שתף קטע נבחר

"רוצים לצאת לחופשה זוגית בלי רגשות אשם"

עם ארבעה ילדים קטנים, סדר יום משתנה, אמא נגנית בתזמורת שמופיעה בערבים ואבא שעובד במשמרות, בני משפחת דמרי הנדלר מתנהלים רק עם תכנון שבועי. ההורים יוצאים לבלות לעיתים נדירות אבל טוענים - "אנחנו יחד 11 שנה יחד, כנראה שזה עובד". אז איך זה באמת עובד?

כל הילדים של משפחת דמרי הנדלר נשארו בבית עד גיל שלוש, "עד שהם יוכלו לספר מה קורה בגן", אומרת אמם, אביטל הנדלר, נגנית טובה ראשית של התזמורת הסימפונית ראשון לציון, סולנית ומרצה.

 

היא נשואה לעמית דמרי (43), מנהל עבודה של טכנאי טיסה באל על, והשניים גרים בתל אביב והורים של שי-לה (9), אריה (6), כרמל (4) ולביא (שנתיים). בואו נראה מה קורה בבית שלהם ואיך מתבצעת חלוקת העבודה בין ההורים, כי לגדל ארבעה ילדים בהפרשים די קטנים זה מרשים אבל גם דורש לוגיסטיקה רצינית.  

 

 

"אין לנו סדר יום קבוע, כי עמית עובד במשמרות וגם לי יש סדר יום משתנה", מספרת אביטל. "אך אם ניקח יום במהלך שנת הלימודים שבו עמית עובד עד 17:00 ולי יש חזרה בבוקר והופעה בערב, הוא ייראה כך: קמים ב-6:00, הגדולים מתארגנים לבד והקטנים צריכים עזרה. עמית מכין את האוכל ויוצא לעבודה. אני שוזרת את הצמות של הילדות ומסיעה אותן למסגרות. לביא נשאר בבית עם בייביסיטר או נוסע איתי".

 

אולי יעניין אותך גם:

- שילוב בין משפחה וקריירה - גרסת המציאות

- מחאת ההורים על החופש - הגיע "יום הזעם"

- לא כמו כולן - בת מצווה בתוך קרקס

 

עמית נוסע לשדה התעופה לוד. הוא יוצא מהבית ב-6:30 ומגיע לעבודה ב-7:00. אביטל מגיעה לדבריה תמיד ברגע האחרון "עם הלשון בחוץ" לעבודה וחוזרת בצהריים כדי להיות עם הילדים. "כשיש יותר טיסות, בעיקר בקיץ, יש לעמית משמרות לילה לכן הוא נמצא בבוקר בבית אבל לא לגמרי מתפקד", מספרת אביטל.

 

- מה קורה בימים של שגרה, מהרגע שמגיעים הביתה ועד שהילדים הולכים לישון?

"הילדים מגיעים בצהריים, אוכלים אוכל טרי וחם, מתקלחים ויוצאים לחוגים. אני לוקחת את כל הילדים ביחד, ומי שאין לו חוג, נהנה בחוץ מזמן איכות עם אמא. לפעמים עמית לוקח ולפעמים ביביסיטר. יום אחד בשבוע כל הילדים בבית משחקים ביחד. עד השנה זה הסתדר, נראה מה יקרה כשהם יגדלו.

 

בשאר הזמן הם מכינים שיעורים ומשחקים קצת. חוזרים מהחוגים ב-18:30 בערך. ארוחת ערב, נגינה, קריאה ולישון, ואם היה חוג ספורט המקלחת היא בערב. הולכים לישון בסביבות 20:30".  

 (צילום: אלבום משפחתי)
(צילום: אלבום משפחתי)
 

- איך מתנהלת חלוקת העבודה ביניכם?

"כל שבוע אני מכינה לוח לפי הלו"ז של שנינו, מתאמת מול הביביסיטריות. ואחראית שילדים יגיעו מנקודה א' ל-ב'. אתמול למשל הביביסטרית ביטלה ולעמית היתה עבודה ולי הייתה חזרה אז כל הילדים באו איתי והתנהגו מאוד יפה. עמית אחראי על הקניות ועל המכשירים בבית, על המכוניות ועל תשלומי מסים ודברי הדואר. חלוקת העבודה נעשתה באופן טבעי, לפי ההעדפות של כל אחד.

 

"שבועיים בחודש יש לי הופעות ואני לא בבית בערבים. עמית נותן לילדים ארוחת ערב ודואג שיילכו לישון. פעמיים-שלוש בשנה אני נוסעת להעביר כיתות אמן בחו"ל ומכינה את לוח ההתארגנות מראש. הכל רשום, מהבוקר ועד הלילה - מתי אוספים, מתי החוגים ומי עושה מה".

 

מה אתם עושים כשהילדים הולכים לישון?

עמית: "כשילדים נרדמים אביטל בקונצרט או שהיא מתאמנת על הטובה או מעבירה שיעור ב-21:00 בערב. לפעמים היא הולכת לשיעור טניס או שמקפלת כביסה וסוגרת את היום אחרי ההוריקן. אני חוזר עייף הביתה ובערב צופה בטלוויזיה או עובד על המחשב. לעתים נדירות אנחנו יוצאים".

 (צילום: אלבום משפחתי) (צילום: אלבום משפחתי)
(צילום: אלבום משפחתי)
 

- מה אתם הכי אוהבים לעשות יחד במסגרת משפחתית?

אביטל: "אוהבים לטייל ולאכול יחד ארוחה בימי שישי. למרות שהתשלום על משמרות בשישי בערב הוא גבוה יותר, עמית עושה כל מאמץ להיות בבית בשישי בערב. הוא זה שמבשל את הארוחה".

 

- מה הדבר הכי מהנה בהורות והדבר הכי מתיש? 

"לראות אותם גדלים, מתפתחים וברגעים שהם מסתדרים ביניהם, ומתיש - כשהם לא מסתדרים ביניהם", אומרים ההורים.

 

על איזה עניין יש ביניכם חילוקי דעות ואיך פותרים אותם?

עמית: "לעתים רחוקות, לא משהו ספציפי. אם יש משהו אנחנו פותרים אותו. אנחנו 11 שנים ביחד. כנראה שזה עובד".

 

אם הייתה מגיעה פיה ברגע זה ממש ומגשימה לכם כל משאלה – מה הייתם מבקשים?

"לצאת לחופשה זוגית בלי להרגיש רגשות אשם", הם אומרים.

 

מאחלים להם שהפיה תגיע בקרוב.  

 

רוצים להשתתף במדור? כתבו לנו

 


 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום משפחתי
הכי מהנה - הרגעים בהם הילדים מסתדרים
צילום: אלבום משפחתי
מומלצים