שתף קטע נבחר

הוארך מעצר החשודים בהתעללות: "התלמידים קראו למוסד ברגן בלזן"

חשד: תלמידים במוסד חינוכי חרדי באזור המרכז ספגו אלימות קשה מצד שישה מורים, שנהגו לנעול אותם במקרר ולהכות אותם. בחקירת החשוד המרכזי, שאותו כינו הילדים "המורה הנאצי", התברר: נהג להתאכזר גם לאשתו ולשבעת ילדיו. הסנגורים מכחישים: "יש יד מכוונת מאחורי המתלוננים, ההר יוליד עכבר"

 

 

בית הספר באזור תל אביב (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
בית הספר באזור תל אביב(צילום: דנה קופל)

חקירה של התעללות בילדים במוסד חינוכי חרדי באזור תל אביב חשפה התעללות מזעזעת של החשוד המרכזי בפרשה גם בבני משפחתו. אתמול (יום ב'), בתום חקירה סמויה שניהלה ימ"ר תל אביב, נעצרו שישה מורים במוסד תורני בתל אביב בחשד שבשנים 2010-2005 הם ביצעו עבירות אלימות ומין קשות בתלמידים בני 7-6. בית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרם של החשודים עד יום רביעי הבא. בדיון אמר נציג ימ"ר תל אביב, רס"ב גדי אבידן, שהילדים כינו את המוסד "ברגן בלזן".

 

השופטת רונית פוזננסקי כץ אמרה: "על פי החשד הם השליטו אווירה של טרור ואימה. עיינתי בדו"ח הסודי. קריאת החומרים מעלה תמונה קשה של מעשים חמורים שבוצעו במשך שנים על ידי החשודים".

 

החקירה נפתחה לאחר שילדים שלמדו בעבר בבית הספר, וסובלים כיום מפוסט־טראומה ומטופלים בידי פסיכולוגים ואנשי מקצוע, החלו לשתף פעולה ולחשוף את שעבר עליהם. כ-30 ילדים גוללו מסכת קשה של התעללות שחוו בבית הספר. רוב המעשים יוחסו לחשוד המרכזי, שהיה מורה דומיננטי, ועל פי החשד הוא גם התעלל מינית בתלמידיו במהלך השיעורים, ובשיחות אישיות.

 

התלמידים סיפרו לחוקרים שהחשוד המרכזי - שכונה בפיהם "המורה הנאצי" משום שהיה מתעלל בהם לשם ההנאה על בסיס יום-יומי - נהג בין השאר לצבוט אותם באיברי מינם, ללקק את גופם, ואסר עליהם לצאת לשירותים במהלך השיעורים עד שעשו את צרכיהם במכנסיים. 

החוקרים בבית המשפט ()
החוקרים בבית המשפט

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי המייצגים את החשודים ()
עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי המייצגים את החשודים

הילדים סיפרו שכאשר ילד התנהג שלא כשורה הוא היה מכה אותו בחגורה על עור חשוף, ובמקרים אחרים היה מכניס אותו לתוך מקרר במסדרון. ילדים סיפרו כי באחד המקרים הוא הטיח פילטר מלוכלך בראש של ילד. "הוא שם לי פלפל שחור בפה וסגר לי את הפה", שחזר אחד הילדים, ואחר תיאר: "הוא הכריח אותנו לאסוף זרדים ומקלות בחצר, ואחר כך היה מכה אותנו". חמשת המורים האחרים חשודים שהיכו את התלמידים לאחר שאלה לא נשמעו להם.

 

אבל אתמול בשעות הערב נחשפה זוועה נוספת בחקירה. כשהגיעו החוקרים לביתו של החשוד המרכזי, הם גילו שההתעללות לכאורה לא הופנתה רק כלפי תלמידיו. על פי החשד, נהג החשוד להתעלל פיזית ונפשית גם באשתו ובשבעת ילדיו, כלא אותם בבית, נעל את המקרר ומנע מהם מזון, בודד אותם מבני משפחתם, ולפחות במקרה אחד היכה בצורה קשה מאוד את אחד מילדיו, שעזב את הבית עוד כשהיה קטין.

 

לפי החשד, הוא גם הכריח את אשתו ליטול כדורים פסיכיאטריים ולמעשה ניתק אותה ואת ילדיה מהסביבה. אתמול היא מסרה עדויות קשות, והיום הוא יובא להארכת מעצרו. "היינו מבריחים להם שוקולד ובמבה לבית כך שהוא לא יראה", סיפר אחד מקרובי המשפחה. "שש שנים המשפחה הזו הייתה בכלא, עכשיו הגיע הזמן שהוא יישב בכלא".

 

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, המיצגים את החשודים, מסרו: "מדובר בתיק חמור ביותר אך פה גם חולשתו. לא מובן כיצד אחרי כל כך הרבה שנים ישנה התארגנות כללית של תלמידים שאין ביניהם כל קשר לכאורה, ועולה החשד שיש יד מכוונת. אני סבור שמהלך החקירה הבא יביא לתובנה זו וההר יוליד עכבר". 


פורסם לראשונה 26/07/2016 07:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
בית הספר שבו לימד המורה
צילום: דנה קופל
מומלצים