שתף קטע נבחר

גיוס המונים להקמת מרכז לזכר הלל שנרצחה

חודש לאחר שהלל אריאל נרצחה בשנתה בביתה שבקריית ארבע, פתחו בני משפחתה וחבריה פרויקט גיוס כספים על מנת להקים מרכז מבקרים לזכרה תחת השם "כרם הלל". אמה: "המקום יהיה חי ותוסס - ברוחה של הלל"

 

בני משפחתה וחבריה של הלל יפה אריאל ז"ל, הנערה בת ה-13 שנרצחה לפני כחודש על-ידי מחבל פלסטיני בזמן שישנה בחדרה שבקריית ארבע, החלו בפרויקט גיוס כספים באתר הדסטארט לצורך הקמת מרכז מבקרים לזכרה.

 

"הלל, ילדה חייכנית, בעלת אהבה עצומה לריקוד ותנועה, אהבה בעלי חיים וחלמה להיות זואולוגית", נכתב בעמוד גיוס הכספים. "הלל אהבה לעבוד ביקב המשפחתי ולעזור בכל הזדמנות. הלל ילדה בעלת עומק רוחני, אהבה ללמוד ולקלוט את העולם ברבדים שונים, בעלת תובנות עמוקות. ילדה קורנת ומשדרת אור לסובביה, הביאה איתה כוחות חדשים, אהבה ואור לעולם".

 

הלל אריאל ז"ל. "הביאה אהבה ואור לעולם" ()
הלל אריאל ז"ל. "הביאה אהבה ואור לעולם"

"הלל שנרצחה בשנתה אהבה את האדמה, היא אהבה להיות שותפה לעבודה ביקב. ניסינו לחשוב איך אפשר להנציח את השם שלה ואת הזכר שלה", אמרה האם רינה. "אחד הדברים שעלו זה באמת להקים מרכז מבקרים חינוכי שאנשים יכולים לבוא אליו, לשמוע את הסיפור של האדמה, את הסיפור של העם, את הסיפור של היין, את הסיפור של הלל".

 

האם אמרה עוד כי "כל אחד מוזמן להיות שותף כדי ליצור בית פתוח לזכרה של הלל. הרצח היכה בנו, זה הסיוט הכי גדול של כל הורה, זורק אותנו לבור הכי עמוק. לא האמנתי שיש בורות עמוקים כל כך. קל כל כך להתרסק, ואנחנו מחזיקים חזק. אני חושבת שהמפעל הזה של כרמים בארץ, של יקב, של אופק למשהו גדול, נותן לנו באמת את הכוח לא להתרסק. אני קוראת לכולם להיות שותפים בהגשמת החלום והנצחת השם של הלל דרך הסיפור כאן והחיים".

 

האב עמיחי הוסיף: "היינו יושבים פה שלוש-ארבע שעות ביחד, שעות של איכות. השיחה האחרונה הייתה 'אבא, אני מלאת שמחה, אני צוחקת, אני אפילו צוחקת בלי סיבה'. זו הייתה השיחה האחרונה ארבעה ימים לפני שהיא נרצחה, פה ביקב".

 

ההורים רינה ועמיחי (צילום: יואב דודקוביץ') (צילום: יואב דודקוביץ')
ההורים רינה ועמיחי(צילום: יואב דודקוביץ')

התורם 52 שקלים יקבל מכתב תודה. תמורת 200 שקלים יתקבלו זוג כרטיסים לסיור במכון המקדש, שבו רינה אריאל, אמה של הלל ז"ל, פעילה שנים רבות. תמורת 250 שקלים יינתן בקבוק יין שהלל ז"ל בקבקה בעצמה.

הסכום הגבוה ביותר שניתן לתרום הוא 10,000 שקל, ותמורתו יקבל התורם תעודת חבר של אמת בכרם הלל, החרוט על גבי עץ שיוענק לו בטקס חניכת המרכז.

 

סכום היעד שהציבו לעצמם אנשי הפרויקט, שנפתח הלילה (30.7), הוא 450 אלף שקל. עד כה נאספו יותר מ-11 אלף שקל. "לאחר העלייה לקברה של הלל ביום ה-30 התגייסו חברים לנסות ולגייס סכום כסף כדי לפתוח מרכז מבקרים לזכרה. מדובר על מרכז חינוכי שיהווה מקום חי ותוסס בקריית ארבע ברוחה של הלל", הסבירה רינה אריאל ל-ynet.

 

לפי בני משפחתה של הלל ז"ל, מרכז המבקרים שייקרא "כרם הלל" יהווה נקודת חיבור חיה שממנה ייצאו קבוצות לסיור והכרת היקב, הכרמים ואזור קריית ארבע, שהיה נוף ילדותה של הלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים