שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ליברמן נפגש עם מפקד גל"צ: "דרוויש אינו יכול להיות חלק מהנרטיב של הישראליות"

  שר הביטחון נפגש עם מפקד גל"צ ושוחח עמו על שידור התוכנית שעוסקת במשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש. ליברמן השווה את שידור התוכנית לשיבוח בשידור את "האיכות הספרותית של 'מיין קאמפף'"

  שר הביטחון אביגדור ליברמן (צילום: AP) (צילום: AP)
  שר הביטחון אביגדור ליברמן(צילום: AP)

  שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש בצהריים (יום ה') עם מפקד גל"צ ירון דקל ושוחח עמו על שידור התוכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש. מלשכת שר הביטחון נמסר כי בפגישה אמר ליברמן: "מחמוד דרוויש, שקרא בשיריו להסתלקותו של העם היהודי מארץ ישראל, וכתב ש'בשרו של הכובש יהיה לי למאכל' – אינו יכול להיות חלק מהנרטיב המכונן של הישראליות כפי שהוצג בתכנית ששודרה בגל"צ. השר ליברמן אמר למפקד גל"צ כי לפי אותו היגיון ניתן גם לצרף לנרטיב הישראלי את מורשתו של המופתי אל-חוסייני או לשבח בשידור את האיכות הספרותית של "מיין קאמפף".

   

  עוד נמסר כי "בפגישה אמר השר ליברמן כי אין כל התערבות של הדרג הפוליטי בתכנים המשודרים בגל"צ, אך ייעודה של תחנת רדיו צבאית בחברה דמוקרטית ומורכבת כמו החברה הישראלית הוא לחזק את הסולידריות בחברה ולא להעמיק שסעים ובוודאי שלא לפגוע ברגשות הציבור. השר ליברמן הבהיר שיש הבדל גדול בין חופש הביטוי לחופש השיסוי ומחובתם של מפקדי התחנה להבהיר זאת למגישים, לכתבים ולעורכים בתחנה.

   

   

  "השר ליברמן הזכיר בשיחה כי גם סגן שר הביטחון ממפא"י, צבי דינשטיין, אמר בעבר בכנסת כי "מחמוד דרוויש מסית בצורה בלתי מרוסנת נגד מדינת ישראל והעם היהודי היושב בה וכי הוא מעורר בשיריו ובהופעותיו הפומביות רגשי איבה כלפיהם.

   

  "מפקד גל"צ, ירון דקל, אמר בפגישה כי הוא רואה חשיבות בשמירה על חופש הביטוי וטקסטים לימודיים אין פירושם הזדהות עם הנאמר אך ייתכן שהקונקסט של הדברים כחלק מנרטיב ישראלי עשוי להיתפס באופן שגוי".

   

  הבוקר חשף עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע כי היועץ המשפטי לממשלה הודיע אמש לליברמן כי אסור לו להתערב בתוכן השידורים בגל"צ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב דודקביץ
  שר הביטחון אביגדור ליברמן
  צילום: יואב דודקביץ
  מומלצים