שתף קטע נבחר

הרב מ"נאום הסוטים" זומן לבירור במשרד הביטחון

פרסום ראשון: יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, נקרא לשיחה אצל מנכ"ל המשרד אודי אדם, שצפוי לדרוש ממנו לחזור בו מדבריו נגד הומואים ונגד צה"ל. השבוע נחשף ב-ynet כי צה"ל בוחן את המשך שיתוף הפעולה עמו

פרסום ראשון: הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי, זומן הבוקר (יום ה') לשיחת הבהרה עם מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי אדם. כך נודע ל"ידיעות אחרונות" ול-ynet. זאת בעקבות דבריו של הרב מהשבוע שעבר ב"נאום הסוטים", שבו יצא נגד צה"ל, הקהילה הגאה והקשר ביניהם.

 

הפגישה תיערך במהלך היום בלשכת המנכ"ל בקריה בתל אביב, ובה צפוי האלוף במיל' אדם לדרוש מלוינשטיין לחזור בו מדבריו. המשרד - יחד עם משרד החינוך - מתקצב את המכינה, אולם גורמים בעלי סבורים כי אין עילה משפטית לבטל את התקצוב גם אם  הרב לוינשטיין לא יחזור בו.  

 

השבוע פורסם לראשונה ב-ynet כי בעקבות הדברים שהשמיע הרב לוינשטיין, מבכירי אנשי החינוך במגזר הדתי-לאומי, בצה"ל החליטו לבחון מחדש את שיתוף הפעולה עמו. בין היתר תיבחן הגעתו לבסיסים ברחבי הארץ ולהרצאות בפני חיילים. החלטה בנושא תתקבל לאחר שיבהיר את דבריו. במקביל, בגלל הסערה דחה ראש אכ"א, אלוף חגי טופולנסקי, את ביקורו במכינה בעלי שתוכנן ליום שלישי.

 

ביום שני יצאו במשרד הביטחון נגד דבריו של הרב בעקבות פניית ynet. המנכ"ל אדם הנחה את האגף הביטחוני-חברתי במשרד, האחראי על המכינות הקדם צבאיות, לדרוש מהמכינה הבהרות על הדברים, שכן תקציב המכינה ממומן בחציו על ידי משרד הביטחון. לא נמסרה תשובה לשאלת ynet בנוגע למעמדה העתידי של המכינה אם הרב לא יחזור בו מדבריו, אולם ייתכן שבעקבות שיחת ההבהרה גם בנושא זה יתקבלו החלטות.

 


 

.

בכנס רבנים בשבוע שעבר טען לוינשטיין כי עד לפני כמה שנים מערכת הערכים של הציונות הדתית עלתה בקנה אחד עם זו של הצבא והמדינה, אך בשנים האחרונות הוא מזהה שינוי דרמטי הן בזהותה של המדינה והן בערכי צה"ל. "בצבא יש לזה השלכות קשות כי בסוף מי ששומר את מדינת ישראל אלה חיילים שצריכים להיות נחושים בצדקת דרכם".

 

אחת התופעות שאותן הזכיר היא החינוך בצבא ל"יחס לאחר", ואמר: "במסגרת הפלורליזם מחנכים את החיילים ואת הקצינים ליחס למה שהוא (קצין חינוך ראשי) קרא להם גאים. אני לא מעז לקרוא לזה כך, 'סוטים' אני קורא להם. בבה"ד 1 יש הרצאות של סוטים. אנחנו לפני שנה הצלחנו להפסיק עם זה, אמרנו שזו פגיעה בזכויות הפרט של הדתיים, אבל הנושא לא יורד מסדר היום".

 

אתמול נחשף ב-ynet מכתב תמיכה של מאות רבנים בציונות הדתית המביעים תמיכה בראש המכינה וברב העיר רמת גן, יעקב אריאל, בעקבות דבריהם בימים האחרונים נגד הלהט"בים. בעצומה ערב מצעד הגאווה בירושלים הם כתבו ביחס להומואים: "אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים