסט. כך קבע שופט בית המשפט המחוזי בנצרת עאטף עיילבוני.

 

 "עובדי איציק אברהם בוזזים כסף וציוד"

קריסת "איציק אברהם": המדינה מנסה לבטל תשלומי התלמידים

בית הספר לנהיגה "איציק אברהם" קרס - והמשיך לגבות עבור שיעורים

 

שכרו של המפרק ישולם מקופת הפירוק ועליו להגיש דו"ח לבית המשפט תוך 45 יום. השופט גם הסב את תשומת לבו של המפרק פריימן לטענה כי נושים החלו לבזוז את משרדי החברה וכן לטענה כי כנגד בעל המניות מתנהל הליך פשיטת רגל בבית המשפט המחוזי בחיפה.

 

בא כוח העובדים, עו"ד נדב מאיוסט, אמר: "אנחנו שמחים על החלטת בית המשפט על מינוי בעל תפקיד אשר יחקור ויאתר את נכסי החברה. אנו בטוחים שעו"ד פריימן יביא תוצאות מהירות אשר יאפשרו תשלום משכורות לעובדים בהקדם האפשרי כגון איסוף ומכירת הציוד של החברה, ואולי אף יצליח להעביר את הפעילות כך שמקומות העבודה של העובדים יישמרו וגם התלמידים ייפגעו כמה שפחות מהתהליך". 

 

עו"ד פריימן שמונה למפרק: "אני לומד את התיק ואת טענותיהם החמורות של עשרות העובדים כלפי חלק מהנושים ובעלי המניות ככל שיידרש אפעל בהתאם למיצוי דין תוך בדיקה ושמירת הזכויות הבסיסיות של העובדים".

 

כזכור, עובדי בית הספר לנהיגה איציק אברהם שקרס טענו בבקשתם כי לא קיבלו משכורות מאז חודש אפריל וכי הם חוששים מביזת ציוד של החברה על ידי הנושים. 30 עובדים של בית הספר, שהפעיל 16 סניפים ברחבי הארץ, התאגדו תחת ייצוגו של עו"ד מאיוסט, המתמחה בייצוג עוסדים בפירוקי חברות.

 

בבקשתם הם טענו בין היתר שנודע להם שיש עובדים, שלא מיוצגים בבקשה, שלוקחים לכיסם קופות של כסף מזומן המיועד להפקדה לחשבון החברה ואף לוקחים לעצמם ציוד ממשרדי החברה כגון מחשבים ומנסים למכור חלקים מרכבים שבבעלות החברה כדי לכסות את חובות החברה כלפיהם. כידוע, כנגד אברהם עומד כתב אישום בגין העלמת הכנסות בסך 22 מיליון שקל, שהקראתו תיערך באוקטובר.

 

חלק ניכר מעובדי החברה עבדו בה שנים רבות, חלק קרוב לעשור. "מכיוון שרק במרכיב ההודעה המוקדמת זכאי כל אחד מהם לתשלום בגובה 4.5 משכורות", נכתב בבקשת הפירוק, "נראה שביטוח זכויות עובדים בפירוק של הביטוח הלאומי לא יכסה את חובה של החברה לעובדים". העובדים חוששים שאם יינקטו הליכי הוצאה לפועל כנגד ציוד החברה, יש חשש ממשי לאן יועברו הכספים שיתקבלו במסגרת העיקולים.

 

לפני כחודש פרסמנו ב-ynet כי תלמידים ששילמו כסף לחבילות שיעורים וטסטים לא זוכים למענה ונתקלים בסניפים סגורים. הנהלת בית הספר טענה דאז כי השיבושים הללו נוצרו בעקבות שביתת בוחני הנהיגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים