שתף קטע נבחר

אב החייל המוסלמי שנהרג: טראמפ, מה אתה הקרבת?

כוכב ליל הנעילה של הוועידה הדמוקרטית, לצד הילרי קלינטון, היה חיזר חאן, ששכל את בנו, חייל מוסלמי בצבא ארה"ב, בפיגוע בעיראק. הוא תקף את טראמפ: "קראת פעם את החוקה? אשאיל לך עותק?". צפו בנאומו

 

 

הילרי קלינטון אולי נשאה הלילה (יום ו') בוועידה הדמוקרטית בפילדלפיה את נאום חייה, אבל ביום הנעילה של הוועידה זרח כוכב נוסף: היה זה חיזר חאן, אביו של חייל אמריקני מוסלמי שנהרג בעיראק. הוא עלה על הבמה והאשים את מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות דונלד טראמפ בהכפשת אמריקנים מוסלמים פטריוטים בעוד הוא עצמו אינו מקריב דבר.

 

חיזר חאן איבד את בנו הומאיון בפיגוע התאבדות בבעקובה שבעיראק ב-2004. הוא תקף את טראמפ על תוכניתו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב: "הלילה אנחנו חשים כבוד לעמוד כאן כהוריו של קפטן הומאיון חאן וכאמריקנים מוסלמים פטריוטים עם נאמנות בלתי ניתנת לערעור לארצנו", אמר האב השכול וריגש את המוני הצירים שבאו לוועידה. הם גם צפו בדממה בסרט וידאו לזכרו של החייל ההרוג.

"אשאיל לך עותק של החוקה". אביו ואמו של החייל הומאיון חאן (צילום: MCT) (צילום: MCT)
"אשאיל לך עותק של החוקה". אביו ואמו של החייל הומאיון חאן(צילום: MCT)

"אם זה היה תלוי בטראמפ, הומאיון לעולם לא היה דורך על אדמת אמריקה", אמר האב השכול. "דונלד טראמפ מכתים באופן עקבי את דמותם של המוסלמים. טראמפ, אתה קורא לאמריקנים לבטוח בך ולהפקיד בידיך את עתידם, אז תן לי לשאול אותך – האם קראת אי פעם את חוקת ארה"ב? אשאיל לך בשמחה עותק שלי".

 

 

האב חאן קרא לטראמפ לחפש את המילה "חירות" ולקרוא את התיקון ה-14 לחוקה, המבטיח הגנה שווה בפני החוק לכל אזרח.

הוועידה הדמוקרטית הלילה (צילום: AP) (צילום: AP)
הוועידה הדמוקרטית הלילה(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

"האם ביקרת פעם בבית הקברות ארלינגטון?", שאל, ורבים בקהל מחו דמעה. "לך הבט בקבריהם של הפטריוטים האמיצים שמתו בהגנה על ארצות הברית של אמריקה. תראה שם מתים בני כל

האמונות, המגדרים והקבוצות האתניות. אתה לא הקרבת שום דבר ואף אחד!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
"בבית הקברות ארלינגטון, ביקרת?". אבי החייל
צילום: MCT
מומלצים