שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו בכנסת: "רוצה תחרות בשידור המסחרי"
  ראש הממשלה נשא דברים בדיון לזכר זאב ז'בוטינסקי ועורר סערה כשדיבר על שוק התקשורת בישראל. הרצוג: "מה היה חושב ז'בוטינסקי על פעולות הממשלה להצר את חופש הביטוי?"

  דיון סוער נרשם בצהריים (יום ד') במליאת הכנסת במסגרת דיון מיוחד לציון יום פטירתו של זאב ז'בוטינסקי. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנאם בדיון, התייחס לסערה הפוליטית של הימים האחרונים הנוגעת לשוק התקשורת. "יש מאבק עיקש למנוע תחרות בשוק התקשורת", אמר נתניהו. ח"כים רבים מהאופוזיציה השמיעו קריאות ביניים במהלך דבריו של ראש הממשלה.

   

  נתניהו התייחס למאמר שפרסם היום ב"ידיעות אחרונות" פרשן חדשות ערוץ 2 אמנון אברמוביץ'. אברמוביץ' כתב: "אל תלכו שולל אחר הוויכוח על תאגיד השידור הציבורי. זה ויכוח סרק. זו הסחת דעת. מדובר במסך עשן, לא במסך טלוויזיה. נתניהו לא סופר אותו ממטר. הוא יודע שלא ממנו תיפתח הרעה, גם לא הטובה. חדשות ערוץ 2 לנגד עיניו ובמידה פחותה חדשות ערוץ 10. הוא גמר אומר לפרק, לפצפץ, את חדשות 2 ולהחליש את חדשות 10".

   

  נתניהו התייחס לדברים ואמר: "הכוונה האמיתית היא לאפשר רחמנא לצלן תחרות בערוצי הטלוויזיה המסחריים. מודה באשמה – אני רוצה תחרות, שיהיה גיוון בשידור המסחרי, ועל זה מנסים להילחם כאן אנשי האופוזיציה שרוממו את חופש הביטוי בגרונם נגד פתיחת שווקי התקשורת".

   

  ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "אחד מהדברים שז'בוטינסקי האמין בהם זה הרעיון של שוק חופשי, של תחרות, של הבחירה של האזרח, שהוא יכול לבחור".

   

  יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נשא דברים גם הוא, ואמר: "אני תוהה מה היה חושב ז'בוטינסקי על פעולות הממשלה להצר את חופש הביטוי והיצירה בתיאטרון ובקולנוע, פגיעה בציפור הנפש על ידי ממשלה בראשות הליכוד. מה היה חושב על קומיסרית תרבות בדמות שרת התרבות הנוכחית הסותמת פיות של כל מי שחושב אחרת ממנה ברוח וביצירה?

   

  "אני תוהה מה היה חושב ז'בוטינסקי על המאמצים שלך, מר נתניהו, לסתום פיות ולמנוע דיון וביקורת לגיטימית בתקשורת ובעיתונות או לבקר את החלטותיך כמו למשל בצוק איתן".

   

  לאחר נאומו של הרצוג ביקש נתניהו שוב את רשות הדיבור. "יש דבר אחד שז'בוטינסקי האמין בכל לבו וזה לתת לאזרח את חופש הבחירה", אמר נתניהו. "בדיוק הפוך ממה שמוצג כאן. אני שואל אותך (את הרצוג, מ"א), במקום העיקרי, בשוק העיקרי של הדעות: מה דעתך על פתיחת שוק הטלוויזיה והערוצים לתחרות?"

   

  הרצוג השיב: "אני לא מתכוון להתפלמס איתך. אתם מועלים במורשתו. אנחנו תומכים בתחרות בתנאי שראש הממשלה לא יהיה שר התקשורת ושלא ישלח את שרת התרבות ושרים אחרים לסתום פיות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו בכנסת: "רוצה תחרות בשידור המסחרי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים