שתף קטע נבחר

החשד: בן כהן ביצע מעשה מגונה במטופלת, מאבטחו השגיח

הוארך מעצרו של העבריין, שחשוד במעשה מגונה במטופלת במהלך "מסיבת שחרור" מבית החולים השיקומי בתל השומר. מאבטחו חשוד שמנע מאנשים להיכנס לחדר בזמן ביצוע העבירות. כהן בדיון: "הכול בסדר, הכול שטויות"

 

 

 

 

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, יעל הניג, הורתה לפנות בוקר (בין שבת לראשון) על הארכת מעצרם של העבריין בן כהן ומאבטחו סלבה נוביקוב עד ליום שלישי. החשד: העבריין הבכיר, שאושפז לשיקום בבית החולים תל השומר לאחר שניצל מניסיון חיסול לפני חצי שנה, ביצע מעשה מגונה במטופלת ששהתה בחדר הסמוך לחדרו. מאבטחו, סלבה נוביקוב, חשוד שעמד מחוץ לדלת ומנע מאנשים להיכנס פנימה. "הכול בסדר, הכול שטויות", אמר כהן עם פתיחת הדיון.

 

יומיים לאחר "מסיבת השחרור" של העבריין בן כהן מבית החולים תל השומר הורתה שופטת בית משפט השלום בתל אביב על הארכת מעצרו בשלושה ימים בגין חשדות לעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, איומים, כליאת שווא ומעשה מגונה בבגיר תוך ניצולו. מאבטחו, שלפי החשד מנע מאנשים להיכנס לחדר בזמן ביצוע העבירות, נעצר גם הוא לשלושה ימים. מחקירת המשטרה במרחב דן עולה כי לאחר המסיבה, שבמהלכה השתכרו כהן וחבריו בחצר בית החולים השיקומי, כהן ומאבטחו קשרו קשר לביצוע מעשה מגונה במטופלת במחלקה האורתופדית, תוך שהם כולאים אותה בחדרה.

 

בן כהן ומאבטחו סלבה נוביקוב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בן כהן ומאבטחו סלבה נוביקוב(צילום: מוטי קמחי)

נציג המשטרה, רס"ב אורי וולף, אמר בדיון כי בשעה 3 לפנות בוקר הגיעו שוטרים לבית החולים תל השומר לאחר שהתקבלו תלונות על רעש וקולות נפץ במקום. לאחר האירוע, כך טוענת המשטרה, נכנס כהן לחדרה של המתלוננת פעמיים וניסה לנשק אותה בכוח. מהחקירה עלה עוד כי כהן איים על המתלוננת וגם על אנשי צוות בבית החולים, כולל אחיות שהגיעו לעזור לה.

 

עורכת דינם של כהן ונוביקוב, רותם טובול, אמרה כי המאבטח עמד מחוץ לחדר שבו שהה כהן מתוך תפקידו למנוע מאנשים זרים להתקרב אליו. לאחר הדיון הכחישה עו"ד טובול את החשדות נגד בן כהן ואמרה: "הוא מכחיש את מה שמיוחס לו. הוא באמת נכנס לחדר של המטופלת, אבל עם עוד כמה חברים. הם ישבו שם, שתו, והמשטרה הייתה שם לכל אורך האירוע. רק אחרי שלא מצאו את מה שהם חיפשו בהתחלה הם החליטו לעצור אותו. בהתחלה המשטרה הגיעה בגלל שנשמעו שם נפצים. הייתה תלונה על רעש והם עשו סריקות וחיפשו, ורק לאחר מכן החליטו לעצר אותו על הטרדה מינית".

 

על "מסיבת השחרור" של כהן אמרה טובול: "ביום חמישי הם ישבו חברים ויש שם חולים שיצאו ונכנסו. זה בית חולים פתוח עם חדרים סמוכים וכולם מכירים את כולם מהטיפולים. השיחה עם המתלוננת הייתה עם עוד אנשים, ויש כאן ניסיון להאשים אותו בעבירה שלא קשורה אליו. הם מכירים כבר כמה חודשים וזו לא פעם ראשונה שהיא מדברת איתו".

בן כהן בדיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בן כהן בדיון(צילום: מוטי קמחי)

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, יעל הניג, הורתה על הארכת מעצרם של כהן ומאבטחו עד ל-2 באוגוסט, וקבעה: "החשוד מספר 1 והמאבטח שלו נעצרו בחשד לעבירות ביחס וכלפי מטופלת ששוהה במחלקה עם חשוד 1. בגרעין החשדות נשיקות שכפה החשוד 1 על מטופלת. מדובר בנוסף גם על כפיית נוכחותו של החשוד 1 עליה כאשר נכנס ויצא מחדרה והחשוד 2 עומד מחוץ לדלת ומשגיח". השופטת ציינה: "נאספו ראיות מגוונות כולל של אנשי צוות בית החולים שאינם בעלי אינטרס בתוצאת החקירה. המסוכנות לכאורה נלמדת מנכונות לכפות מגע פיזי על אישה זרה בנסיבות של אשפוז בבית חולים".

 

ממידע שהגיע ל-ynet עולה כי המשטרה הוזעקה לבית החולים אחרי התפרעות במהלך מסיבת ההחלמה של בן כהן, לקראת שחרורו מבית החולים. כהן וחבריו היו שיכורים. המשטרה וכוחות האבטחה של בית החולים הגיעו לחדרו לאחר שעלו מסביבתו קולות נפץ. מחקירת האירוע עולה כי כהן ומאבטחו חגגו עם אנשים נוספים את שחרורו מבית החולים, ואז על פי החשד הוא תקף מינית מטופלת. כהן עזב את בית החולים, אף שהיה אמור להשתחרר רק כמה ימים מאוחר יותר. ייתכן שהוא עזב בגלל האירוע, שבעקבותיו הוא כאמור נעצר ונחקר במשטרת מחוז דן.

 

קולות הנפץ העלו במשטרה בתחילה חשש כי מדובר בניסיון חיסול של כהן, שהופיע בסרטון שהופץ השבוע בוואטסאפ מתוך בית החולים, והשוטרים שהגיעו למקום סרקו את האזור. לדברי הצוות הרפואי הם שחררו את כהן שלא בפניו.

 

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "במהלך הלילה אירע אירוע בעל אופי פלילי בשטח בית החולים. הטיפול הועבר מיידית למשטרת ישראל. בית החולים עדכן את משרד הבריאות ופועל בהתאם להנחיות".

 

בחודש ינואר השנה הוצמד מטען חבלה לרכב שטח מסוג וולבו שבו נהג כהן ברחוב ערבי נחל בגבעתיים, והוא נפצע קשה. שלושה בני אדם נפצעו מהפיצוץ, שניים קשה ואחד בינוני. רגליו של כהן נקטעו מפיצוץ המטען.  

 

 (צילום: AFP, שאול גולן, דנה קופל) (צילום: AFP, שאול גולן, דנה קופל)
(צילום: AFP, שאול גולן, דנה קופל)

מחקירת המשטרה עלה כי ככל הנראה מי שניסה להתנקש בחייו של בן כהן ידע היטב על צעדיו. כמה דקות לפני הפיצוץ עוד ישבו כהן ומאבטחו בבית קפה בפארק צמרת היוקרתי שבו הוא מתגורר.

להערכת החוקרים, בזמן שכהן ומאבטחו היו בבית הקפה, האלמונים הטמינו את הפצצה מתחת לרכב. עוד עלה כי המטען כוון היטב לבן כהן, ומי שעקב אחר השניים ידע שכהן הוא הנהג.

 

כאשר נכנס כהן למושב הנהג ומאבטחו לידו, המשיכו המתנקשים במעקב אחרי השניים. הוא פנה לכיוון גשר ההלכה, ומשם פנה ימינה לדרך מנחם בגין - סמוך לבורסה ברמת גן. הוא המשיך לנסוע ישר ברחוב שפע טל. במרחק כשתי דקות נסיעה מבית הקפה, הופעל המטען בפינת הרחובות שפע טל וערבי נחל. המתנקשים חיפשו מקום שבו לא היו הרבה מכוניות, כדי למזער נזק סביבתי ולמנוע פגיעה בחפים מפשע.

  

כהן גדל עם עמיר מולנר ועבריינים אחרים בשכונת רמת עמידר כמו גם עם משפחת אלפרון, ונחשב ליעד משטרתי בכיר. הוא נעצר ב-2009 על-ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב בחשד שהיה מעורב בהשלכת הרימונים לעבר סוכנות "סובארו" בעיר. מחקירת המשטרה עלה אז כי הרימונים הושלכו ככל הנראה על-רקע ניסיון לסחוט דמי חסות מבעלי הסוכנות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בן כהן בדיון, הלילה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים