שתף קטע נבחר

בשיא החום: אסור לרחוץ בחופים בתל אביב

ביוב הוזרם בעקבות תקלה בתחנת שאיבה לשני חופים מרכזיים. משרד הבריאות הזהיר את הציבור מפני הרחצה. עיריית תל אביב: "לא מדובר בזיהום, פועלים במרץ לניקוי הדליפה"

 

 

 

באמצע החופש הגדול - משרד הבריאות מתריע מפני רחצה בחופים בתל אביב. משרד הבריאות הזהיר היום (ג') את הציבור מפני רחצה בחופי אביב (הדולפינריום) וירושלים שבתל אביב. תאגיד מי אביבים דיווח למשרד הבריאות על תקלה בתחנת השאיבה מצפון לדולפינריום, שבעקבותיה הוזרם ביוב לים. משרד הבריאות פרסם הודעה רשמית לציבור לפיה יש להימנע מרחצה בחופים המדוברים, וכי המעקב אחר הנושא נמשך.

 

מעיריית תל אביב נמסר: "לא מדובר בזיהום, אלא במי תיעול שבשגרה נשאבים בתחנת השאיבה. בשל תקלה נקודתית של חסימת התחנה על-ידי סחף של חול הצטברו מי התיעול בתחנה. תאגיד מי אביבים טיפל בבעיית הסתיימה באופן מיידי, אולם פרץ המים שהצטבר בסתימה זרם לחוף. עובדי החוף פועלים במלוא המרץ לניקויו, ותאגיד המים בודק את תקינות תחנת השאיבה".

דליפת מי ביוב לחוף הדולפינריום בתל אביב (צילום: טל שגב) (צילום: טל שגב)
דליפת מי ביוב לחוף הדולפינריום בתל אביב(צילום: טל שגב)
 (צילום: טל שגב) (צילום: טל שגב)
(צילום: טל שגב)
 (צילום: טל שגב) (צילום: טל שגב)
(צילום: טל שגב)
 (צילום: טל שגב) (צילום: טל שגב)
(צילום: טל שגב)

 (צילום: טל שגב) (צילום: טל שגב)
(צילום: טל שגב)
 

החום הכבד החמיר היום ובמשרד הבריאות פנו לציבור הרחב, ובפרט לאוכלוסיית הקשישים, ואמרו כי על פי דיווח של השירות המטאורולוגי, היום ישררו עומסי חום כבדים ברוב חלקי הארץ. בעקבות מזג האוויר החם מומלץ במיוחד לקשישים ולחולים במחלות כרוניות להימנע ככל האפשר מחשיפה לחום ולשמש, להימנע ממאמץ גופני שאינו הכרחי, להקפיד לשתות מים ולהימצא ככל האפשר במקומות ממוזגים.

 

גם במגן דוד אדום מבקשים מהציבור להרבות בשתיית נוזלים. ממד"א נמסר כי יש לשתות כמויות מספיקות של מים אף מעבר לתחושת הצימאון, ומומלץ לשתות לפחות שלושה ליטרים מים ביום. יש לשמור גם על הגנה נאותה מפני השמש, בעיקר בקרב תינוקות וילדים - באמצעות כובעים, קרם הגנה ולבוש מתאים.

 

בנוסף, חידדו במיוחד, יש להימנע לחלוטין מהשארת ילדים ותינוקות ברכב סגור. הטמפרטורה בכלי רכב סגורים מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחה ברכב – גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים. בנוסף לכך יש להימנע לחלוטין מפעילות ספורטיבית במהלך שעות החום הכבד. אם מבצעים פעילות ספורטיבית בשעות הערב ולאחר עומס החום, יש לשים לב להקפיד על שתייה מרובה ועל הפחתת מאמץ.

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "צוותי מד"א עומדים בכוננות לקראת פגיעות אפשריות מפאת החום הכבד שפוקד את ישראל בימים אלו. אני ממליץ לכל בית ישראל להישמע להנחיות מד"א ולעשות כל שביכולתם כדי להימנע מפגיעות החום הכבד. בכל צורך, עומדים לרשות הציבור צוותי מד"א המיומנים שיעניקו מענה מיידי לכל פגיעה שעלולה להתעורר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שגב
מי ביוב שדלפו לחוף הדולפינריום
צילום: טל שגב
מומלצים