שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כל מה שאתם צריכים לדעת על מכוני שמיעה וקלינאי תקשורת

  מכוני שמיעה וקלינאי התקשורת הם חלק מרכזי לטיפול במצב של ירידה בשמיעה. קלינאי התקשורת המבצע איבחון מתאים גם את מכשירי השמיעה. איך בוחרים מכון שמיעה, מה צריך לדעת על קלינאי תקשורת ומהי השיטה המומלצת, בכתבה הבאה

  מערכת השמיעה שלנו, הינה מערכת מתוחכמת, הפעילה 24 שעות ומאפשרת לנו לתקשר עם העולם ע"י קליטה של גלי הקול, הפיכתם לאנרגיה חשמלית והעברתם לעיבוד במוח.

   

  זהו תהליך חיוני המשפיע על השפה והדיבור, על התקשורת היום-יומית שלנו ועל יכולתנו לנהל שיחה במצבים משתני ומורכבים על יכולת ההבנה בשיחה מרובת משתתפים ועל הרגישות במצבים של רעשים, לכן, כל פגיעה או ירידה בשמיעה יש לאתר בשלבים מוקדמים במכוני שמיעה כמו אודיו מדיק ובבדיקה המתבצעת ע"י קלינאי תקשורת. הסיבות לירידה בשמיעה שונות, כשחלקן נובעות מהגיל או מתורשה אך חלקן נגרמות בעקבות דלקות חוזרות ונשנות, חשיפה ממושכת לרעש ועוד.

   

  כיצד מזהים ירידה בשמיעה?

  ירידה בשמיעה מתרחשת, במרבית המקרים, באופן הדרגתי, דבר העלול לגרום לנו לחשוב כי הליקוי למעשה כלל אינו קיים, אך ישנם מספר סימפטומים באמצעותם ניתן לזהות את הבעיה כגון, קושי בהבנת דיבור במצבים של רעש, קושי שמיעה בטלפון, קושי לשמיעה מרחוק, קושי להבין דיבור מהיר ועוד.

   

  לעתים, ירידה בשמיעה אינה קבועה, לכן חשוב כשאתם חשים בסימפטומים לא להילחץ, אלא לפנות לרופא אף אוזן גרון שיבדוק מהו מקור הבעיה. במידה והרופא אכן יזהה חשש למצב של ירידה בשמיעה הוא יפנה לביצוע בדיקת שמיעה לא ארוכה או חודרנית, היכולה להתבצע במכון שמיעה כגון מכוני השמיעה של אודיו מדיק, או בקופת-חולים עם הפניית רופא. לאחר שנמצא כי קיימת ירידה בשמיעה שאינה ניתנת לטיפול באמצעיים רפואיים וכי מכשירי שמיעה עשויים לשפר את השמיעה – פונים למכון השמיעה המקצועי לגיבוש הפתרון המתאים.

   

   (שחר תמיר) (שחר תמיר)
  (שחר תמיר)
    

  כל מה שחשוב לדעת עם מכוני שמיעה

  מכוני שמיעה הינם חלק חשוב ומרכזי בתהליך שיפור השמיעה, לכן לפני פניתכם למכון כזה או אחר חשוב לשים לב למספר אלמנטים חשובים: ראשית, קלינאי התקשורת, עליו להיות מוסמך, מקצועי ושירותי, כיוון שבסופו של התהליך הוא שיאבחן את מצבכם, ימליץ על הפתרון המיטבי לשיפור השמיעה ויבצע התאמה של הפתרון הנכון ביותר עבורכם. בחירה מדוייקת של מכון השמיעה וקלינאי התקשורת בתחילת התהליך זה הצעד הקריטי ביותר לקראת שמיעה טובה יותר.

   

  אלמנטים נוספים אותם כדאי שתיקחו בחשבון לפני בחירתכם במכון השמיעה הם – שיטת העבודה של מכון השמיעה, כיוון שכל מכון פעול בדרך שונה, כך, למשל, באודיו מדיק השיטה הינה בת שלושה שלבים המלווים את המטופל מהתחלת הטיפול ועד סופו, האווירה במקום, היחס האישי ותחושת האמינות שקיבלתם מהצוות ומקלינאי התקשורת, הציוד בו משתמשים, המלצות של מכרים, קבלת הסברים מפורטים על מצבכם ועל הפיתרונות המומלצים העומדים בפניכם והאם אתם מקבלים תקופת ניסיון למכשיר השמיעה.

   

  קלינאי התקשורת

  קלינאי תקשורת, הוא בעל מקצוע שעוסק באבחון, טיפול ושיקום של אנשים עם לקויות שונות בתקשורת אישית, בינהם ירידה בשמיעה. לאחר, שקלינאי התקשורת מבצע את כל הבדיקות המקיפות במכון השמיעה, תקבלו את תוצאות הבדיקה ובמידת הצורך תופנו למכון המתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה. חשוב גם במקרה הזה לפנות למכון מקצועי, מוסמך ומנוסה עם קלינאי תקשורת אמין שיקשיב לכם ולהעדפותיכם ובהתאם לכך יתאים לכם את מכשירי השמיעה. ישנם מכוני שמיעה, כמו אודיו מדיק, המספקים את כלל השירותים לאורך כל התהליך, דבר שיכול להקל רבות על הבדיקות והחיפושים שלכם.

   

  מהם מכשירי השמיעה? אלו מכשירים חיצוניים, זעירים המתפקדים כמגבירי קול ולחקם גם אפשרות לעבד צלילים, אותם הם מעבירים אל האוזן הפנימית. כיום יש מבחר רחב של מכשירי שמיעה ועל קלינאי התקשורת למסור לכם את מכשירי השמיעה לאחר התאמתו לאוזן שלכם לפי מאפייני ירידת השמיעה שלכם וצורכיכם.

   

  ליווי אישי לאורך כל השלבים

  כפי שציינו, תפקידם של קלינאי התקשורת ומכון השמיעה חשובים מאוד כיוון שהם שמלווים אתכם לאורך כל התהליך וחשוב שאתם תרגישו איתם הכי נוח שאפשר. חברת "אודיו מדיק" הינה חברה ותיקה ומנוסה בתחום מכשירי השמיעה בישראל, לה מספר רב של מכוני שמיעה ברחבי הארץ וקלינאי תקשורת מקצועיים ושרותיים.

   

  השיטה בה פועלת החברה הינה שיטה בת שלושה שלבים הכוללת את שלב האבחון קליני של המטופל, שלב התאמת הפתרון לחיי היום-יום של המטופל ושלב הבחירה האישית שלו. לאורך כל שלב ושלב קלינאי התקשורת מלווה את המטופל צעד צעד עד שבסופו של התהליך המטופל הוא שבוחר את הפתרון המתאים לו ביחד עם קלינאי התקשורת. במידה ואינך מסתגל למכשירי השמיעה, ניתן לאחר תקופת ניסיון להחזירם ולהתאים לכם מכשירים אחרים.

   

  למידע ולפרטים נוספים

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים