שתף קטע נבחר

כך תכינו את עצמכם בקיץ לקריירה הבאה

הקיץ נחשב ל"עונת המלפפונים" בחיפוש עבודה. מה נכון למחפשי העבודה לעשות בתקופה זו ומהן ההזדמנויות המאפיינות דווקא אותה? 5 המלצות לעבודה נכונה בתהליך החיפוש אחר המשרה הנכספת

בחודשי יולי אוגוסט מתנהל שוק העבודה אחרת משאר חודשי השנה, במהלכם מספר המשרות המוצע במשק צונח כמעט בכל התפקידים ובכל המגזרים. בהלימה עם התנהגות השוק, על מחפשי העבודה לצפות לתהליכי מיון יותר איטיים. אף על פי כן, חשוב לזכור שגם בתקופת הקיץ יש צורך בעובדים, וגם התנהלות איטית עשויה להוביל לתוצאות.

 

מה נכון למחפשי העבודה לעשות בתקופת הקיץ, ומהן ההזדמנויות המאפיינות דווקא את התקופה הזו? לפניכם 5 המלצות לעבודה נכונה בתהליך החיפוש אחר המשרה הנכספת:

 

1. מפגשים אקראיים: בחופשת הקיץ נמצאים אנשים רבים בחופש: בבתי מלון, בטיסות, באתרי נופש, בגני שעשועים ועוד. איתור ההזדמנויות צריך להיות מכוון למפגשים האקראיים האלה. מפגשים אקראיים הם דרך נהדרת להכיר אנשים חדשים, ללמוד על מקומות עבודה פוטנציאלים, לרקום קשרים ולנסות להפיק מהם הזדמנויות תעסוקה. מפגשים אקראיים אלה והמידע שתפיקו מהם, עשויים לסייע לכם להגיע להזדמנויות תעסוקתיות מעניינות.

 

2. מפגשים חברתיים: בחופשת הקיץ ניתן בקלות רבה לקיים מפגשים עם חברים ותיקים, לתכנן חופשות משפחתיות ולצאת לטיולים משותפים. כל אלה מספקים זמן איכות. זמן זה אידיאלי לשאיבת מידע מחברים ובני משפחה על מקומות עבודה פוטנציאלים ותפקידים רלוונטיים. זו גם הזדמנות להיזכר בחברים משותפים נוספים, שגם אותם נכון לרתום לתהליך של חיפוש עבודה ולהרחבת ה-networking.

 

3. זמן לניהול ותכנון תהליך: ההאטה בשוק התעסוקה שמאפיינת את חופשת הקיץ מאפשרת למחפשי עבודה לעשות אתנחתא קלה לסיכום תהליך החיפוש, ולעשות סדר בתהליכי החיפוש. כדאי לבצע רישום של כל החברות שאליהן פניתם, מכרים איתם יצרתם קשר ומתי ואיפה נדרש לקיים המשך מעקב. סיכום זה מהווה משוב חשוב ממנו תוכלו לשרטט מפת דרכים חדשה ולתכנן את המשך תהליך החיפוש ממקום מושכל.

 

4. שייפו היטב את "נאום המעלית" שלכם: נאום המעלית הוא שיחה קצרת זמן שבה אתם מציגים את מרכולתכם המקצועית ומדגישים את התפקיד והארגון בו תרצו להשתלב, במטרה לרתום את האיש שאיתו אתם מדברים לעזרה במציאת עבודה. ככזה, נאום המעלית צריך להיות מוגש בצורה תמציתית, ברורה ואטרקטיבית. חופשת הקיץ היא הזדמנות נהדרת לשפץ ולדייק את נאום המעלית ולהפיץ אותו לכל עבר כדי ליצור עוד הזדמנויות תעסוקתיות.

 

5. ואחרי חופשת הקיץ? ברכת ראש השנה עשויה להיות אחרת וזה הזמן להתחיל בתכנון: ברכת ראש השנה היא הזדמנות טובה להזכיר למכריכם את העובדה שאתם עדיין מחפשים עבודה. הכינו רשימה של אנשים ומכרים, שבהם נתקלתם בתהליך של חיפוש עבודה, ושחשוב לכם לברך בברכת ראש השנה. נכון לצרף לרשימה גם מעסיקים פוטנציאלים ממקומות עבודה איתם הגעתם לתהליכי מיון מתקדמים שהופסקו או הוקפאו.

 

הוסיפו לרשימה גם מעסיקים פוטנציאלים, שבמהלך הריאיון עימם נוצרה כימיה מיוחדת, כזו שאולי אפשר להפיק ממנה מידע על הזדמנויות תעסוקתיות במקומות אחרים. ניתן לצרף לרשימה אנשים טובים, שעזרו לכם בנקודה כלשהי בחיפוש העבודה, שבעזרת ברכת החג אולי יגישו עזרה נוספת. מומלץ אף לכלול קולגות עבר, שאולי יירתמו אף הם לסיוע בתהליך חיפוש העבודה.

 

לסיכום, אף כי המשק נמצא בהאטה בחופשת הקיץ, ניתן לנצל את חלון הזמן. עבודה קצת אחרת של חיפוש עבודה: מתן דגש על מפגשים חברתיים ומשפחתיים אקראיים ומזדמנים, סיכומי אמצע הדרך והיערכות מחודשת עשויים להניב הזדמנויות תעסוקה רבות וראויות.

 

נירית גלר ג'מילי – יועצת ומלווה במציאת עבודה, מחברת הספר "המדריך המלא לבחירה ומציאת עבודה" , חברת פורום התעסוקה בארגון SUPERSONS ליצירת נוכחות נשית שוויונית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים