שתף קטע נבחר

עדיין אין ראש מל"ל: גם המ"מ נגל ויתר על הקידום

מאז מעברו של יוסי כהן למוסד משמש נגל כממלא מקום ראש המטה לביטחון לאומי. לאחר שהמועמד המקורי אבריאל בר יוסף ויתר על התפקיד, הציע נתניהו לנגל להתמנות לראש המל"ל, אך הוא סירב בשל סיבות אישיות

יעקב נגל (צילום: ויקיפדיה) (צילום: ויקיפדיה)
יעקב נגל(צילום: ויקיפדיה)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע בסוף השבוע ליעקב נגל לקבל את תפקיד ראש המל"ל (המטה לביטחון לאומי). אולם, נגל, שמשמש מאז ראשית השנה ממלא מקום ראש המל"ל, הודיע לנתניהו שהוא לא יכול מסיבות אישיות להתחייב לפרק הזמן הזה ולכן הוא לא יוכל לקבל את ההצעה שלו. נתניהו ונגל סיכמו ביניהם שנגל יישאר בתפקידו עד סוף השנה ובינתיים ראש הממשלה יחפש אדם אחר.

 

נגל, תת-אלוף במילואים בן 59, ממלא את מקומו של ראש המל"ל הקודם יוסי כהן שהחל בתפקידו כראש המוסד. נגל שירת בצה"ל בתפקידי מחקר ופיתוח ביחידה 8200 במשך 17 שנים. ב-1996 עבר למינהל למחקר פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) במשרד הביטחון ובשנת 2002 השתחרר והמשיך לעבוד כאזרח במפא"ת.

 

במהלך הזמן הוא התקדם לתפקיד ממלא מקום ראש מחקר ופיתוח וסגן מדעי לראש מפא"ת. בתפקידו זה עמד בראש הוועדה לבחינת מערכות ליירוט רקטות קרקע-קרקע קצרות טווח שהמליצה על מערכת יירוט קינטי (כיפת ברזל) כפתרון המועדף על פני מערכת "סקייגארד".

ראש הממשלה נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ראש הממשלה נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג)
 

מאפריל 2011 שימש סגן ראש המטה לביטחון לאומי וראש האגף למדיניות ביטחונית ואסטרטגית. במסגרת תפקידו שימש כמשקיף מטעם המל"ל בוועדה לבחינת תקציב הביטחון. נגל היה שותף למגעים שהביאו לסיום המשבר עם טורקיה, והוא נמצא כעת בוושינגטון לשם יצא להשתתף בשיחות על הסכם הסיוע הביטחוני שקרובות מאוד לסיום.

 

בעקבות פניית ynet לשכת ראש הממשלה פרסמה הודעה רשמית ובה נכתב: "ממלא מקום ראש המלל, תא"ל במיל' יעקב נגל, הודיע בימים האחרונים לראש הממשלה כי לא יוכל להיענות להצעה לכהן כראש המל"ל וזאת מסיבות אישיות. ראש הממשלה נתניהו ונגל סיכמו כי הוא ימשיך בתפקידו עד סוף השנה".

 

סירובו של נגל להתמנות לתפקיד מגיע כשבוע וחצי לאחר שהמועמד הקודם לתפקיד ראש המל"ל, אבריאל בר יוסף, הודיע כי החליט לוותר על המינוי. מינויו של בר-יוסף אמור היה לבוא לאישור הממשלה, אולם ברגע האחרון הוסר מסדר היום עקב תלונה שהגיעה לנציבות שירות המדינה לפיה קיבל טובת הנאה, וכי כאשר שימש משנה לראש המל"ל עבד במקביל כיו"ר הנהלת נמל חיפה - ואולץ להתפטר בגלל ניגודי אינטרסים. נציבות שירות המדינה העבירה את המידע למשטרה וזו פתחה בבדיקה נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים