שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כתב אישום: עבירות מס ב-1.3 מיליארד שקלים
  פרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בת"א נגד יצחק ואזנה בגין עבירות מס והלבנת הון בהיקף מיליארדי שקלים. ואזנה נעצר בעקבות חקירת פרשת "תיבת נח", במסגרתה נעצרו מספר מעורבים, ביניהם עדי צים - בעל השליטה באס.אר.אקורד

  כתב אישום הוגש בבית המשפט המחוזי בת"א נגד יצחק ואזנה ו-7 חברות שבשליטתו, בין היתר, בגין עבירות מס בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקלים ועבירות הלבנת הון בהיקף של לכל הפחות כ-140 מיליון שקלים.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  ואזנה נעצר בעקבות חקירת פרשת "תיבת נח", המשותפת למחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א, פקיד שומה חקירות ת"א, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, משרד הכלכלה, ביטוח לאומי ויחידה ארצית לפשיעה כלכלית של משטרת ישראל, במסגרתה נעצרו מספר מעורבים, ביניהם עדי צים - בעל השליטה בחברת אס.אר.אקורד, הנסחרת בבורסה.

   

  לפי כתב האישום, לקוחותיו של ואזנה הינם חברות המספקות שרותי כח אדם בתחום הניקיון והשמירה. על מנת שאלו יוכלו להעסיק מאות עובדים, בלי שיתקיימו יחסי עובד-מעסיק, ומבלי שיצטרכו לתת לעובדים את הזכויות המתחייבות מחוק הביטוח הלאומי ולשלם בגינם מס הכנסה, הם רכשו מהנאשם חשבוניות מס פיקטיביות על שם 7 החברות הנאשמות וחברות אחרות בהיקפים עצומים.

   

  נטען כי בטווח השנים 2013-2010 עסק בן דודו של הנאשם, ליאור ואזנה, בהפצת חשבוניות פיקטיביות בענף כוח האדם על שם עוסקים שונים. בתחילת שנת 2013, הצטרף לפעילות יצחק ואזנה, והשניים פעלו יחד, בין היתר, באמצעות חברת "יהלום שירותי שמירה, אבטחה והדרכה". בעקבות חקירה פלילית נגד ליאור ואזנה, עברו "לקוחותיו" לנאשם, על מנת שזה ימשיך לתת להם כיסוי חשבונאי פיקטיבי.

   

  מראית עין של פעילות עסקית

  במהלך השנים 2013 - 2016 עבר יצחק ואזנה משימוש בחברה אחת לחברה אחרת, ובסך הכל השתמש בלפחות 7 חברות שונות על מנת להפיק חשבוניות מס פיקטיביות עבור אספקת שרותי כח אדם, כך שייווצר מצג שווא לפיו העובדים הם של הנאשם ולא של לקוחות החברות.

   

  עוד נטען, כי כחלק מהתכנית העבריינית, הנאשם עשה שימוש במרמה באישורים ממשרד הכלכלה לעסוק בתחום כח האדם, ניקיון ושמירה. כדי ליצור מראית עין של פעילות עסקית בחברות שבשליטתו ולמנוע את לקיחת האישורים ממנו, העסיק באותן חברות מספר מצומצם של עובדים.

   

  כמו כן, כתב האישום מציין כי ואזנה ביצע הנפקת תלושי שכר באמצעות החברות, ואיפשר לאחרים להוציא תלושי שכר על שמן של החברות. התשלומים שקיבל בעבור הנפקת המסמכים הועברו אליו בהמחאות או בהעברות בנקאיות לחשבונות החברות, נמשכו אצל נותני שירותי מטבע, ביניהם, אס אר אקורד, צים פיננסים וגוסטו והוחזרו ללקוחות תמורת עמלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים