שתף קטע נבחר

מה גורם לריח רע באמבטיה ואיך מטפלים בו

מהם הגורמים לריח רע בחדר השירותים או באמבטיה ואיך אפשר לטפל בבעיה. כל הפרטים

מכורים לריח של אקונומיקה ומקרצפים את האסלה ואת הכיור כל יום או יומיים, ועדיין סובלים מריח רע בחדר השירותים או האמבטיה? לא תמיד זה עניין של שמירה על היגיינה. ישנן תקלות שיכולות לגרום לריחות לא נעימים, כאלו שנגרמו כתוצאה מהתקנה לא מקצועית ולא תקנית. אז מה גורם לריח ביוב בלתי נסבל? אתר "המקצוענים" עם הסיבות הנפוצות וגם המלצות כיצד ניתן להתמודד איתן או למנוע את אותן בעיות מראש.

 

כתבות בנושא:

ריח רע מהמזגן - הגיע הזמן לטפל

מה גורם לריח רע במקרר ואיך מטפלים בו

זה לא חייב להיגמר בפיצוץ

מחירון אינסטלטורים

 

אין מחסום ריח באמבטיה

"מחסום ריח נמצא בתוך קופסת הביקורת שבתוך המקלחון או במיקום אחר ברצפת חדר האמבטיה", מסביר חיים שטח, שירותי אינסטלציה מאתר 'המקצוענים'. "זהו חלק מתפרק, שעשוי מפלסטיק ואשר ניתן לשלוף אותו ולהרכיב בחזרה, והוא נמצא מתחת לרשת של קופסת הביקורת. תפקידו הוא לאפשר הצטברות של מים שם, שתפקידם לשמש מחסום שמונע עלייה של אדי ריח מהביוב. ממש כמו שבאסלה יש כמות מסוימת של מים עומדים שתפקידם לחסום את אדי הריח מהביוב, כך צריך להיות בקופסת הביקורת באמבטיה".

 

ועדיין, צריך לזכור שגם מים עומדים לאורך זמן יכולים להעלות ריח לא נעים, ולכן אם המקלחת או השירותים אינם בשימוש, יכול להיות ריח לא נעים גם אם מקפידים על ניקוי יסודי שלהם.

  

סיפון שרשורי בהתקנה לא נכונה

גם הסיפון שנמצא מתחת לכיור האמבטיה תמיד מלא במים ומתבסס על העיקרון שריח לא עובר דרך מים, ומונע חדירה של ריח מהביוב אל תוך חדר האמבטיה. הבעיה מתחילה כשמתקינים אותו בצורה לא תקנית.

 

שטח: "יש הרבה בעלי מקצוע שמחפשים חיים קלים, ולא מעוניינים להסתבך עם צינורות קשיחים שצריך לכוון ולהתאים אותם לתנאי השטח. הם בוחרים בהתקנה של צינור שרשורי שהוא גמיש יותר וקל יותר לשחק איתו בהתקנה, ומחברים אותו ישירות למערכת הביוב ולכיור. אם שמתקינים צינור שרשורי מבלי להקפיד על צורת S, זה לא מאפשר למים נקודה לעמוד בה, וגורם לריחות נוראיים מהביוב". לכן, כשאינסטלאטור מגיע אליכם לתיקון או לשיפוץ, הקפידו לוודא שהסיפון הוא תקני ומותקן בצורה מקצועית.

 

הסיפון לא מחובר בצורה תקינה למכונת הכביסה

חדרי שירותים רבים חולקים את שטחם עם אמבטיה, מכונת כביסה

 ואולי אף מייבש. בחדרים כאלה יכול להיווצר ריח רע כתוצאה מקו של מכונת כביסה שלא מחובר אליו סיפון בצורה תקינה, או לחילופין, לא הותקן בו מחסום ריח. במקרה זה, התקנת סיפון המונע גם מעבר של לכלוך מסיבי למערכת הביוב הביתית ולמנוע ריח חוזר ממנו, יכולה לפתור את הבעיה. ההתחברות לצינור הביוב המשותף צריכה להיעשות באמצעות אביזר מתאים, אך אם המתקין חורר את צינור הניקוז בלבד - מכאן עלולה לנבוע הבעיה.

 

אין צינור אוורור ביציאה מקו הביוב הראשי

בצנרת הביוב יש גז שנודף מהפסולת אשר זורמת בו. אם לא יתנו לגז זה לצאת החוצה, יכול להיווצר פיצוץ בצנרת הביוב. שטח: "לכן, מחברים צינור אנכי (או מספר צינורות) ומשאירים אותו פתוח לאוויר. העניין הוא שצינור זה צריך להיות גבוה יותר מגובה הבית או הדירה, ולרוב ממקמים אותו בגג, כדי למנוע את חדירת הגז לתוך הבתים".

 

שימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי

גם ניקוי בשימוש בחומרי ניקוי חזקים מדי יכול להוביל בסופו של דבר לריחות לא נעימים.

 "אם מנקים עם חומרי ניקוי חזקים כמו חומצות מלח למיניהן, חומרים כימיים או צמר פלדה, שכבת הגלזורה של החלק הפנימי של האסלה יכולה להיאכל", אומר אלי בן יצחק, מנהל רכש וכלים סניטריים בחברת אלוני. "במצב כזה, כשהאסלה אינה חלקה לגמרי ישנה שכבה מחוספסת שבה מצטברים מים עומדים וחיידקים ומכך נובע הריח הלא נעים. בנוסף, ישנן בגלל שלאסלות אין תקן והייבוא שלהן חופשי, ישנן אסלות זולות המיוצרות בייצור המוני מאיכות ירודה. לכן, כשרוכשים אסלה כדאי מאוד לבדוק שיש לה גלזורה מלאה ושהיא חלקה גם בחלק הפנימי שלה. באילו חומרי ניקוי כדאי להשתמש? בנוזל ניקוי לכלים, באבקת כביסה או במרכך כביסה, ולהשתמש רק עם סקוטש עדין ולא עם צמר פלדה".

 

מחפשים אינסטלטור? לרשימה המלאה

 

 

אתר ynet הינו שותף באתר "המקצוענים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים